اخبار سیاسی

آغاز مجامع انتخاباتی 1400 فدراسیون های ورزشی از خردادماه

به گزارش خبرنگاران، تیرماه سال جدید دوره ریاست در سه فدراسیون اسکیت، ژیمناستیک و تیراندازی به انتها می رسد. در واقع این فدراسیون ها به ترتیب اولین فدراسیون هایی هستند که در سال جاری وارد فرایند انتخاباتی می شوند.

2 اردیبهشت 1400

نگرانی از کودتا در ترکیه، 10 افسر بازنشسته بازداشت شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، پلیس ترکیه 10 افسر بازنشسته را که در همراهی با 100 نظامی سابق نیروی دریایی این کشور از بابت طرح حفر کانال جدیدی میان دریای سیاه و دریای مرمره ابراز نگرانی کرده اند؛ بازداشت کرد.

31 فروردین 1400

دولت جدید لبنان پیش از بحرانی تر شدن اوضاع تشکیل گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از لبنان 24، جنبش توحید اسلامی لبنان امروز سه شنبه بیانیه ای را در مورد تشکیل دولت جدید این کشور منتشر کرد. این جنبش خواهان تشکیل هرچه سریع تر دولت لبنان شد.

29 فروردین 1400

افزایش موارد ابتلا و فوتی کرونا در شبانه روز گذشته

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های کرونا در شبانه روز گذشته را خاطرنشان کرد.

25 فروردین 1400

وزیر کشور افغانستان برکنار شد، معرفی سرپرست وزارت دفاع

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی طلوع، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان امروز جمعه در حکمی مسعود اندرابی وزیر کشور را برکنار و جانشین وی را معرفی کرد.

23 فروردین 1400

انتخابات میاندوره ای مجلس در کدام حوزه ها برگزار می شود؟ خبرنگاران

انتخابات میاندوره ای مجلس در چند حوزه برگزار می شود.

23 فروردین 1400

چین نظام انتخاباتی هنگ کنگ را بازبینی می نماید

کنگره ملی خلق چین، بزرگترین نشست سیاسی این کشور که یک هفته به طول می انجامد، بازبینی قوانین انتخاباتی هنگ کنگ را در دستور کار دارد.

18 فروردین 1400

خبرنگاران معاهده 20 ساله؛ نقطه عطف روابط تهران - مسکو

مسکو - خبرنگاران - روز آدینه 22 اسفند مطابق با 12 مارس، معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه 20 ساله شد؛ معاهده ای که دستگاه های دیپلماسی دو طرف در بیانیه های جداگانه و همزمان آن را نقطه عطفی در روابط دو کشور برشمردند....

17 فروردین 1400

ناو وینستون چرچیل آمریکا در سواحل سودان لنگر انداخت، نخستین بار پس از 25 سال

کشتی جنگی آمریکا موسوم به یو اس اس وینستون چرچیل امروز (دوشنبه) برای نخستین بار از 25 سال پیش تا به امروز در سواحل شهر پورت سودان لنگر انداخت.

16 فروردین 1400

طالبان: در حال آنالیز طرح پیشنهادی آمریکا هستیم خبرنگاران

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با تکذیب رد پیشنهاد واشنگتن درباره افغانستان از سوی این گروه گفت: در حال آنالیز طرح پیشنهادی آمریکا هستیم.

15 فروردین 1400

روسیه بر مالکیت شبه جزیره کریمه تاکید نمود

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بر مالکیت کشورش بر شبه جزیره کریمه که هفت سال پیش پس از برگزاری همه پرسی از اوکراین جدا شده و به روسیه الحاق شد، تاکید نمود.

13 فروردین 1400

چرا 8 مارس روز جهانی زن نامگذاری شده است؟

تهران (پانا) - روز جهانی زن در واقع به منزله اتحاد زنان جهان در برابر حقوق خود و تساوی حقوق با مردان است. این تساوی حقوق شامل همه زمینه ها همچون موارد علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

12 فروردین 1400

آزمون پذیرش دستیاری 20 فروردین 1400 برگزار می گردد خبرنگاران

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که بر اساس دستور وزیر بهداشت برگزاری آزمون پذیرش دستیاری در 20 فروردین سال 1400 برگزار می گردد.

5 فروردین 1400

کشاورزان نمونه پیشگامان جهش فراوری

کوشش برای تحقق امنیت غذایی، حصول اطمینان از دستیابی و پایـدارسـازی آن مهم­ ترین مأموریت وزارت جهاد کشاورزی است.

4 فروردین 1400

ساعت اجرای طرح شبانه ساعت 21 تا 3 بامداد تغییر نمی کند خبرنگاران

استاندار تهران با اشاره به اینکه ساعات اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه در پایتخت تغییر نمی کند، گفت: اجرای این طرح از ساعت 21 تا 3 بامداد ادامه دارد.

3 فروردین 1400

درخواست فرافکنانه فرمانده سنتکام از ایران

فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام بدون اشاره به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و کارشکنی های این کشور در راستا اجرای این توافق خواهان خویشتنداری ایران در شرایطی شد که به گفته او، واشنگتن در حال کوشش برای احیای توافق است.

29 اسفند 1399

دکترین یا رهنامه

با شروع جنگ های استقلال طلبانۀ امریکای لاتین، ضرورت شروع خط مشی معین برای سیاست خارجی ایالات متحده هرچه بیشتر احساس می گشت. بدین ترتیب، پس از چند دهه سردرگمی، دولت امریکا دکترینی را به منظور جهت دادن و هدف دار نمودن خطوط کلی رفتار سیاسی برون مرزی خود...

28 اسفند 1399

رهبر کره شمالی خط مشی سیاست خارجی کشورش را تعیین کرد

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نشست امروز چهارشنبه حزب کارگران کشورش، خط مشی کلی کشورش از جمله در زمینه سیاست خارجی را معین کرد.

28 اسفند 1399

به تلاش برای جلوگیری از فروش سلاح به ایران ادامه می دهیم

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در سخنانی گفت که واشنگتن به متقاعد کردن کشورها برای اجتناب از فروش سلاح به ایران ادامه خواهد داد.

25 اسفند 1399

دنبال مشارکت هوشمند در انتخابات هستیم، مشارکت احساسی منجر به پشیمانی می گردد

عضو شورای ائتلاف نیرو های انقلاب اسلامی با بیان اینکه ائتلاف به دنبال مشارکت هرچه فعال تر، ولی فعال هوشمند است، گفت: گزینه ای که انتخاب می گردد باید شایسته و توانمند و جوان باشد.

24 اسفند 1399
تعداد: (358)