اخبار سیاسی

مشاور بایدن: تحریم ها علیه ایران، نتیجه دلخواه دولت ترامپ را نداشت

مشاور ارشد نامزد احتمالی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، با بیان اینکه هم هواداران و هم مخالفان برجام درباره تحریم های ایران اشتباه می کردند، گفت، تحریم ها نتیجه دلخواه کاخ سفید را در پی نداشت.

18 تیر 1399

به رسمیت شناختن دولت افغانستان؛ شرط مذاکره مستقیم هند با طالبان

نشریه هندی نوشت که باوجود تلاش های آمریکا برای مذاکرات مستقیم هند با طالبان، دهلی نو تنها در صورتی با این گروه مذاکره می کند که طالبان نظام دموکراتیک را بپذیرد و دولت افغانستان را نیز به رسمیت بشناسد.

16 تیر 1399

خبرنگاران فرایند کاهشی کرونا در کشور تا چند ماه آینده ادامه دارد

بررسی فرایند اشاعه کرونا در ایران و بر اساس ارائه آمارها مبتلایان و فوت ناشی از کرونا در کشور اعلام می شود در کل استان ها به جز استان خوزستان فرایند نزولی پیش می رود، بررسی چگونگی این فرایند در گفتگوی تلفنی بخش خبر خبرنگاران 24.

16 تیر 1399

خبرنگاران سفیر جنجالی آمریکا در آلمان استعفا می دهد

تهران- خبرنگاران- روزنامه دی ولت یکشنبه گزارش داد؛ ریچارد گرنل سفیر ایران ستیز آمریکا در آلمان بزودی از سمتش استعفا خواهد داد.

12 تیر 1399

آخرین شرایط سرانجام سال تحصیلی و برگزاری امتحانات

محسن حاجی میرزایی در برنامه ای تلویزیونی آخرین شرایط پایان سال تحصیلی، استخدام معلمان حق التدریس، شبکه دانش اموزی شاد و امکان بازگشایی مدارس در برخی استان ها را تشریح کرد.

10 تیر 1399

گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی درباره سوریه یکطرفه است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نخستین گزارش تیم تحقیق و شناسایی سازمان منع سلاح های شیمیایی درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را جانبدارانه، یکطرفه و غیرمستقل و خارج از صلاحیت و اختیارات سازمان منع سلاح های شیمیایی خواند.

9 تیر 1399

تیراندازی در تورنتوی کانادا، مظنونین از صحنه جنایت گریختند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، پلیس تورنتو در بیانیه ای از وقوع تیراندازی و شلیک چندین گلوله در این شهر اطلاع داد.

7 تیر 1399

وکیل ملت یا وکیل رفقا؟

بعد از تغییرات کلان مدیریتی در دانشگاه آزاد، نسیم تغییرات در واحد های دانشگاهی وزیدن گرفت که دانشگاه آزاد امیدیه نیز از این امر مستثنی نبوده است.

2 تیر 1399

جریان هایی که در شرایط کرونایی گروکشی سیاسی می کنند، در بین مردم جایی ندارند

یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: فکر می کنم که بیماری کرونا، سیاست گذاری احزاب و جریان ها را تغییر داده و شعار بیشتر جریان های سیاسی به سمت رفع مسائل اقتصادی و تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی رفته است.

28 خرداد 1399

طرح 11هزار کیلومتر جهت به منظور بازدید مجازی از 24 اثر ثبت جهانی، سفر مجازی به آثار جهانی ایران در ماه رمضان

طرح 11 هزار کیلومتر جهت به منظور بازدید مجازی از 24 اثر ثبت جهانی ایران با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی خواهد شد.

28 خرداد 1399

بخشنامه 25 بندی سازمان امور مالیاتی برای بررسی تراکنش های بانکی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای، نحوه بررسی و رسیدگی به اطلاعات پولی و مالی واصله از جمله تراکنش های بانکی را اعلام کرد.

25 خرداد 1399

دوحه: حفظ حاکمیت مستقل شرط ورود به گفت وگو برای حل بحران شورای همکاری است

نماینده دائم قطر نزد سازمان ملل بر آمادگی کامل کشورش برای گفت وگوی بدون پیش شرط درباره حل بحران خلیج فارس در چارچوب حفظ احترام به حاکمیت قطر و دخالت نکردن در امور داخلی آن تاکید نمود.

24 خرداد 1399

آمایش مناطق روستایی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در دستور کار

به گزارش خبرنگاران، نخستین جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1399 به صورت ویدیو کنفرانس برگزار و بررسی دو پروژه آمایش مناطق روستایی جهت توسعه شبکه ملی اطلاعات و مدل تعرفه گذاری پویای شرکت ارتباطات زیرساخت، در دستور کار قرار...

19 خرداد 1399

حفظ و بازسازی ساختمان های قدیمی در ایتالیا

از سالها پیش کشور ایتالیا به این معروف بوده است که بنا های با ارزش و ساختمان های با شکوهی دارد مانند کلیساهایی که در سراسر این کشور و شهر های رم، میلان، جنوا، ناپولی و غیره می توان مشاهده کرد. قطعا این ساختمان های زیبا که شهرت جهانی دارد احتیاج به حفظ،...

19 خرداد 1399

نمایندگانی که به سیاست های مرکل در قبال یونان رأی منفی داده اند، مجازات می شوند

خبرنگاران: رئیس فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان نمایندگان احزاب سوسیال و دموکرات مسیحی را که به سیاست های مرکل در قبال یونان رأی منفی داده اند، مجازات نموده و دیگر آنها را در کمیسیون های مهم پارلمانی وارد نمی کند.

18 خرداد 1399

کتاب تماشای رنج دیگران - سوزان سانتاگ

در باب رنجی که از آن من نیست و به دیگران تعلق دارد، سخن گفتن بی نتیجه و واهی ست؛ چرا که هر گفتمانی به سرعت به کلیشه ختم می شود و گنده گویی سرنوشت محتومش است. عکاسی هم از این جهت که در معرض سوءاستفاده و انحراف بی وقفه قرار گرفته است، در جایگاه متزلزلی به سر...

17 خرداد 1399

آمریکا آنالیز طرح نفتی کیستون را متوقف نمی کند

آمریکا شامگاه چهارشنبه درخواست شرکت کاناداترنس برای توقف آنالیز خط لوله نفتی کیستون ایکس.ال را رد کرد و انتظار می رود دولت آمریکا به طور رسمی این طرح را کنار بگذارد.

16 خرداد 1399

واکنش دادستان سنندج به شایعه سیاسی بودن محکومیت مصطفی سلیمی ، لیدر فرار زندانیان از کشور گریخته بود؟

دادستان عمومی و انقلاب سنندج مرکز کردستان گفت: طراح اصلی فرار تعدادی محکوم از زندان سقز برخلاف ادعاهای رسانه های بیگانه مطلقا هیچگونه محکومیت سیاسی و امنیتی نداشته است.

14 خرداد 1399

گردشگری مجازی؛ ناجی روزگار تلخ گردشگری

متاسفانه در کشور ما به ویژه استان کردستان تا پیش از آغاز بحران کرونا و آغاز روزگار تلخ صنعت توریستی، به توریستی مجازی به عنوان امری مهم و تأثیرگذار در جذب توریست و پیشرفت صنعت توریستی هیچ توجهی نشده بود.

13 خرداد 1399

فوت 908 نفر و ابتلای بیش از 420 هزار نفر

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مسئولان وزارت بهداشت ترکیه اعلام کردند که شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته است.

12 خرداد 1399
تعداد: (236)