مقالات گردشگری

جنونِ شک؛ حس مشترک روزهای کرونایی

ممکن است فکر کنیم با حفظ فاصله با دیگران، شستن دست و رعایت مقررات فعلی می توانیم خودمان را در امان نگه داریم، ولی همیشه یک حس عدم اطمینان و شک و اضطراب باقی می ماند.

20 تیر 1399

انتظار ما 9 سـاله شد

افتتاح پروژه های شهری، این روزها با کمبود بودجه و شرایط کرونا زده جامعه، حسابی گره خورده اند. ره خوردگی که اهالی محله هاشمی منطقه 9 پایتخت با تراکم بالای جمعیتی و سرانه های پایین شهری، سال ها تجربه آن را دارند. مانند انتظار طولانی برای به پایان رسیدن پروژه...

17 تیر 1399

آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه زیرساخت های گردشگری دره عشق کیار چهارمحال و بختیاری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات اجرایی طرح توسعه زیرساخت های گردشگری دره عشق شهرستان کیار آغاز شده است.

15 تیر 1399

شرکتی نوپا با حمایت صندوق نوآوری ماهانه 80 دستگاه تصفیه هوا و ضدعفونی تولید می کند

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی پیروز به ساخت ماهانه 80 دستگاه و سالانه هزار دستگاه تصفیه هوا و ضدعفونی سطوح و اماکن شده است.

14 تیر 1399

خسارت 600 میلیاردی کرونا به مجموعه های خصوصی گردشگری فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، از خسارت 600 میلیارد تومانی مجموعه ها و مراکز خصوصی این سازمان طی سه ماهه اخیر اطلاع داد.

13 تیر 1399

آشنایی با چند هتل ارزان فلورانس، تصاویر

وقتی در فلورانس دنبال یک هتل ارزان هستید، شاید فکر کنید پیدا کردن جایی که قیمت مناسب داشته و نیازهای شما را هم پوشش دهد ممکن نخواهد بود. هر چند فلورانس گزینه های غافلگیر کننده ای را به شما پیشنهاد می نماید که قیمت هایی باورنکردنی داشته و خدمات مناسبی...

11 تیر 1399

500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در گردشگری بافت ، اشتغال 2 هزار نفر

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان گفت: با سرمایه گذاری 500 میلیارد تومان در حوزه گردشگری شهرستان بافت برای 2 هزار نفر شغل ایجاد می شود.

6 تیر 1399

شرایط خانه نیما یوشیج بعد از سیلاب چگونه است؟

ایسنا/ براساس سخنان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، شرایط خانه نیما یوشیج بعد از سیلاب خوب گزارش شده است.

4 تیر 1399

ایستگاه وکیل با بازگشایی مترو افتتاح می گردد

خبرنگاران/فارس شهردار شیراز با یادآوری اینکه فعالیت مترو در این شهر با هدف ممانعت از شیوع بیشتر کروناویروس، متوقف است، گفت: ایستگاه وکیل الرعایا، به عنوان آخرین ایستگاه خط یک، همزمان با بازگشایی مترو، افتتاح می گردد.

2 تیر 1399

همدان، بازدید از جاذبه های تاریخی استان همدان 60 درصد افزایش یافت

معاون گردشگری استان همدان گفت: از 28 اسفند تا انتها روز سیزدهم فروردین ماه 359 هزار و 605 نفر در هتل، هتل آپارتمان، مدارس، مهمانپذیر و خانه مسافرهای استان اقامت داشتند که این میزان اقامت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 127 درصد افزایش یافت.

31 خرداد 1399

خاموشی پایتخت موسیقی جهان بخاطر کرونا

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، خاموشی پایتخت موسیقی جهان بخاطر کرونا مشاهده می شود.

28 خرداد 1399

طرح 11هزار کیلومتر جهت به منظور بازدید مجازی از 24 اثر ثبت جهانی، سفر مجازی به آثار جهانی ایران در ماه رمضان

طرح 11 هزار کیلومتر جهت به منظور بازدید مجازی از 24 اثر ثبت جهانی ایران با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی خواهد شد.

28 خرداد 1399

شروع بازسازی بادگیر آب انبار محله تاریخی پنجاهه در نایین

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نائین از بازسازی آب انبار و بادگیر محله تاریخی پنجاهه اطلاع داد.

21 خرداد 1399

حفظ و بازسازی ساختمان های قدیمی در ایتالیا

از سالها پیش کشور ایتالیا به این معروف بوده است که بنا های با ارزش و ساختمان های با شکوهی دارد مانند کلیساهایی که در سراسر این کشور و شهر های رم، میلان، جنوا، ناپولی و غیره می توان مشاهده کرد. قطعا این ساختمان های زیبا که شهرت جهانی دارد احتیاج به حفظ،...

19 خرداد 1399

قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان معین شد

به گزارش تجارت نیوز، با وجود آنکه کمتر از 2 هفته به شروع ماه مبارک رمضان زمان باقی است، مسئولان ستاد تنظیم بازار با اتخاذ بعضی تدابیر به دنبال آرامش اقلام اساسی در این ایام هستند، چرا که با بهبود تقاضای نسبی برای خرید حبوبات، میوه، گوشت، مرغ و برنج بازار...

17 خرداد 1399

گردشگری مجازی؛ ناجی روزگار تلخ گردشگری

متاسفانه در کشور ما به ویژه استان کردستان تا پیش از آغاز بحران کرونا و آغاز روزگار تلخ صنعت توریستی، به توریستی مجازی به عنوان امری مهم و تأثیرگذار در جذب توریست و پیشرفت صنعت توریستی هیچ توجهی نشده بود.

13 خرداد 1399

مکزیک، کانادا، آمریکا، دومین دور مذاکرات نفتا را برگزار می نمایند

نمایندگان مکزیک، کانادا و ایالات متحده آمریکا گردهم آمده اند تا دور دوم مذاکرات اصلاح قرارداد 1994 تجارت آزاد آمریکای شمالی، موسوم به نفتا را شروع نمایند.

11 خرداد 1399

پروازهای شرکت ملی هواپیمایی پاکستان از سر گرفته شد

شرکت ملی هواپیمایی پاکستان PIA پروازهای چارتری از کراچی به مقصد دوبی، مسقط و لندن را از سر گرفت.

10 خرداد 1399

فرمانده عراقی: پایگاه تخلیه شده آمریکا برای اجرای عملیات نظامی آمادگی دارد

پس از خروج نیرو های تروریست آمریکایی از پایگاه هوایی الحبانیه، فرمانده نیروی هوایی ارتش عراق گفت این پایگاه برای اجرای عملیات نظامی آمادگی دارد.

8 خرداد 1399

خاتمه بازگشایی سردرباغ ملی و میدان مشق برای گردشگران

ایسنا/ با اینکه بازسازی سردرباغ ملی و میدان مشق به انتها رسیده است ولی، هنوز خاتمه بازگشایی سردرباغ ملی و میدان مشق برای گردشگران تعیین نیست.

6 خرداد 1399
تعداد: (218)