فرهنگ و هنر

انتظار ما 9 سـاله شد

افتتاح پروژه های شهری، این روزها با کمبود بودجه و شرایط کرونا زده جامعه، حسابی گره خورده اند. ره خوردگی که اهالی محله هاشمی منطقه 9 پایتخت با تراکم بالای جمعیتی و سرانه های پایین شهری، سال ها تجربه آن را دارند. مانند انتظار طولانی برای به پایان رسیدن پروژه...

17 تیر 1399

آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه زیرساخت های گردشگری دره عشق کیار چهارمحال و بختیاری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات اجرایی طرح توسعه زیرساخت های گردشگری دره عشق شهرستان کیار آغاز شده است.

15 تیر 1399

خسارت 600 میلیاردی کرونا به مجموعه های خصوصی گردشگری فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، از خسارت 600 میلیارد تومانی مجموعه ها و مراکز خصوصی این سازمان طی سه ماهه اخیر اطلاع داد.

13 تیر 1399

در این خانه هیچ کتابی فروشی نیست !

به گزارش خبرنگاران به نقل از سیتی هرالد، شاید وقتی اولین بار به خانه آقای استیون ولفلک وارد شوید فکر کنید به اشتباه وارد یک کتابفروشی شده اید. او ساکن شهر کنویک از ایالت واشنگتن آمریکاست. خودش می گوید عاشق کتاب است و به خاطر همین شمارش کتاب هایش از دستش...

9 تیر 1399

500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در گردشگری بافت ، اشتغال 2 هزار نفر

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان گفت: با سرمایه گذاری 500 میلیارد تومان در حوزه گردشگری شهرستان بافت برای 2 هزار نفر شغل ایجاد می شود.

6 تیر 1399

شرایط خانه نیما یوشیج بعد از سیلاب چگونه است؟

ایسنا/ براساس سخنان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، شرایط خانه نیما یوشیج بعد از سیلاب خوب گزارش شده است.

4 تیر 1399

ایستگاه وکیل با بازگشایی مترو افتتاح می گردد

خبرنگاران/فارس شهردار شیراز با یادآوری اینکه فعالیت مترو در این شهر با هدف ممانعت از شیوع بیشتر کروناویروس، متوقف است، گفت: ایستگاه وکیل الرعایا، به عنوان آخرین ایستگاه خط یک، همزمان با بازگشایی مترو، افتتاح می گردد.

2 تیر 1399

همدان، بازدید از جاذبه های تاریخی استان همدان 60 درصد افزایش یافت

معاون گردشگری استان همدان گفت: از 28 اسفند تا انتها روز سیزدهم فروردین ماه 359 هزار و 605 نفر در هتل، هتل آپارتمان، مدارس، مهمانپذیر و خانه مسافرهای استان اقامت داشتند که این میزان اقامت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 127 درصد افزایش یافت.

31 خرداد 1399

انتها اولین دوره مسابقات کاراته مجازی کارگری خوزستان

خبرنگاران/خوزستان اولین دوره مسابقات کاراته مجازی کارگری خوزستان در بخش کاتا برگزار گشت.

31 خرداد 1399

خاموشی پایتخت موسیقی جهان بخاطر کرونا

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، خاموشی پایتخت موسیقی جهان بخاطر کرونا مشاهده می شود.

28 خرداد 1399

طرح 11هزار کیلومتر جهت به منظور بازدید مجازی از 24 اثر ثبت جهانی، سفر مجازی به آثار جهانی ایران در ماه رمضان

طرح 11 هزار کیلومتر جهت به منظور بازدید مجازی از 24 اثر ثبت جهانی ایران با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی خواهد شد.

28 خرداد 1399

اضطراب در بچه ها - راههای پیشگیری و درمان

امروزه بسیاری از بچه ها همیشه با اضطراب گریبان گیر اند. اگر فرزند شما هم این مشکل را دارد، می توانید با راهکارهایی که در ادامه شرح داده ایم، به آنها یاری کنید.

26 خرداد 1399

شروع بازسازی بادگیر آب انبار محله تاریخی پنجاهه در نایین

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نائین از بازسازی آب انبار و بادگیر محله تاریخی پنجاهه اطلاع داد.

21 خرداد 1399

کتاب تماشای رنج دیگران - سوزان سانتاگ

در باب رنجی که از آن من نیست و به دیگران تعلق دارد، سخن گفتن بی نتیجه و واهی ست؛ چرا که هر گفتمانی به سرعت به کلیشه ختم می شود و گنده گویی سرنوشت محتومش است. عکاسی هم از این جهت که در معرض سوءاستفاده و انحراف بی وقفه قرار گرفته است، در جایگاه متزلزلی به سر...

17 خرداد 1399

خبرنگاران الهامی با تراکتور تمدید کرد

تبریز- خبرنگاران- ساکت الهامی سرمربی کنونی تیم فوتبال تراکتور برای فصل آینده قراردادش را با این تیم تمدید کرد.

16 خرداد 1399

گردشگری مجازی؛ ناجی روزگار تلخ گردشگری

متاسفانه در کشور ما به ویژه استان کردستان تا پیش از آغاز بحران کرونا و آغاز روزگار تلخ صنعت توریستی، به توریستی مجازی به عنوان امری مهم و تأثیرگذار در جذب توریست و پیشرفت صنعت توریستی هیچ توجهی نشده بود.

13 خرداد 1399

کتاب نردبان شکسته - نوشته کیت پین

کتاب جالب نردبان شکسته اثر کیت پین یک تحقیق جامعه شناسانه درباره تأثیر نابرابری اقتصادی- اجتماعی بر طرز فکر، زندگی و مرگ انسان ها است.

8 خرداد 1399

راه اندازی پویش هر راهنمای گردشگری یک سفیر فرهنگی در فضای مجازی برای تهرانی ها

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: پویش هر راهنمای گردشگری یک سفیر فرهنگی در فضای مجازی به منظور بهره مندی از ظرفیت راهنمایان تور در معرفی جاذبه های گردشگری استان تهران در فضای مجازی و تشویق هم وطنان به سفر نرفتن است.

2 خرداد 1399

سیر صعودی پیوستن موزه های دانشگاهی به UMAC در سال 98

در سالی که گذشت فرایند ثبت موزه های دانشگاهی کشور در کمیته بین المللی موزه های دانشگاهی (UMAC) شدت گرفت و طی یک سال، 6 موزه به این کمیته پیوستند.

29 اردیبهشت 1399

دو کتاب برای بچه ها منتشر شد

ترجمه کتاب های قصه یک سال مزخرف و دختری که می خواست کتاب ها را نجات دهد برای بچه ها منتشر شد.

22 اردیبهشت 1399
تعداد: (157)