علم و تکنولوژی

جنونِ شک؛ حس مشترک روزهای کرونایی

ممکن است فکر کنیم با حفظ فاصله با دیگران، شستن دست و رعایت مقررات فعلی می توانیم خودمان را در امان نگه داریم، ولی همیشه یک حس عدم اطمینان و شک و اضطراب باقی می ماند.

20 تیر 1399

شرکتی نوپا با حمایت صندوق نوآوری ماهانه 80 دستگاه تصفیه هوا و ضدعفونی تولید می کند

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی پیروز به ساخت ماهانه 80 دستگاه و سالانه هزار دستگاه تصفیه هوا و ضدعفونی سطوح و اماکن شده است.

14 تیر 1399

فخرفروشی قطری ها به آسیا، استادیوم های ما ناجی لیگ قهرمانان است

به گزارش خبرنگاران، بعد از جلسه دو روز پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا با کشورهای غرب قاره و ارائه پیشنهادات برای برگزاری ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، کشور قطر به اصلی ترین گزینه میزبانی از این بازی ها به صورت متمرکز تبدیل شده است.

10 تیر 1399

در این خانه هیچ کتابی فروشی نیست !

به گزارش خبرنگاران به نقل از سیتی هرالد، شاید وقتی اولین بار به خانه آقای استیون ولفلک وارد شوید فکر کنید به اشتباه وارد یک کتابفروشی شده اید. او ساکن شهر کنویک از ایالت واشنگتن آمریکاست. خودش می گوید عاشق کتاب است و به خاطر همین شمارش کتاب هایش از دستش...

9 تیر 1399

دستگاه تولید ازون با کاربری ضدعفونی سطوح آلوده آماده ورود به بازار

عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز مطرح نمود که خط تولید دستگاه تولید ازون آماده و مجوزهای لازم نیز دریافت شده است.

3 تیر 1399

پاس گل روم به اردشیر بابکان

کشته شدن اردوان پنجم در جنگی که اکنون از آن با عنوان نبرد هرمزدگان یاد می شود نقطه پایانی بر پادشاهی اشکانی بود .

3 تیر 1399

طرح 11هزار کیلومتر جهت به منظور بازدید مجازی از 24 اثر ثبت جهانی، سفر مجازی به آثار جهانی ایران در ماه رمضان

طرح 11 هزار کیلومتر جهت به منظور بازدید مجازی از 24 اثر ثبت جهانی ایران با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی خواهد شد.

28 خرداد 1399

بخشنامه 25 بندی سازمان امور مالیاتی برای بررسی تراکنش های بانکی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای، نحوه بررسی و رسیدگی به اطلاعات پولی و مالی واصله از جمله تراکنش های بانکی را اعلام کرد.

25 خرداد 1399

دوحه: حفظ حاکمیت مستقل شرط ورود به گفت وگو برای حل بحران شورای همکاری است

نماینده دائم قطر نزد سازمان ملل بر آمادگی کامل کشورش برای گفت وگوی بدون پیش شرط درباره حل بحران خلیج فارس در چارچوب حفظ احترام به حاکمیت قطر و دخالت نکردن در امور داخلی آن تاکید نمود.

24 خرداد 1399

آمایش مناطق روستایی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در دستور کار

به گزارش خبرنگاران، نخستین جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1399 به صورت ویدیو کنفرانس برگزار و بررسی دو پروژه آمایش مناطق روستایی جهت توسعه شبکه ملی اطلاعات و مدل تعرفه گذاری پویای شرکت ارتباطات زیرساخت، در دستور کار قرار...

19 خرداد 1399

اتحاد اپل و گوگل برای شکست دادن همه گیری کرونا ، ساخت سیستم ردیابی COVID-19 در اندروید و iOS

اپل و گوگل سیستمی را برای ردیابی شیوع ویروس جدید آماده کرده اند که به کاربران امکان می دهد داده ها را از طریق انتقال بلوتوث کم انرژی (BLE) و برنامه های تأیید شده از سازمان های بهداشتی به اشتراک بگذارند. این سیستم جدید از ارتباطات بلوتوث با برد کوتاه برای...

13 خرداد 1399

ویتامین مفید برای قلب را بشناسید

تحقیقات نشان می دهد، مواد غذایی سرشار از ویتامین دی مانند پنیر و ماهی روغنی برای قلب مفید است و به در امان ماندن از بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند.

11 خرداد 1399

کتاب نردبان شکسته - نوشته کیت پین

کتاب جالب نردبان شکسته اثر کیت پین یک تحقیق جامعه شناسانه درباره تأثیر نابرابری اقتصادی- اجتماعی بر طرز فکر، زندگی و مرگ انسان ها است.

8 خرداد 1399

پاساژ ها و مراکز خرید مسقف مجاز به فعالیت هستند

فرماندار آبادان گفت:پاساژ ها و مراکز خرید مسقف با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به فعالیت تا ساعت 18 هستند.

7 خرداد 1399

معاونان وزارت صمت، اقتصاد و جهاد کشاورزی به مجلس گزارش دادند

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی امروز با حضور نمایندگان عضو این کمیسیون، معاونان وزارت صمت، وزارت اقتصاد و جهاد کشاورزی برگزار گشت.

4 خرداد 1399

آذری جهرمی: فرکانس مورد احتیاج برای ارتقاء اینترنت در اختیار صدا و سیما است

وزیر ارتباطات در اعتراض کاربران به کندی سرعت اینترنت مسئله احتیاج به باند فرکانسی را بیان کرد؛ باندی که سال هاست در اختیار صدا و سیما بوده و مذاکرات برای آزادسازی آن هنوز به نتیجه نرسیده است.

1 خرداد 1399

سیر صعودی پیوستن موزه های دانشگاهی به UMAC در سال 98

در سالی که گذشت فرایند ثبت موزه های دانشگاهی کشور در کمیته بین المللی موزه های دانشگاهی (UMAC) شدت گرفت و طی یک سال، 6 موزه به این کمیته پیوستند.

29 اردیبهشت 1399

آیا ویروس کرونا 8 ساعت در هوا باقی می ماند؟

تخمین های به دست آمده از پژوهش های علمی حاکی از پایداری ویروس جدید کرونا در هوا و سطوح مختلف، بسیار مشابه ویروس SARS است که در سال 2000 شیوع پیدا کرد.

28 اردیبهشت 1399

درمان 51 نفر از مبتلایان ویروس کرونا در چین

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز دوشنبه بیان کرد تا کنون 51 تن از مبتلایان به ویروس کرونا درمان و از بیمارستان ها ترخیص شده اند که بیانگر پیشرفت این کشور در مقابله با درمان این ویروس ناشناخته است.

26 اردیبهشت 1399

رشد13 درصدی فوتی های کرونا در تهران ، چرا ایران پزشکان بدون مرز را نپذیرفت؟، احتمال اعمال محدودیت در سیزده بدر

سخنگوی وزارت بهداشت در مورد فعالیت پزشکان بدون مرز فرانسه در ایران و همچنین دریافت مبالغی از بیماران مبتلا به کرونا در برخی مراکز درمانی توضیحاتی ارائه کرد.

23 اردیبهشت 1399
تعداد: (157)