علم و تکنولوژی

تحریریه خبرنگاران نوجوانی را تجربه کرد

به مناسبت روز کودک و رسانه چند نفر از اعضای فعال کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان به خبرنگاران آمدند و سوالات و پیشنهادهایی را درباره نحوه تهیه خبر در رسانه ها مطرح کردند.

27 آبان 1398

فارس من، وقتی چین با شبکه ملی اطلاعات، جلوی چالش های فضای مجازی را گرفت، ما چرا تعلل کنیم؟

شبکه ملی اطلاعات یکی از طرح هایی است که به گفته سید مرتضی موسویان رئیس هیأت مدیره انجمن علمی سواد رسانه ای می تواند بسیاری از چالش های فضای مجازی را برطرف کند، اما یک موضوع سیاسی نیست و همه دولت ها با هر طرز فکری باید به دنبال تحقق آن باشند....

24 آبان 1398

مستندنگاری آثار تاریخی معبد آناهیتا و محور ساسانی با همکاری دانشگاه ساپیتزا

مدیرکل دفتر امور پایگاه های جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این دفتر با همکاری دانشگاه ساپینزای رم، آثار تاریخی معبد آناهیتای کنگاور و محور ساسانی قصر شیرین را سامان دهی و مستندنگاری می کند.

21 آبان 1398

لزوم استفاده گسترده تر از توانمندی دانشگاه ها در فناوری فضایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاح همایش اکتشاف در عمق فضا بر ضرورت استفاده گسترده تر از توانمندی ها و ظرفیت های دانشگاه های کشور در زمینه فناوری های فضایی ذیل یک برنامه جامع ملی تأکید کرد.

21 آبان 1398

نسخه بدیل جوزف استیگلیتز برای اقتصاد آمریکایی

خبرنگاران: در روایت ایرانی جوزف استیگلیتز اقتصاددانی است که مخالف اقتصاد آزاد و هوادار مداخله دولت در بازار است. اما این روایت تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است؟

21 آبان 1398

فارس من، ایران مسئله ای در پوشش دهی ارتباطات اربعین ندارد، مشکل از اشباع ظرفیت ارتباطات است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای پوشش دهی ارتباطات در ایران دیده شده، گفت: مشکل اصلی در آن سوی مرزهاست و به اشباع ظرفیت ارتباطات در جهت مربوط می گردد.

21 آبان 1398

خروج سالانه 180 هزار تحصیل کرده از کشور صحت ندارد

اگر سالانه 180 هزار نفر با تحصیلات عالی از ایران خارج شوند، فقط در ده سال نزدیک به 1.8 میلیون نفر مهاجر تحصیلکردۀ ایرانی باید در جهان مشغول فعالیت باشند!

21 آبان 1398

این ربات به مشتریان غذا تحویل می دهد

یک شرکت چینی ربات های ارسال محموله ساخته که قرار است از طریق آن غذای افراد به هر محلی که آنها هستند، ارسال شود.

21 آبان 1398

سرانجام خط زندگی!

از زمانی که عاشق پسرخاله م شدم هیچکس حرفمو نفهمید و همه خانواده مخالف ازدواج ما با هم بودن. با همه اصراری که داشتم و با اینکه خانواده خاله ام پا پیش گذاشتن ولی باز خانواده من به دلایلی که اون موقع واقعا فکر می کردم الکیه و فقط میخوان منو اذیت کنن مخالفت...

19 آبان 1398

پرکلیک ترین و جذاب ترین عکس های خبری هفته را ببینید

در پهن دشت گیتی روزانه هزاران هزار اتفاق خوب، بد،جالب،متاثرکننده و… روی می دهد.

17 آبان 1398

توالت های هوشمند با قابلیت تشخیص بیماری

در همین حال، تجزیه و تحلیل ادرار می تواند بیماری های کلیوی، بیماری کبد و دیابت را در مراحل اولیه نشان دهد. تجزیه و تحلیل غلظت این ترکیبات شیمیایی می تواند به مشخص اینکه آیا بیماری خطرناکی یک فرد را تهدید می کند یا خیر کمک کند.

17 آبان 1398

اپلیکیشنی برای کتاب نخوان ها

جعفر پوراسماعیلی؛ مدیر مسئول اپلیکیشن کتاب-ته معتقد است: کتاب-ته دقیقا برای افرادی طراحی شده که کتاب خوان نیستند و هدف آن ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

16 آبان 1398

تصورات اشتباه از فرد کم شنوا

شنوایی، یکی از نیازهای اساسی هر انسان برای برقراری ارتباط با دیگران است، از همین رو، برای پیشگیری از تولد نوزاد ناشنوا و کم شنوا، غربالگری نوزادان می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

13 آبان 1398

ایران برای اولین بار تولیدکننده الیاف تایر شد

سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از شروع فراوری گرید های جدید پت با همکاری پتروشیمی تندگویان اطلاع داد.

12 آبان 1398

شیوه نامه جدید جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه به دانشگاه ها ابلاغ شد ، آغاز ثبت نام از 20 مهرماه

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: آیین نامه و شیوه نامه بازنگری شده انتخاب دانشجوی نمونه به دانشکاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شد.

9 آبان 1398

شروع سفر نخستین شهروند اماراتی به فضا، پوشش زنده ناسا را از دست ندهید

هزاع المنصوری، نخستین شهروند اماراتی تا ساعاتی دیگر همراه با سه فضانورد به سوی ایستگاه فضایی بین المللی سفر می نماید.

9 آبان 1398

ناسا: لباس ماه نوردان در ایستگاه فضایی آزمایش می گردد

ناسا تصمیم دارد لباس جدید فضانوردانی که قرار است در مأموریت آرتمیس حضور داشته باشند را در سال 2023 در ایستگاه فضایی بین المللی آزمایش کند.

7 آبان 1398

لایحه الحاق ایران به کنوانسیون ایمنی مدیریت پسماند پرتو زا اصلاح شد

نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا را اصلاح عبارتی کردند.

7 آبان 1398

بوستر پمپ پمپیران را از پمپکده تهیه کنید

با افزایش جمعیت در شهرها و روستاها احتیاج به مصرف آب خانگی بیشتر از قبل شده است.

6 آبان 1398

گوگل دو اپلیکیشن تبلیغ افزار را حذف کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ماشابل، به نظر می رسد گوگل در هفته گذشته دو اپلیکیشن اندروید پرطرفدار را از فروشگاه خود حذف نموده است.

5 آبان 1398
تعداد: (83)