سلامتی و پزشکی

اگر حیواناتی مثل گرگ و گوریل منقرض شوند، چه خسارتی به ما وارد می گردد؟

نرخ کنونی انقراض حیوانات، صدها برابر نرخ انقراض طبیعی است. حیوانات در همه جای جهان در حال محو شدن از روی کره زمین هستند. نخستین و مهم ترین دلیل انقراض حیوانات، تخریب و در عین حال کوچک شدن زیستگاه های آنهاست.

23 آذر 1398

ارتباط عمیق دسترسی به اطلاعات با مفهوم سلامت اجتماعی

در این همایش پنل سوم با نام دسترسی همگانی به اطلاعات در حوزه سلامت و سلامت اجتماعی به دبیری ارسیا تقوا برگزار گردید. در این پنل یونس نوربخش رئیس کرسی یونسکو در سلامت اجتماعی و توسعه درباره نقش دسترسی به اطلاعات سلامت و تأثیر آن بر ارتقا سلامت اجتماعی،...

21 آذر 1398

مرد همسرکش در انتظار محاکمه

پرونده مرد جنایتکار که 20 سال پس از قتل پدرش این بار به خاطر سوءظن به همسرش او را به قتل رسانده بود برای رسیدگی به دادگاه کیفری تهران فرستاده شد.

16 آذر 1398

6 حرکت ورزشی که به بدن حس جوانی می دهد

همه ما از پیر شدن ترس داریم و از روی نشانه های زیادی می توانیم این را تشخیص دهیم مثل خستگی. اما می توان با ورزش های کششی که انعطاف پذیری بدن را تقویت می نماید، سرعت گردش خون را بالا می برد و استرس را کاهش می دهد با این علائم مبارزه کرد.

16 آذر 1398

راه های رهایی از احساس گناه

برترین ها: بسیاری از ما عادت داریم که در رابطه با هر اتفاقی که در زندگی مان رخ می دهد فقط و فقط خودمان را سرزنش کنیم.

14 آذر 1398

لیگ برتر فوتبال، امیدواری استقلال به یکی از محصولات سایپا!، مصاف قلعه نویی با استاد و جدال پرشورهای سرخپوش

پرونده هفته هفتم لیگ برتر فوتبال امروز با برگزاری 5 دیدار بسته می گردد و در یکی از مهمترین بازی ها استقلال میهمان سایپا خواهد بود.

13 آذر 1398

زنانگی و زندگی در شعرهای مهین مجتهدزاده موج می زند

همزمان با چهلمین روز درگذشت مهین مجتهدزاده، مجموعه شعر او با عنوان دوباره با پای پیاده رونمایی شد.

30 آبان 1398

افزایش اتوبوس های حامل زائران اربعین به شهرهای مرزی

خبرنگاران آنلاین:مدیرعامل سامان پایانه و پارک سوارهای شهرداری تهران فعالیت های اجرا شده برای سفرهای زائران در اربعین حسینی را تشریح کرد و از افزایش اتوبوس های حامل زائران اربعین به شهرهای مرزی اطلاع داد.

21 آبان 1398

نسخه بدیل جوزف استیگلیتز برای اقتصاد آمریکایی

خبرنگاران: در روایت ایرانی جوزف استیگلیتز اقتصاددانی است که مخالف اقتصاد آزاد و هوادار مداخله دولت در بازار است. اما این روایت تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است؟

21 آبان 1398

سرانجام خط زندگی!

از زمانی که عاشق پسرخاله م شدم هیچکس حرفمو نفهمید و همه خانواده مخالف ازدواج ما با هم بودن. با همه اصراری که داشتم و با اینکه خانواده خاله ام پا پیش گذاشتن ولی باز خانواده من به دلایلی که اون موقع واقعا فکر می کردم الکیه و فقط میخوان منو اذیت کنن مخالفت...

19 آبان 1398

توالت های هوشمند با قابلیت تشخیص بیماری

در همین حال، تجزیه و تحلیل ادرار می تواند بیماری های کلیوی، بیماری کبد و دیابت را در مراحل اولیه نشان دهد. تجزیه و تحلیل غلظت این ترکیبات شیمیایی می تواند به مشخص اینکه آیا بیماری خطرناکی یک فرد را تهدید می کند یا خیر کمک کند.

17 آبان 1398

طرح ملی تای چی مهارگر دیابت آغاز می شود

فردا در محل وزارت ورزش پروژه ملى تایچى مهارگر دیابت رسماً آغاز مى شود.

14 آبان 1398

تصورات اشتباه از فرد کم شنوا

شنوایی، یکی از نیازهای اساسی هر انسان برای برقراری ارتباط با دیگران است، از همین رو، برای پیشگیری از تولد نوزاد ناشنوا و کم شنوا، غربالگری نوزادان می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

13 آبان 1398

شیوه نامه جدید جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه به دانشگاه ها ابلاغ شد ، آغاز ثبت نام از 20 مهرماه

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: آیین نامه و شیوه نامه بازنگری شده انتخاب دانشجوی نمونه به دانشکاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شد.

9 آبان 1398

شکنجه مخالفان در امارات و جولان آزادانه تکفیری ها

تعدادی از فعالان حقوق بشر در کانادا یک فیلم مستند در مورد وضعیت زندان های پنهانی امارات و شکنجه زندانیان تهیه کردند که در آن شکنجه زندانیان به دست نیروهای امنیتی امارات نشان داده می شود.

6 آبان 1398

راهی برای از کار انداختن ویروس سرماخوردگی

متخصصان علوم پزشکی در آمریکا احتمال می دهند که راهی برای از کار انداختن ویروس سرماخوردگی و ویروس های مرتبط با آن که گاه باعث معلولیت می گردد پیدا نموده اند.

30 مهر 1398

کارآفرینی به وسیله صبحانه

روزنامه آسیا: خیلی از پدر و مادرها از اینکه فرزندانشان علاقه ای به خوردن صبحانه ندارند، گله مند هستند و خیلی های دیگر نیز اصلاً وقت خوردن صبحانه و درست کردن چای و خرید نان تازه و این قبیل کارها را ندارند.

26 مهر 1398

نمره قبولی برای سوخت تهران

سیدمحمد فخار: بررسی بنزین و گازوئیل توزیعی در صندلی های سوخت رسانی تهران در سال98 نشان می دهد همچنان سوخت وسایل نقلیه پایتخت در حد قابل قبول است.

25 مهر 1398

طرز تهیه سالاد فوری بودا

اگر عاشق آشپزی هستید و آشپزها و رسپی های روز جهان را دنبال می کنید، به احتمال زیاد عکس هایی از سالاد جذاب و اشتها برانگیز بودا را در صفحات اجتماعیِ فودبلاگر های مشهور دیده اید. این سالاد سرشار از پروتئین، مواد مغذی و فیبر است و در عین حال بسیار کم کالری...

22 مهر 1398

یاد مهدی شادمانی در خبرنگاران

نزدیک به 2 هفته پس از درگذشت مهدی شادمانی، مراسم یادبود او در موسسه خبرنگاران برگزار شد.

20 مهر 1398
تعداد: (62)