ادبیات

پیغام عباس زارع ؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت سالروز درگذشت پدر شعر معاصرایران؛ نیما یوشیج

خبرگزاری خبرنگاران- فرهنگ و هنر ایرانی در ادوار تاریخ نام های بزرگی را در دل خود جای داده است و مردم هنر دوست و فرهنگ پرور ایران به داشتن شخصیت هایی چون مولوی - خیام - سعدی - حافظ و عطار و دیگر چلچراغ های نورانی شعر و ادب فارسی به خود بالیده است .

12 اردیبهشت 1401

طراحی سایت: وقت سایت دار شدن شماست!

احتیاجمندی ها لازم برای طراحی سایت مطلوبتانتا حالا به این موضوع فکر نموده اید که سایتی برای خود داشته باشید؟ یا چه شناخت هایی برای این کار احتیاج است؟

29 اسفند 1400

تور روسیه: سفر 4 روزه به مسکو

مسکو، مرکز کشور روسیه، همیشه از مقاصد گردشگری پرطرفدار در اروپا و دنیا محسوب می گردد. با برنامه سفر 4 روزه به مسکو همراه خبرنگاران باشید.

21 بهمن 1400

مالیات بر درآمد سرمایه، مالیاتی بروی دلالی

نقش مالیات را می توان با چند ویژگی عایدی پایدار برای کشور، کارکرد تنظیمی، بازتوزیع عادلانه ثروت و... بیان نمود که دولت ها را موظف به دریافت مالیات می نمایند؛ اما کم و کیف آن در هر کشور فرق دارد.

28 آذر 1400

درخواست احمدرضا معتمدی از صداوسیما برای پخش فیلم هایش

مدیرکل روابط عمومی صداوسیما به نمایندگی از رئیس رسانه ملی به عیادت احمدرضا معتمدی کارگردان رفت که در بیمارستان بستری است.

2 آذر 1400

ماجرای دوست خیالی یک نوجوان را در قهرمان خیالی بخوانید

کتاب قهرمان خیالی اثر ای اف هاروند و امیلی گزویت، با ترجمه رژینا قوامی در نشر پرتقال منتشر شد.

9 آبان 1400

نکته های نغز درباره مغز(2)

در جدول زیر، فهرستی از اعداد را می بینید. آن را بلند و باحوصله بخوانید و بعد از هر بار خواندن یک بخش، چشمان تان را ببندید و سعی کنید آنها را همان گونه که بود، به خاطر بیاورید.

2 مهر 1400

آلبوم موسیقی نوشتم دوستت دارم برای بچه ها

تهران (پانا) - آلبوم موسیقی کودک نوشتم دوستت دارم با آهنگ سازی و تنظیم صابر جعفری با انتها یافتن مراحل فنی، از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان عرضه می شود.

25 شهریور 1400

فرقی نمی کند مشکل از کجا باشد؛ همیشه مردم مقصرند

ماینر، کلمه ای نوپا که چند سالی از ورود آن به ادبیات عامه مردم سپری نمی شود؛ شاید بسیاری از مردم تا به حال یک ماینر را از نزدیک ندیده باشند، اما کم و بیش از فعالیت همین استخراج کننده های رمز ارز ها متضرر شده اند.

7 مرداد 1400

پیکر محمدرضا باطنی به خاک سپرده شد

پیکر محمدرضا باطنی در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

31 تیر 1400

7 مقصد پرطرفدار برای تهرانی ها در بهار 1400

فصل بهار آغاز روز های گرم و زیبایی است که نمی توان آن را با در خانه ماندن گذراند. سفر و گشت وگذار در بهار مخصوصاً برای تهرانی ها که می خواهند چند روزی را از ترافیک و شلوغی دور باشند، بهترین گزینه است. عده ای سفر زیارتی به مشهد مقدس را برمی گزینند و عده ای...

4 تیر 1400

اعلام نتایج جشنواره کشوری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

تهران (پانا) - نتایج جشنواره کشوری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت (لاله های جاوید) از سوی معاونت تشخیص، پیشگیری، امور پرورشی و تربیت بدنی اعلام شد.

3 خرداد 1400

عمارت چهل ستون قزوین؛ یادگاری باشکوه از عصر صفوی

عمارت چهل ستون قزوین تنها کوشک باقی مانده از مجموعه کاخ های سلطنتی دوره شاه طهماسب بوده که در میدان آزادی یا سبزه میدان واقع شده است. با ما در این مقاله خواندنی همراه باشید تا شما را از جزئیات پلان چهل ستون قزوین و همچنین ساعت کار چهلستون قزوین مطلع کنیم.

31 اردیبهشت 1400

2 دلیلی که باید رمان ایرانی هم خواند

کامران محمدی می گوید: نمی توانم به مخاطبی که بهترین آثار سراسر جهان را در دسترسش دارد بگویم این ها را رها کن و رمان ایرانی بخوان. ولی به دو دلیل می گویم رمان ایرانی هم بخوان.

22 فروردین 1400

چاپ مجموعه جدید ارباب حلقه ها با نقاشی های خود نویسنده

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، برای اولین بار قرار است مجموعه ای از داستان های ارباب حلقه ها با نقاشی های خود نویسنده این مجموعه جی.آر.آر. تالکین منتشر گردد که گفته می گردد آنها را در همان ایام نوشتن این داستان کشیده بود. جان رونالد روئل تالکین نویسنده،...

17 فروردین 1400

برگزیدگان سیزدهمین دوره جایزه جلال آل احمد معین شدند

برگزیدگان جایزه ادبی جلال آل احمد با حضور محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند.

23 بهمن 1399

نقد سریال شکارچی ذهن (Mindhunter)؛ لذت تماشای شر مطلق

خیلی از کارگردانان معاصر از رو در رویی خیر و شر، پلیدی و پاکی، سیاهی و سفیدی درام می سازند. درام های هیجان انگیز و گهگاه عمیق اما میان کارگردانان معاصر کمتر کسی را دیده ام که به وضوح و صراحت فینچر به آن شر نهفته در نهاد انسان معتقد باشد. فینچر شر را جدا...

6 مهر 1399

زندگی و زمانه ابن مقفع، مترجم چیره دست کلیله و دمنه به عربی

ابومحمد عبدالله بن مقفع (106-142ق) نویسنده بزرگ و مترجم ایرانی آثار پهلوی به زبان عربی است.

9 شهریور 1399

در این خانه هیچ کتابی فروشی نیست !

به گزارش خبرنگاران به نقل از سیتی هرالد، شاید وقتی اولین بار به خانه آقای استیون ولفلک وارد شوید فکر کنید به اشتباه وارد یک کتابفروشی شده اید. او ساکن شهر کنویک از ایالت واشنگتن آمریکاست. خودش می گوید عاشق کتاب است و به خاطر همین شمارش کتاب هایش از دستش...

9 تیر 1399

سیر صعودی پیوستن موزه های دانشگاهی به UMAC در سال 98

در سالی که گذشت فرایند ثبت موزه های دانشگاهی کشور در کمیته بین المللی موزه های دانشگاهی (UMAC) شدت گرفت و طی یک سال، 6 موزه به این کمیته پیوستند.

29 اردیبهشت 1399
تعداد: (30)