طراحی سایت: وقت سایت دار شدن شماست!

به گزارش مرد کوچک، احتیاجمندی ها لازم برای طراحی سایت مطلوبتان

تا حالا به این موضوع فکر نموده اید که سایتی برای خود داشته باشید؟ یا چه شناخت هایی برای این کار احتیاج است؟

طراحی سایت: وقت سایت دار شدن شماست!

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

مسلما ایده هایی برای خودتان دارید اما به تنهایینمی تواند یاریی به شما بکند. در اولین مرحله باید شناخت خوبی از نیازمندی های خود و دیگران داشته باشید و بتوانید آن را به برترین شکل به طراحان سایت منتقل کنید. شما باید تصویر ذهنی درستی برای طراحان ایجاد کنید تا این سایت بی نقص پیاده سازی گردد. البته خیلی نگران نباشید همیشه زمان برای بهینه کردن سایت مطلوبتان وجود دارد. پس با خبرنگاران همراه باشید تا از این نکات مهم برترین استفاده را ببرید.

نکته اول: به درک درستی از کار خود برسید و بتوانید آن را به دیگران انتقال دهید.

دسته بندی کارها، خدمات، مطالب و هر چیزی که فکر می کنید باید در سایت شما قرار بگیرد، نتیجه درک درست شما از کارتان است. شناخت خود و کارتان بیش از هرچیزی می تواند به شما در انتخاب یک سایت خوب یاری کند.

توانایی در انتقال یک مفهوم با استفاده از فلوچارت ها، نمودارها یا ابزارهای دیگر ساده تر به نظر می رسد. هر چه شما بتوانید نگرانی های خود را بهتر منتقل کنید، طراح سایت قطعاً می تواند در حین پروژه راهکارهای مناسب تری به شما ارائه دهد.

مستندسازی می تواند تاًثیر شگرفی در موفقیت پروژه شما داشته باشد. برای این کار در مرحله اول، آنچه می خواهید در خروجی به مخاطبان ارائه دهید را به صورت یک شماتیک ساده با یکسری کادر و نوشته روی کاغذ بیاورید.

در مرحله دوم، سعی کنید سناریوی هریک از قسمت های کشیده شده را بنویسید. منظور از سناریو چیست؟ بسیار پیش آمده که شرکت ها خواهان داشتن بخشی با عنوان باشگاه مشتریان بودند اما هنگامی که می پرسیم در این بخش قرار است چه اتفاقی بیفتد، جواب شفافی دریافت نمی کنیم. سناریو بدین معناست که بدانیم در هر بخش قرار است چه گردد. پس در خصوص مراحل فرآیندهای سایت به خوبی فکر کنید.

نکته دوم: اهداف خود را معرفی کنید.

واقع بینانه اهدافتان را بیان کنید. هر چه که هست، حتی اگر صرفاً فقط این باشد که به دوستانتان فخر بفروشید که من یک وب سایت دارم! صادق باشید و اجازه دهید طراحان سایت شما، بیشتر با شما آشنا شوند. آشنایی با شما و اهدافتان می تواند بسیار مفید باشد و در داشتن دید درستی از آنچه می خواهید، تأثیر به سزایی بگذارد.

نکته سوم: فقط به خود فکر نکنید، مخاطبانتان از شما مهمترند.

چنانچه در حوزه فروش اجناس هستید به بازار هدف، و اگر یک وبلاگ خوب می خواهید به مخاطبان خود بیاندیشید. خود را جای آن ها بگذارید و سعی کنید تمام جوانب را بسنجید. به این فکر کنید که چه چیز در سایت شما باعث می گردد بازتماشاماینده احساس راحتی کند و تمایل داشته باشد در دفعات آینده باز به سایت شما سر بزند. داشتن سایت محبوب دفعات بازدید را بالا برده و در سئو سایت شما بسیار موثر است. پیشنهاد می کنم جهت آشنایی با نکات مهم در سئو و ارتقای رتبه سایت، مطلبی با همین عنوان را در وبلاگ ما بخوانید.

نکته چهارم: به طراحان اجازه دخالت دهید و با آن ها مشورت کنید.

درست است که هیچکس نمی تواند مثل خودتان از کارتان سر درآورد اما تجربه طراحان برای شما بسیار سودمند خواهد بود. طراحان سایت با افراد زیادی در ارتباط بوده و در کسب و کارهای زیادی مشارکت داشته اند. اجازه دهید تا بتوانند تجربیات خود را با شما در میان بگذارند. قطعاً همکاری شما با طراحان، نتیجه ای متناسب با تکنولوژی روز و ایده های خلاقانه طرفین خواهد داشت. بنابراین، کوشش کنید شرکتی را برای طراحی سایت انتخاب نمایید که صرفاً برنامه نویس نباشند، بلکه با ادبیات مدیریت، بازاریابی و کسب و کار در اینترنت آشنا باشند تا بتوانند مشاوره بهتری ارائه دهند.

نکته پنجم: نگران نباشید همیشه امکان بهینه کردن سایت شما وجود دارد. پس پویا باشید.

ذهنتان را محدود نکنید و همیشه سعی کنید تا با گذر زمان و تغییر نیازهای بازتماشامایندگان سایت خود، شما نیز در حال تغییر باشید. بازتماشامایندگان کوشش شما و بهینه شدن سایت شما را حس می نمایند و از چشمانشان دور نمی ماند. پویایی از عناصر ماندگاری در وب سایت های امروزیست. تماشا زحمات شما و طراحان در راستا درست، بازار هدفتان را به سوی شما جذب می نماید و این مهم ترین انگیزه در طراحی سایت به نظر می رسد. بنابراین بدون هرگونه نگرانی فقط به زمان حال و آنچه دسترسی به آن نزدیک تر است بپردازید. اگر پروژه ها را فازبندی کنید، می توانید با ایده های نو سایت را در آینده بهبود دهید.

در آخر، آنچه نباید از ذهنتان دور کنید این است که چه می خواهید برای خود، چه برای کمپانی خود سایتی داشته باشید، دلیل اصلی داشتن سایت را از قلم نیاندازید و هیچگاه از آن دور نشوید. به طراحان اعتماد کنید و بدانید حرفه ای ترین ها همیشه دلسوزترینند.

منبع: الی گشت
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1970

به "طراحی سایت: وقت سایت دار شدن شماست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سایت: وقت سایت دار شدن شماست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید