فرقی نمی کند مشکل از کجا باشد؛ همیشه مردم مقصرند

به گزارش مرد کوچک، ماینر، کلمه ای نوپا که چند سالی از ورود آن به ادبیات عامه مردم سپری نمی شود؛ شاید بسیاری از مردم تا به حال یک ماینر را از نزدیک ندیده باشند، اما کم و بیش از فعالیت همین استخراج کننده های رمز ارز ها متضرر شده اند.

فرقی نمی کند مشکل از کجا باشد؛ همیشه مردم مقصرند

به گزارش ایسنا، با علاقه مند شدن برخی ها به سرزمین ماینر ها شاهد قطعی مکرر و سرتاسری برق در کشور هستیم، فعالیتی که تا دیروز تقریبا غیرقانونی بود و به تدریج عده ای به آن رسمیت بخشیده و ماینینگ را به دو دسته مجوزدار و غیرمجاز تقسیم کردند و بعد ها صحبت از مزرعه های استخراج رمز ارز شد، اما به نظر می رسد مزرعه دارانی که بیت کوین برداشت می کنند، به کم قانع نبوده و از سهم برق مردم و مصارف خانگی، برداشت می کنند.

فرقی نمی کند آب باشد، برق یا گاز یا آلودگی هوا؛ در هر حالت مردم مقصر هستند؛ با وجود اعلام مکرر آمار مصارف آب و حقیقتی که نشان می دهد عمده آب مصرفی در بخش کشاورزی و صنعت و ویلا های شخصی استفاده می شود، هنوز هم دیواری کوتاهتر از دیوار مردم نیست و مردم در قطعی برق هم مقصر شناخته می شوند.

مطالبی مبنی بر رسیدن ماینر ها به منازل شخصی از سوی منابع رسمی هم اظهار می شود که به نظر می رسد مقصر شمردن مردم تنها کاری است که متولیان امر انجام دادند، چراکه در صورت حقیقت داشتن چنین مطلبی باید سوال کرد که چه کسی مسئول مدیریت و برخورد با ماینینگ است، کاری که به قطعی جریان برق و متضرر شدن اقشار مختلف انجامیده است.

مردم این روز ها در حالی با قطعی مکرر و بی برنامه برق روبرو هستند که هنوز فصل گرما و اوج مصرف برق از راه نرسیده و سالی که نکوست از بهارش پیداست.

از کار افتادن چراغ های راهنمایی و ایجاد ترافیک شدید و بروز تصادف در خیابان ها و چهارراه ها و به هم خوردن نظم ترافیکی، گیر کردن افراد در اسانسور، بسته ماندن کرکره های برقی مجتمع ها و حبس شدن خودرو ها داخل پارکینگ ها و... از مصایب قطعی برق است که اعلام زمان قطعی هم در این مورد چاره ساز نیست.

قطعی جریان آب با قطع جریان برق هم از دیگر مشکلاتی است که مردم ضمن تحمل گرما و در نظر گرفتن دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا با آن دست و پنجه نرم می کنند؛ قطعی همزمان آب و برق سبب ناتمام ماندن بسیاری از کار ها مانند کار نانوایان، خشک شویی ها، رستوران ها و بسیاری از اصنافی شده که هنوز بعد از چندین هفته تعطیلی و قرنطینه کرونایی، کمر راست نکرده اند.

فعالیت تمامی پیشخوان ها، کافی نت ها و ادارات مختلف در پی قطعی برق که به جای دو ساعت، چهار ساعت و در چندین نوبت قطع می شود، در ساعات اداری متوقف شده و ارباب رجوع ها را دست خالی می گذارد، این در حالی است که چراغ های برخی از ادارات از صبح امروز تا صبح روز فردا روشن هستند و با ارسال کارشناس و هشدار و جریمه می توان براحتی از قطعی برق و معطلی ارباب رجوع ها جلوگیری کرد.

قطعی تلفن های بی سیم و کارتخوان ها هم از دیگر مصایبی است که این روز ها با قطعی برق شاهدش هستیم و مواردی از خرابی لوازم خانگی برقی در پی قطعی مکرر جریان برق در خانه ها گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، حالا دیگر عمده علت قطعی برق قبل از فصل گرما تعیین شده و مردم منتظرند تا مسئولان امر ضمن دعوت از مردم برای مدیریت مصرف، جلوی ماینر ها را گرفته و زندگی انسان های نخستین را بازسازی نکنند، چرا که با تداوم چنین وضعیتی و قطعی انشعابات یکی پس از دیگری، احتمالا شاهد استفاده از دود برای رساندن پیام و روشن کردن آتش برای روشنایی بخشیدن به خانه ها خواهیم بود!.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1704

به "فرقی نمی کند مشکل از کجا باشد؛ همیشه مردم مقصرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرقی نمی کند مشکل از کجا باشد؛ همیشه مردم مقصرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید