تعاریف و اصطلاحات

فرق بین حج واجب و عمره چیست؟

تفاوت حج واجب و عمره در این است که حج عمره بر هر مسلمانی که تمکن اقتصادی دارد واجب است اما حج عمره فقط بر اهالی مکه واجب و برای بقیه مستحب است.

5 آذر 1399

کاهش کلسترول خون با معجزه سیب و بادام

کاهش کلسترول خون با روش های طبیعی و تغذیه امکان پذیر است و در این میان سیب و بادام با خواص سرشار خود نقش مهمی را در این زمینه ایفا می نمایند.

12 آبان 1399

مدیریت کلاسیک چیست

نظریه مدیریت کلاسیک مبتنی بر این باور است که کارکنان فقط نیازهای جسمی و مالی دارند. این نظریه نیازهای اجتماعی یا رضایت شغلی را در نظر نمی گیرد، بلکه به جای آن از تخصص کاری، رهبری متمرکز و تصمیم گیری و حداکثر سود حمایت می نماید. این ایده صرفاً به منظور...

7 آبان 1399

یک شیرازی مزه شیراز را به یزد آورد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، یک شیرازی مزه شیراز را به یزد آورد.

19 مهر 1399

آشنایی با پوشش لحاف پر قو و تاثیر فوق العاده آن در دیزاین اتاق

پوشش لحاف پر قو یک روکش محافظ است که عمدتاً از پر قو ساخته می گردد. هدف اصلی استفاده از پوشش، محافظت از لحاف داخل آن است. پوشش را به عنوان یک لایه دوم مفید در نظر بگیرید که در زیر آن می خوابید و باعث می گردد که لحاف شما تمیز بماند.

13 مهر 1399

روش عرضه دارا دوم تغییر کرد؛ عرضه بلوکی چه تفاوتی با ETF دارد؟

در پی اختلاف نظر ها بین وزارت اقتصاد و وزارت نفت برای عرضه دومین صندوق ETF (سهام پالایشگاهی)، رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام نموده که به دلیل مخالفت وزارت نفت با عرضه دارا دوم در ETF، سهام پالایشی دولت تا سه هفته آینده به صورت بلوکی عرضه می گردد.

8 مهر 1399

پرمصرف ترین وسایل برق خانگی را بشناسید

با افزایش قیمت انرژی ازجمله برق هزینه خانوار افزایش می یابد و کنترل مصرف و توجه به هشدارهای کارشناسی می تواند از زیان اقتصادی خانواده ها جلوگیری کند.

15 شهریور 1399

کفیر چگونه ایمنی بدن را بالا می برد؟

کفیر یک محصول پرتقاضا برای سلامتی در کشورهای پیشرفته برای تقویت ایمنی بدن است اما این باکتری قارچی چگونه این کار را انجام می دهد و فواید اصلی مصرف آن به صورت نوشیدنی یا ماست چیست؟

12 شهریور 1399

رازاگیلین؛ موارد مصرف، عوارض جانبی

رازاگیلین دارویی است که با افزایش مواد طبیعی خاص در مغز به درمان علائم پارکینسون یاری می نماید.

11 شهریور 1399

تکل از پشت آقازاده ها

رد پای شان همه جا دیده می گردد، از سیاست و اقتصاد تا ورزش، فرهنگ و هنر، به واسطه نام فامیلی شان هر جا بخواهند ورود می نمایند، بدون اینکه کمترین سررشته ای از کاری که می خواهند انجام دهند، داشته باشند و کسی جلودارشان باشد! این حکایت آقازاده هاست؛ پسران یا...

31 مرداد 1399

دلیل عدم بازگشت پاتوسی به ایران چیست؟

آیاندا پاتوسی، هافبک تیم فوتبال فولاد خوزستان کار سختی برای ملحق شدن به اردوی تیمش دارد.

26 مرداد 1399

فولاد و استقلال خوزستان به دیدار هم می فرایند

خبرنگاران/خوزستان تیم های فوتبال فولاد و استقلال خوزستان در یک دیدار تدارکاتی رو در روی هم قرار می گیرند.

18 مرداد 1399

پشت پرده هجمه رسانه ای به ایران در ماجرای هریرود چیست؟

ایران طبق قول و قرارهایش موضوع کشته شدن اتباع افغانستان در هریرود را آنالیز نموده است و می گوید اتفاق مورد ادعا طبق جستجو و تحقیقات مرزبانی و وزارت خارجه، رخ نداده است.

21 تیر 1399

وکیل ملت یا وکیل رفقا؟

بعد از تغییرات کلان مدیریتی در دانشگاه آزاد، نسیم تغییرات در واحد های دانشگاهی وزیدن گرفت که دانشگاه آزاد امیدیه نیز از این امر مستثنی نبوده است.

2 تیر 1399

جریان هایی که در شرایط کرونایی گروکشی سیاسی می کنند، در بین مردم جایی ندارند

یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: فکر می کنم که بیماری کرونا، سیاست گذاری احزاب و جریان ها را تغییر داده و شعار بیشتر جریان های سیاسی به سمت رفع مسائل اقتصادی و تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی رفته است.

28 خرداد 1399

گردشگری مجازی؛ ناجی روزگار تلخ گردشگری

متاسفانه در کشور ما به ویژه استان کردستان تا پیش از آغاز بحران کرونا و آغاز روزگار تلخ صنعت توریستی، به توریستی مجازی به عنوان امری مهم و تأثیرگذار در جذب توریست و پیشرفت صنعت توریستی هیچ توجهی نشده بود.

13 خرداد 1399

کتاب نردبان شکسته - نوشته کیت پین

کتاب جالب نردبان شکسته اثر کیت پین یک تحقیق جامعه شناسانه درباره تأثیر نابرابری اقتصادی- اجتماعی بر طرز فکر، زندگی و مرگ انسان ها است.

8 خرداد 1399

خاتمه بازگشایی سردرباغ ملی و میدان مشق برای گردشگران

ایسنا/ با اینکه بازسازی سردرباغ ملی و میدان مشق به انتها رسیده است ولی، هنوز خاتمه بازگشایی سردرباغ ملی و میدان مشق برای گردشگران تعیین نیست.

6 خرداد 1399

ستون گذاری بر اساس معماری و قواعد سازه ای

ستون یکی از اعضای بسیار مهم در ساختمان است که به صورت عمودی نصب شده و نیروهای فشاری که از بار مرده یا زنده سازه بر کف طبقات وارد می شوند را تحمل می نماید. ستون ها نه تنها تحت تاثیر نیروهای فشاری قرار می گیرند بلکه لنگر ناشی از بارهای عمودی و جانبی که در...

18 اردیبهشت 1399

شمارش گردشگر در ایران براساس تعاریف سازمان جهانی جهانگردی است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی اظهارنظر کردن بدون محاسبه و منطق را مردود دانست و گفت: شاخص تعداد گردشگران خارجی در ایران براساس تعاریف سازمان جهانی جهانگردی است.

5 اسفند 1398
تعداد: (21)