شکست توطئه سیاستمداران آمریکا در هنگ کنگ

به گزارش مرد کوچک، واقعیات به آمریکا نشان داده است که توطئه اش تنها یک نمایش سیاسی مضحک بوده و همه کوشش هایش به هدر خواهد رفت.

شکست توطئه سیاستمداران آمریکا در هنگ کنگ

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مرد کوچک به نقل از رادیو بین المللی چین، مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا با تصویب لایحه خودمختاری هنگ کنگ تهدید کردند که تمامی اشخاص، مؤسسات اقتصادی و غیره را که خودمختاری هنگ کنگ را خدشه دار نمایند، مورد تحریم قرار می دهند. این در حالیست که سرنموده های آشوبگران و مخالفان هنگ کنگ به فعالیتهای آشوبگری خود پایان داده و فرار بر قرار ترجیح دادند. واقعیات به آمریکا نشان داده است که توطئه اش تنها یک نمایش سیاسی مضحک بوده و همه کوشش هایش به هدر خواهد رفت.

امنیت ملی پایه این کشور است و تدوین قانون در این راستا حق مسلم هر کشوریست. تدوین قانون حفظ امنیت ملی چین در هنگ کنگ اقدامی در راستای تکمیل نظام حقوقی هنگ کنگ بوده و با قوانین و قواعد بین المللی منطبق است. در چهل و چهارمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل که چندی پیش برگزار گردید، کوبا به نمایندگی از 53 کشور طی سخنانی از این اقدام چین حمایت کرد.

با این حال، سیاستمداران آمریکا همچنان با رویکرد ایدئولوژیک، گستاخانه در امور هنگ کنگ دخالت نموده و معیار دو گانه و منطق راهزنی این کشور را به نمایش گذاشتند.

سیاستمداران آمریکایی که از تدوین قانون حفظ امنیت ملی چین در هنگ کنگ ناراحت هستند، همان دستهای پشت پرده آشوبهای هنگ کنگ است که از سال گذشته شروع شده است. این سیاستمداران آمریکایی با تبانی با مخالفان هنگ کنگ به تحریک آشوب سیاسی و خشونتها در هنگ کنگ که از ویژگیهای تروریستی برخوردار است، پرداخته و به شدت حقوق بشر در هنگ کنگ را نقض نموده و شکوفایی و ثبات هنگ کنگ و ساختار یک کشور دو نظام را تهدید نموده اند. این امر نواقص موجود در هنگ کنگ در راستای حفظ امنیت ملی را نیز آشکار کرد.

در قانون حفظ امنیت ملی در هنگ کنگ مجازات جزایی درباره جرائم جدایی طلبی، براندازی، فعالیتهای تروریستی و آسیب رساندن به امنیت ملی با تبانی با نیروهای بیگانه قید شده است که تمام این موارد قانونی، منطقی و مشروع است. این در حالی است که آمریکا در این راستا قوانین بیشتر و سختگیرانه تری را تدوین نموده است. آمریکا تا کی می تواند به این بازی معیار دو گانه شرم آور خود ادامه دهد؟

در شرایط شیوع جدی کرونا، آن سیاستمداران آمریکایی باید دست از تصویب به اصطلاح لایحه مداخله جویانه یادشده برداشته و بیشتر به مبارزه با کرونا و نجات جان مردم آمریکا بپردازند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1068

به "شکست توطئه سیاستمداران آمریکا در هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست توطئه سیاستمداران آمریکا در هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید