تقدیم لایحه تعیین جایگاه قانونی فدراسیون های ورزشی آماتوری به مجلس

به گزارش مرد کوچک، تهران (پانا) - معاون امور مجلس ریاست جمهوری از تقدیم لایحه تعیین جایگاه قانونی فدراسیون های ورزشی آماتوری به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

تقدیم لایحه تعیین جایگاه قانونی فدراسیون های ورزشی آماتوری به مجلس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسینعلی امیری درباره تقدیم این لایحه به مجلس گفت: با توجه به ضرورت انطباق قوانین و مقررات داخلی مربوط به فدارسیون های ورزشی آماتوری با استانداردها و مقررات بین المللی ورزشی و تقویت مشارکت و همکاری فعال با مجامع جهانی و قاره ای ورزشی و فراهم ساختن مقدمات شرکت ورزشکاران کشور در مسابقات ورزشی بین المللی، لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است.

وی اضافه کرد: فدراسیون های ورزشی کشورمان قدمتی بیش از 70 سال داشته و از ابتدای تاسیس عضو فدارسیون های جهانی و قاره ای بوده و در رویدادهای جهانی شرکت داشته اند. این فدراسیون ها در سال 1376 به فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی اضافه کرده شدند که در آن زمان اقدام سنجیده ای بود لکن پس از تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری و تعریف جدید از موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی ماهیت این فدراسیون ها با تعاریف فدراسیون های جهانی در تضاد قرار گرفته است.

معاون امور مجلس ریاست جمهوری گفت: تصویب این لایحه می تواند موجب تسهیل شرکت ورزشکاران کشور در مسابقات ورزشی بین المللی شود، بنابراین لایحه یاد شده تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1592

به "تقدیم لایحه تعیین جایگاه قانونی فدراسیون های ورزشی آماتوری به مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیم لایحه تعیین جایگاه قانونی فدراسیون های ورزشی آماتوری به مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید