اولتیماتوم بروکسل به لندن، کمیسیون اروپا: انگلیس تا انتها سپتامبر طرح اصلاح توافق برگزیت را پس بگیرد

به گزارش مرد کوچک، کمیسیون اروپایی از لندن خواسته است در اسرع وقت و حداکثر تا سرانجام سپتامبر طرح اصلاح توافق برگزیت را پس بگیرد.

اولتیماتوم بروکسل به لندن، کمیسیون اروپا: انگلیس تا انتها سپتامبر طرح اصلاح توافق برگزیت را پس بگیرد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه پاسایر نویه پرسه ، در پی تصمیمات لندن برای ایجاد تغییراتی در توافق برگزیت کمیسیون اتحادیه اروپا به لندن برای عقب نشینی از این تصمیم خود اولتیماتوم داده و از لندن درخواست نموده که لایحه اصلاح توافق برگزیت را هر چه سریع تر پس بگیرد.

ماروس سفچوویچ، معاون رئیس کمیسیون اروپایی روز پنجشنبه بعد از گفتگوهایی در لندن بیان کرد که این اتفاق باید هر چه سریع تر و در هر صورت تا سرانجام سپتامبر رخ دهد.

کمیسیون اروپایی بر این عقیده است که لندن با این لایحه قانونی اعتماد بین اتحادیه اروپا و انگلیس را به صورت جدی خراب نموده است. معاون رئیس کمیسیون اروپایی گفته است که حالا این لندن است که باید دوباره این اعتماد را ایجاد کند.

جانسون اعلام نموده که مفاد لایحه اصلاح توافق برگزیت به ویژه با هدف تضمین پویایی و امنیت بازار داخلی این کشور تنظیم شده است .

جانسون در زمان معرفی این لایحه در مجلس عوام گفت: وظیفه من حفظ تمامیت ارضی پادشاهی متحد و همچنین دفاع از فرایند صلح ایرلند شمالی و توافق آدینه نیک است. برای انجام این [وظیفه] ما به یک امنیت حقوقی شفاف برای دفاع از کشورمان در برابر تفسیرهای تندروانه و غیرمنطقی از پروتکل [موافقت نامه برگزیت] احتیاج داریم که می تواند به چالش مرزی در دریای ایرلند بیانجامد .

در حالیکه گفت وگوها میان اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر فرایند اجرای برگزیت از زمان توافق میان دو طرف به سختی پیش می رود، تقدیم لایحه بازنگری توافق، خشم بروکسل را برانگیخته است. اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در نخستین واکنش، برنامه تازه دولت بریتانیا را نقض حقوق بین الملل توصیف کرد .

لایحه بازنگری توافق برگزیت در حالی به مجلس عوام تقدیم شد که نمایندگان بریتانیا، دور هشتم مذاکرات پسابرگزیت برای تعریف چگونگی فرایند جدایی از اتحادیه اروپا را از سه شنبه شروع نموده اند. دو طرف، رسما تا سرانجام دسامبر برای رسیدن به یک توافق داد و ستد آزاد مهلت دارند .

ماروس سفچوویچ، گفته است که اگر این لایحه قانونی در فرم درخواستی لندن اجرایی شود این یک نقض بسیار جدی توافق برگزیت و قوانین بین المللی است. وی اضافه نمود: به این ترتیب مذاکرات جاری درباره یک توافق تجاری بین طرفین به خطر می افتد.

سفچوویچ برای یک جلسه اضطراری کمیسیون مشترک به لندن سفر نموده است. این نهاد بر اجرای توافق برگزیت نظارت نموده و قرار است اختلافات را حل و فصل کند.

مایکل گوو، معاون نخست وزیر انگلیس و سفچوویچ ریاست این کمیسیون را بر عهده دارند. در واقع طرفین می خواهند در هفته جاری و در هشتمین دور مذاکرات پسا برگزیت بالاخره راهی به سوی دستیابی به توافق تجاری را بدست آورند. در کم تر از چهار ماه دیگر دوران گذار انگلیس به سرانجام می رسد و اگر تا آن موقع توافقی حاصل نشود خروج سخت مالی رخ خواهد داد.

توافق برگزیت یک قرارداد معتبر بین المللی است که کلیه شرایط خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را تنظیم می نماید. این توافق در سال 2019 مورد مذاکره قرار گرفته و قبل از وقوع برگزیت در اواخر ژانویه تصویب شد. اتحادیه اروپا بر پایبندی انگلیس به این توافق تاکید دارد .

کمیسیون اروپایی تاکید می نماید که این توافق پیش شرطی برای توافق تجاری با انگلیس است که برای سال 2021 برنامه ریزی شده است .

هشتمین دور مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا برای حصول یک توافق تجاری از روز سه شنبه (8 سپتامبر) در لندن شروع شده است. با این حال، طی روزهای اخیر دو طرف یکدیگر را به سازش ناپذیری متهم نموده اند .

بریتانیا در روز 31 ژانویه 2020 میلادی (11 بهمن 98) رسماً از اتحادیه اروپا خارج شده اما دوران گذار روابط تجاری لندن و بروکسل آخر امسال میلادی سرانجام می یابد و مذاکرات برای دستیابی به توافق تجاری در دوران پسابرگزیت هنوز در جریان است .

بریتانیا در حال حاضر انگشت خود را روی یکی از مهمترین حساسیت های اتحادیه اروپا گذاشته است. اتحادیه اروپا از آن می ترسد که بریتانیای پسابرگزیت بدل به کشوری با تحرک بیشتر شود و در غیاب تعهد به مقررات مالی اروپا و نیز با حمایت دولتی گزینشی، به رقیبی مالی برای اروپا بدل شود .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1185

به "اولتیماتوم بروکسل به لندن، کمیسیون اروپا: انگلیس تا انتها سپتامبر طرح اصلاح توافق برگزیت را پس بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولتیماتوم بروکسل به لندن، کمیسیون اروپا: انگلیس تا انتها سپتامبر طرح اصلاح توافق برگزیت را پس بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید