11 نکته بهداشتی برای انجام خانه تکانی

به گزارش مرد کوچک، با نزدیکی به عید نوروز یکی از رسومی که بیشتر ایرانیان آن را به جا می آورند خانه تکانی است. خانه تکانی با هدف تمیز کردن تمام خانه برای شروع سال نو انجام می گردد اما همین کار نیز گاهی با عدم رعایت بعضی نکات ساده از جمله ترکیب مواد شوینده شیمیایی می تواند خطرآفرین گردد.

11 نکته بهداشتی برای انجام خانه تکانی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران و بنابر اعلام وزارت بهداشت نکات زیر در انجام خانه تکانی ها از اهمیت بالایی برخوردار است:

-از مخلوط کردن سفیدنماینده یا وایتکس با جرم گیر یا جوهر نمک جداً خودداری کنید زیرا بخارات و گازهای ناشی از این اختلاط بسیار سمی و خفه نماینده است.

- در مصرف وایتکس زیاده روی نکنید زیرا باعث تحریک چشم و پوست، سوختگی های خفیف مری و دهان، تحریک گوارشی و استفراغ و اسهال در غلظت های بالا می گردد.

- در هنگام استفاده از مواد شیمیایی و فرآورده های شوینده و پاک نماینده، پنجره ها را باز کنید تا هوا به خوبی در محیط جریان داشته باشد. بسیاری از این ترکیبات بخارات سمی ایجاد می نمایند که به مخاط دهان، بینی و ریه صدمه می زند.

- در هنگام استفاده از مواد شوینده برای جلوگیری از تماس مستقیم پوست با مواد از دستکش پلاستیکی استفاده نمایید. همچنین بهتر است که از دستکش نخی زیر دستکش پلاستیکی بهره ببرید.

- وقتی که از شوینده های غلیظ استفاده می کنیم طبیعتاً احتمال خطر افزایش پیدا می نماید. بنابراین بهتر است شوینده ها را مقداری رقیق کرد تا از عوارض پوستی و تنفسی آن جلوگیری کرد.

- زنان باردار و بچه ها زیر 3 سال نباید در معرض مواد شوینده قرار گیرند.

- در افرادی که زمینه بیماری تنفسی دارند مواد شوینده می توانند عوارض بیشتری ایجاد نمایند.

- همواره در هنگام استفاده از فرآورده های شیمیایی و شوینده در نور کافی برچسب روی بسته بندی را مطالعه کرده سپس مصرف کنید. استفاده از داروها و مواد شیمیایی در تاریکی می توانند خطرناک باشد.

- در زمان نظافت سطوح و استفاده از ترکیبات شوینده و پاک نماینده از دستکش لاستیکی، کفش جلوبسته و درصورت امکان، ماسک بهره ببرید.

- بسیاری از داروها و محصولات خانگی مانند جوهر نمک، مواد شوینده و لک بر، لاک پاک کن، سموم حشره کش و جونده کش (مانند مرگ موش)، تینر، ضدیخ، بنزین و نفت می توانند در صورت بلعیده شدن و تماس با پوست و چشم و یا در صورت تنفس، بسیار سمی باشند.

- همواره پس از استفاده از مواد شیمیایی سریعاً درب آن را ببندید و دقت نمایید که هیچ ظرف دربسته ای از دسترسی بچه ها در امان نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1518

به "11 نکته بهداشتی برای انجام خانه تکانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 نکته بهداشتی برای انجام خانه تکانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید