مرکل : اختلافات اروپا با ترامپ درباره برجام جدی و بسیار مهم است

به گزارش مرد کوچک، صدر اعظم آلمان میخواهد در نشست سران کشورهای گروه 7 در کانادا با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بطور ویژه درباره ایران و تعرفه های تجاری مذاکره کند.

مرکل : اختلافات اروپا با ترامپ درباره برجام جدی و بسیار مهم است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان امروز (چهارشنبه) اختلافات با امریکا را جدی خواند و گفت که میخواهد در نشست سران کشورهای گروه 7 در کانادا با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بطور ویژه درباره ایران و تعرفه های تجاری مذاکره کند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رویترز از برلین، وی خطاب به اعضای مجلس یا بونِدس تاک این کشور اضافه نمود:اختلافات بین آلمان و آمریکا و در واقع بین اروپا و امریکا درباره برجام ، ایران و تعرفه های گمرکی جدی و بسیار مهم است که بی تردید آنها را در اجلاس سران گروه 7 که 9-8 ژوئن (19-18 خرداد) در کانادا برگزار می گردد، با ترامپ به بحث خواهم گذاشت.

از سوی دیگر سارا واگن کنشت رئیس فراکسیون چپ ها در مجلس این کشور از صدر اعظم کشورش و اتحادیه اروپا خواست تا اقدامی مستقل و موضعی تقابلی در برابر جنگ تجاری و تحریم های آمریکا علیه ایران که به اروپا آسیب وارد می نماید، در پیش گیرد.

وی دیروز در یک مصاحبه با سایت رادیو آلمان تاکید نمود که اروپا باید در پاسخی قاطع به مناقشات تجاری فعلی در دنیا و نیز موضوع تحریم های تجاری یکجانبه آمریکا علیه تهران، بار دیگر علایق و منافع اروپا را در نظر گرفته و بطور جدی از سیاست اطاعت محض در برابر آمریکا دست بردارد.

کنشت گفت: لغو توافق جامع قدرت های هسته ای دنیا با ایران (برجام) توسط آمریکا علاوه بر این که غیر منطقی و با قوانین بین المللی در تضاد است، به ضرر تجارت شرکت های اروپایی و آلمانی تمام می گردد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت در اقدامی غیرقانونی از برجام خارج شد و گفت: تحریم هایی که در چارچوب برجام برداشته شده بود، بازگردانده می گردد.

اروپایی ها ضمن اعلام مخالفت با این تصمیم ترامپ گفته اند که در برجام می مانند.

آنها همچنین برنامه هایی برای محافظت از شرکت های خود در برابر تحریم های آمریکا اجرا می نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 486

به "مرکل : اختلافات اروپا با ترامپ درباره برجام جدی و بسیار مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل : اختلافات اروپا با ترامپ درباره برجام جدی و بسیار مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید