اخبار اقتصادی

توصیه های مهم برای مدیران تازه کار

یکی از چالش ها و مسائل همیشگی نومدیران با کارکنانشان به این موضوع برمی شود که کارکنان یک سازمان یا شرکت آن چنان که باید و شاید قوانین و مقررات موجود که به وسیله مدیران سازمان به آنها ابلاغ شده را رعایت نمی نمایند حتی اگر آن قوانین و مقررات باهدف حفظ...

6 آذر 1401

ورود سامانه بارشی به کشور از روز آدینه

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی آدینه با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور شاهد بارش باران در بیشتر منطقه ها کشور هستیم.

18 آبان 1401

با این ترفندها، سفر خارجی مقرون به صرفه می گردد!

سفر مقرون به صرفه خارجی مگر امکان پذیر است؟ قرار نیست سفر به مقصد رویایی تان را هزینه های سفر به تاخیر بیاندازد. می توانید با بودجه کمتر و صرفه جویی به مقصد رویایی خود سفر کنید و خاطرات دلنشین و ماندگاری را برای خود ثبت کنید.

26 مهر 1401

انسداد 3روزه محور هراز از فردا

محرابی نیا گفت: به دلیل انجام عملیات کارگاه جاده ای محور هراز از فردا به مدت سه روز مسدود می گردد.

24 مهر 1401

ارائه بسته 6 وجهی در نخستین نشست قرارگاه ملی اشتغال کرمانشاه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از ارائه بسته 6 وجهی در نخستین نشست قرارگاه ملی اشتغال کرمانشاه در هیئت دولت اطلاع داد.

19 مهر 1401

توصیه محمدرضا شجریان به شاگردانش چه بود؟

استاد ترجیح شان این بود با کسانی آواز کار نمایند که عرصه آواز را به عنوان حرفه خود انتخاب نموده باشند، نه افراد که در کنار شغلشان می خواهند آواز هم بخوانند!

17 مهر 1401

حقایقی عجیب درباره پر طرفدارترین پیغام رسان دنیا: واتس آپ!

در مقایسه با زمانی که مردم مجبور بودند چند روز در میان نامه های خود را به این طرف و آن طرف ارسال نمایند، برنامه های پیغام رسان زندگی ما را زیر و رو کردند.

8 مهر 1401

عجیب ترین دانستنی هایی که در سفر هند، باید بدانید!

دانستنی های سفر به هندبسیاری از افرادی که به عنوان دنیاگرد، برای اولین بار به هند سفر می نمایند، از آنچه در خصوص دانستنی های سفر به هند نمی دانستند، تعجب خواهند کرد. چرا که بسیاری از انتظارات دنیاگردان با آنچه که در هندوستان وجود دارد، بسیار فرق دارد....

14 شهریور 1401

خدمات سریع دریافت و پرداخت ارزی با نوین پرداخت

اگر قصد معامله در سایت های خارجی دارید، می توانید از خدمات نوین پرداخت استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

11 شهریور 1401

پایش ناوگان دانش آموزی با محصول دانش بنیان ایرانی

تهران (پانا) - با یاری فناوری ژئوماتیک، سامانه پایش ناوگان دانش آموزی با هدف ساماندهی، مدیریت و نظارت بر عملکرد نهادها و مؤسسات مرتبط با این حوزه طراحی و به کار گرفته شد.

9 شهریور 1401

اسلامی: ایران به قطب ساخت نیروگاه های اتمی تبدیل خواهد شد

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به بحران مواد سوختی در جهان، گفت: باید بتوانیم با اجرای این برنامه در افق سال های آینده، کشور را تبدیل به یکی از قطب های ساخت و طراحی نیروگاه های اتمی کنیم.

7 شهریور 1401

زیباترین سواحل جهان که انگار نقاشی شده اند

پیش خود تجسم کنید که ساحل آرامیده اید و از هوای مطبوع و ملایم، چشم انداز آبی بیکران دریا، و صدای امواج آرام، و شادی مردم لذت می برید. تنها این نوع تعطیلات در زیباترین سواحل جهان است که می تواند خستگی مدت ها کار بدون وقفه و سروکله زدن با مسائل متعدد را از...

12 مرداد 1401

افزایش بودجه وام ودیعه مسکن برای سال 1401

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده که قرار است بودجه وام ودیعه مسکن برای سال 1401 افزایش یابد و ساختار پرداخت آن نیز تغییر کند. به نظر می رسد این اولین گام در راستای ورود ستاد هماهنگی مالی به بازار اجاره است.

8 مرداد 1401

رئیس بانک جهانی: تورم جهانی تا 2سال ادامه دارد

دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی بیان نمود که ممکن است سال ها طول بکشد تا قیمت ها دوباره کنترل گردد.

31 تیر 1401

تور سریلانکا ارزان: سایه های یک بحران؛ افزایش قیمت ها و گرسنگی در سریلانکا

مو های او مرتب شانه شده است، اما گونه هایش فرو رفته و رگ هایش روی بدن لاغر او دیده می گردد: مانند بسیاری از سریلانکایی ها، میلتون پریرا و خانواده اش توانایی خرید غذای کافی را ندارند.

29 تیر 1401

سقف اعتباری چک های صیادی به صورت فازبندی اجرایی می گردد

بر اساس قانون نو چک بانک ها ملزم به اعطای اعتبار به افراد برای دریافت دسته چک خواهند بود. تا به امروز 4 معیار عایدی جاری افراد، ریسک نکول، ثروت و دارایی و مقدار احتیاج هر فرد به صدور چک از معیار های مورد آنالیز است.

26 تیر 1401

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر اعمال و پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از خرداد ماه، درباره زمان پرداخت معوقات دو ماه فروردین و اردیبهشت نیز گفت: خرداد ماه احکام نو صادر می گردد و در تیر معوقه فروردین و در مرداد ماه معوقه اردیبهشت...

21 تیر 1401

وزیر علوم: امنیت کنکورها با دانش بنیانی شدن شیوه های سنجش افزایش می یابد

وزیر علوم از برنامه ریزی ها برای دانش بنیان کردن شیوه های سنجش در کشور برای ارتقای امنیت آزمون ها اطلاع داد.

19 تیر 1401

پاسخ قطعی یک مسئول درباره گران شدن مواد شوینده

خبرنگاران : رییس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران در مورد گران شدن مواد شوینده گفت : مواد شوینده ای که در بازار نیست، قرار است گران گردد.

16 تیر 1401

شرایط برای توسعه روابط تجاری استان هرمزگان با قزاقستان مهیاست

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با اشاره به فراهم بودن شرایط برای توسعه روابط تجاری استان هرمزگان با کشور قزاقستان، گفت: بدون شک ظرفیت های استان هرمزگان برای فعالان مالی در قزاقستان قابل توجه خواهد بود، ضمن اینکه ایران و قزاقستان...

11 تیر 1401
تعداد: (545)