تور ارزان قطر: قطر چهار کشتی LNG به چین سفارش داد

به گزارش مرد کوچک، قطر برای چهار کشتی حمل گاز طبیعی مایع (LNG) به ارزش بیش از 2.8 میلیارد ریال (762 میلیون دلار) به یک کشتی سازی چینی سفارش داد.

تور ارزان قطر: قطر چهار کشتی LNG به چین سفارش داد

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، شرکت انرژی دولتی قطر پترولیوم اظهار داشت این کشتیها به وسیله گروه کشتی سازی هودونگ ژونگوآ که زیرمجموعه شرکت کشتی سازی دولتی چین است، ساخته خواهند شد.

برای نخستین بار است که قطر پترولیوم ساخت کشتیهای حمل LNG را به چین سفارش می دهد. این کشتیها نخستین کشتیهایی هستند که برای پروژه توسعه میدان گازی نورث فیلد سفارش داده می شوند. تحت پروژه 30 میلیارد دلاری، ظرفیت فراوری این میدان بیش از 50 درصد افزایش پیدا می نماید.

تقاضا برای LNG که قطر بزرگترین صادرکننده آن در دنیا است، در دهه های آینده رشد قوی پیدا خواهد نمود زیرا کشورها در حال کاهش استفاده از سوختهای فسیلی کمتری مانند زغال سنگ و نفت هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بازار دنیای LNG در هفته های اخیر به علت کمبود گاز و زغال سنگ در بخشهایی از اروپا و آسیا به مقدار قابل توجهی با کمبود عرضه روبرو شده است. سعد الکعبی، وزیر انرژی قطر ماه گذشته گفته بود تقاضا بزرگ است و ما نمی توانیم جوابگوی همه باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1787

به "تور ارزان قطر: قطر چهار کشتی LNG به چین سفارش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان قطر: قطر چهار کشتی LNG به چین سفارش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید