تولید سالانه 16 هزار تن گوشت سفید در بابلسر

به گزارش مرد کوچک، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرجهاد کشاورزی بابلسر ، 107 واحد پرورش مرغ گوشتی و 14 واحد پرورش مرغ مادر گوشتی در این شهرستان فعال هستند .

تولید سالانه 16 هزار تن گوشت سفید در بابلسر

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درشهرستان بابلسر، حمیدرضا رحمانی اظهار کرد: 107 واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت 2 میلیون و 297 هزار قطعه و 14 واحد پرورش مرغ مادر گوشتی با ظرفیت 386 هزار قطعه در شهرستان بابلسر فعال هستند.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بابلسر میزان تولید سالانه گوشت مرغ این شهرستان را 16 هزار و 302 تن گفت و افزود: 44 میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی نیز در این شهرستان تولید می شود که با وجود یک واحد فعال جوجه کشی به ظرفیت 14 میلیون و 800 هزار قطعه، بخش قابل توجهی از جوجه های یکروزه گوشتی تولیدی به سایر شهرهای استان ارسال می شود.

رحمانی با اشاره به اینکه توزیع نهاده های مورد نیاز واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر از طریق سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی و به صورت سیستمی انجام می شود، گفت: هر مرغدار نهاده مورد نیاز خود را بر اساس ظرفیت واحد به صورت مستقیم از این طریق خریداری می کند.

وی شرح داد: سال گذشته 35 هزار تن دانه ذرت و کنجاله سویا مورد نیاز 121 واحد فعال مرغداری بابلسر مستقیما از طریق این سامانه و بر اساس ظرفیت های واحدها به آن ها تخصیص داده شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1565

به "تولید سالانه 16 هزار تن گوشت سفید در بابلسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید سالانه 16 هزار تن گوشت سفید در بابلسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید