افزایش هزینه پیامک بانک های دولتی

به گزارش مرد کوچک، خبرنگاران - درحالیکه پیش از این، طبق گفته دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی هزینه سرویس پیامک در این بانک ها همچنان حداکثر 15 هزار تومان است و برنامه ای برای افزایش این هزینه وجود ندارد، آنالیز های حاکی از آن است که بعضی از بانک های دولتی هزینه سرویس پیامکی خود را افزایش داده اند.

افزایش هزینه پیامک بانک های دولتی

پیش از این بعضی از بانک های خصوصی اقدام به افزایش هزینه سرویس پیامکی خود از 15 به 30 هزار تومان کردند که دلیل آن افزایش هزینه دریافتی شرکت مخابرات اعلام شد.

دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی در واکنش به این موضوع گفت که هنوز تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک ها گرفته نشده است اما احتمال اینکه در آینده نزدیک این نرخ به دلیل هزینه های بانک ها در این زمینه افزایش یابد، وجود دارد.

پس از این، اکنون بعضی از بانک های دولتی هم با ارسال پیامک به مشتریان خود اعلام نموده اند که به منظور ارسال پیامک تراکنش های واریز و برداشت از حساب شما مبلغ 20 هزار تومان برای کارمزد سالانه کسر می گردد.

ایسنا نوشت: پیگیری ها از بانک تجارت در این زمینه حاکی از آن است که با افزایش تورم، هزینه ها و مجوزهای بانک مرکزی این افزایش 10 هزار تومانی در هزینه سرویس پیامکی این بانک اجرا شده است.

پیش از این بانک تجارت برای سرویس پیامکی خود از مشتریان 10 هزار تومان دریافت می کرد که اکنون این مبلغ به 20 هزار تومان افزایش یافته است .

از سوی دیگر، پیگیری های ایسنا از شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی برای دریافت جزئیات مربوطه و اینکه آیا مجوز افزایش هزینه سرویس پیامکی به بانک ها داده شده است یا خیر؟ بی پاسخ ماند و این شورا تا به امروز پاسخی در این راستا نداده است .

گفتنی است که بانک ها دلیل افزایش هزینه سرویس پیامکی خود افزایش هزینه بانک ها چون هزینه مخابرات می دانند، درحالیکه طبق گفته رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران افزایش قانونی و منطقی تعرفه با توجه به شرایط در حال پیگیری است و هنوز اجرا نشده است.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1653

به "افزایش هزینه پیامک بانک های دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش هزینه پیامک بانک های دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید