آذری جهرمی: فرکانس مورد احتیاج برای ارتقاء اینترنت در اختیار صدا و سیما است

به گزارش مرد کوچک، وزیر ارتباطات در اعتراض کاربران به کندی سرعت اینترنت مسئله احتیاج به باند فرکانسی را بیان کرد؛ باندی که سال هاست در اختیار صدا و سیما بوده و مذاکرات برای آزادسازی آن هنوز به نتیجه نرسیده است.

آذری جهرمی: فرکانس مورد احتیاج برای ارتقاء اینترنت در اختیار صدا و سیما است

به گزارش مرد کوچک به نقل از ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات عصر امروز چهارشنبه 13 فروردین ماه در توییتر خود و در پاسخ به کاربری که به وی گفته بود اگر قطعی اینترنت دست شما نبود، حداقل مسوولیت شرایط کندی اینترنت را بپذیرید نوشت: مسوولیت می پذیریم، کوشش هم کردیم. مصرف اینترنت نسبت به یکم اسفندماه سال قبل حدودا 2/5 برابر شده است.

وی اضافه کرد: از اول هفته نصب 800 هزار پورت اینترنت VDSL در تهران شروع شده است که ظرف مدت یک ماه به انتها می رسد.

وزیر ارتباطات گفت: موبایل را ارتقا دادیم اما ارتقا شبکه موبایل به باند فرکانسی احتیاج دارد که فعلا در اختیار صداوسیماست و تا زمانی که فرکانس آزاد نگردد، ظرفیت بالاتر نمی رود.

آینده فناوری در گرو باند فرکانسی 700-800 است. تکنولوژی اصلی که در آینده با آن روبه رو می شویم 5G (نسل پنجم ارتباطات) است که بستر ارتباطات با یوزکیس های IOT (اینترنت اشیا) به حساب می آید. IOT با اتصال (connectivity) بسیار بالا معنا پیدا می نماید که زیرساخت مورد احتیاج آن صرفا با استفاده باند فرکانسی 700-800 مهیا می گردد. باندی که سالهاست در انحصار صدا و سیماست و مذاکره بر سر آزادسازی آن تا این لحظه به نتیجه نرسیده است.

صدا و سیما تنها از 26درصد باند فرکانسی 800-700 مگاهرتزی را که در اختیار دارد، استفاده می نماید و بقیه آن قابل آزادسازی و استفاده در بخش های دیگر است.

اواخر بهمن ماه سال 97 نیز طرحی برای آزادسازی فرکانس های 700 و 800 مگاهرتز مطرح شد که کمیسیون تلفیق، مصوبه کمیسیون صنایع را در مورد آزادسازی فرکانس های 700 و 800 که در اختیار سازمان صدا و سیما است، رد کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 899

به "آذری جهرمی: فرکانس مورد احتیاج برای ارتقاء اینترنت در اختیار صدا و سیما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری جهرمی: فرکانس مورد احتیاج برای ارتقاء اینترنت در اختیار صدا و سیما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید