5000 مگاوات به ظرفیت اسمی نیروگاهی کشور اضافه می گردد

مدیرعامل شرکت مادر تخضصی فراوری نیروی برق حرارتی از اضافه شدن 5000 مگاوات به صورت اسمی به ظرفیت نیروگاه های کشور اطلاع داد و گفت: 25 واحد نیروگاهی تا تابستان سال آینده وارد مدار خواهد شد تا بتوانیم تابستان پیش رو را بدون کوچک ترین مشکل سپری کنیم.

5000 مگاوات به ظرفیت اسمی نیروگاهی کشور اضافه می گردد

محسن طرزطلب در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که از دو هفته پیش تعمیر نیروگاه ها طبق برنامه ریزی که با شرکت مدیریت شبکه برق ایران و مصوبه وزارت نیرو صورت گرفت شروع گردیده، اظهار کرد: مقرر گردیده تا اردیبهشت ماه تعمیرات اساسی واحدها صورت گیرد و بخش باقی مانده کار نیز نهایتا تا خردادماه سال آینده به اتمام برسد.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت های مهم ما این است که بتوانیم در هر شرایطی که برای کشور رقم می خورد ظرفیت نیروگاه های حرارتی را برای سال آینده حفظ کنیم.

به گفته مدیرعامل شرکت مادر تخضصی فراوری نیروی برق حرارتی، سال گذشته در پیک مصرف توانستیم 47 هزار مگاوات ظرفیت موجود نیروگاه های حرارتی را به صورت عملی استفاده کنیم و سال جاری بنا داریم تا این ظرفیت را افزایش دهیم، اما در اولین مرحله اولویت این است که ظرفیت فعلی را حفظ کنیم.

طرزطلب با بیان این که تمهیدات متعددی را برای گذر از پیک سال 1398 در نظر گرفته ایم، توضیح داد: با تایید هیات دولت قطعا این تمهیدات را اجرایی خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت کشور خاموشی گسترده را تجربه کند.

چندی پیش نیز محمود رضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: هدف گذاری صنعت برق کشور خاموشی صفر است و سعی داریم با اجرای برنامه 098 بتوانیم 5000 مگاوات برق در فراوری و 3000 مگاوات برق در مصرف به میزان قدرت تامین و فراوری اضافه کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 42

به "5000 مگاوات به ظرفیت اسمی نیروگاهی کشور اضافه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5000 مگاوات به ظرفیت اسمی نیروگاهی کشور اضافه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید