2 مهاجم محبوب استقلال در کنار هم تا انتها فصل

به گزارش مرد کوچک، چرا فرهاد مجیدی در پی جذب صالح حردانی است؟ این سؤالی است که شاید ریشه در تمایلات سرمربی استقلال به استفاده از کوین یامگا در خط حمله داشته باشد. سرمربی استقلال به این جهت پرونده جذب بازیکن فولاد را باز نموده که می خواهد خیالش از پست هافبک یا گوش راست تیمش مطمئن گردد و با خیال آسوده به کوین یامگا در خط حمله بازی دهد. شاید بعضی علت اصرار مجیدی به جذب این بازیکن را آینده سازی برای این پست تلقی نمایند، اما علت اصلی به کارگیری مداوم یامگا در خط حمله است.

2 مهاجم محبوب استقلال در کنار هم تا انتها فصل

روزی که یامگا به استقلال ملحق شد تحت عنوان بازیکنی در پست دفاع راست با آبی ها قرارداد منعقد کرد، اما این بازیکن خیلی زود تبدیل به یکی از ابزار های مهم هجومی استقلال شد. شاید مجیدی هم تصور نمی کرد بازیکنی که برای دفاع راست به خدمت گرفته تا این میزان در گلزنی پیروز باشد و به یک اسلحه مهم در خط آتش تبدیل گردد، اما یامگا که در تمام طول دوران بازی اش این میزان گلزن نبود پیروز شد نیم فصل نخست را با 7 گل پایان دهد. آماری که مجیدی را وسوسه می نماید در نیم فصل دوم همچنان از یامگا در خط حمله بازی بگیرد.

در واقع یامگا یک اختلال شیرین در تفکرات مجیدی ایجاد نموده و سرمربی استقلال را به سمت و سویی برده که از او در پست غیر تخصصی بازی بگیرد. شاید روزی که یامگا به استقلال ملحق شد، خود نیز هرگز تصور نمی کرد در منطقه ای به کار گرفته گردد که آشنایی آنچنانی با بازی در آن ندارد، اما استقلال عرصه را کاملاً برای این بازیکن باز گذاشت تا در پیشانی خط حمله بازی کند. شاید یکی از دلایلی که سبب شده یامگا در خط حمله استقلال عملکرد فرا تصوری داشته باشد، نزدیکی به همزبانش باشد. حضور ژستد که براحتی با او فرانسوی حرف می زند در حقیقت سبب شده تا این بازیکن در خط حمله استقلال با آرامش بیشتری به میدان برود که نباید از این موضوع نیز غافل بود. در واقع همزبانی به مدد کوین یامگا آمده تا در نقطه ای غیرتخصصی بدرخشد.

پرسش این سؤال که با توجه به استمرار حضور یامگا در خط حمله استقلال چه سرنوشتی در انتظار امین قاسمی نژاد و ارسلان مطهری خواهد بود نیز پر اهمیت است. قاسمی نژاد و مطهری در نیم فصل دوم آیا خوش عاقبت خواهند بود؟ پاسخ روشن است. تا زمانی که یامگا به فرایند گلزنی ادامه دهد و مجیدی نیز از نمایش رودی ژستد راضی باشد، به طور قطع شانس آنچنانی نمی توان برای این دو قائل بود و قاسمی نژاد و مطهری بدل به گزینه های بعدی مجیدی برای بازی در خط حمله خواهند شد. حتی ممکن است آرمان رمضانی وضعیتی به مراتب بهتر از این دو داشته باشد و بیشتر از سوی سرمربی استقلال به کار گرفته گردد؛ ضمن اینکه سبحان خاقانی هم حضور دارد که فرهاد نشان داده به این بازیکن بی میل نیست و علاقه دارد از او در خط حمله بازی بگیرد. در این میان بحث جذب بازیکن خارجی هم در میان است که می تواند آینده قاسمی نژاد و مطهری را در ترکیب اصلی استقلال به مخاطره بیندازد.

با حضور آرمان رمضانی، قاسمی نژاد، مطهری و خاقانی تعداد مهاجمان استقلال به جز زوج اصلی (ژستد و یامگا) به عدد شش خواهد رسید، اما سیاست باشگاه استقلال ایجاب می نماید که حتی هزینه نگهداری بازیکنانی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند را هم پرداخت کند تا با انتقال این بازیکنان به تیم های دیگر، رقبا تقویت نشوند. در واقع استقلال با همین ترافیک شدید پیش می رود تا شاید بعد از سال ها بتواند جام قهرمانی را به چنگ آورد.

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2003

به "2 مهاجم محبوب استقلال در کنار هم تا انتها فصل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 مهاجم محبوب استقلال در کنار هم تا انتها فصل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید