عمان میزبان اجباری پرسپولیس در بازی با الاهلی، هیچ جا به پرسپولیس زمین نداد!

به گزارش مرد کوچک، باشگاه پرسپولیس به اجبار عمان را برای میزبانی از الاهلی عربستان انتخاب کرد.

عمان میزبان اجباری پرسپولیس در بازی با الاهلی، هیچ جا به پرسپولیس زمین نداد!

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: در وهله اول باید بگویم بسیار متاسف هستیم که ما وهوادارانمان نمی توانیم از حق قانونی و طبیعی خودمان استفاده کنیم و مراتب اعتراض خود را باز هم به کنفدراسیون منتقل خواهیم کرد. بازی های بسیار بین المللی که در ایران برگزار می گردد بیانگر امنیت بسیار بالا و مثال زدنی کشورمان است که از این منظر در سطح بالاتری از بسیاری کشورهای پیشرفته دنیا در اروپا و آمریکا قرار می گیرد ولی متاسفانه با وجود تاکید بر جدایی سیاست از ورزش از سوی نهاد های بین المللی فوتبال شاهد هستیم کنفدراسیون تحت تاثیر ونفوذ سعودی ها چنین رویه ای را ایجاد نموده است که امیدواریم در آینده نزدیک برچیده شده وبتوانیم بازی های خانگی را با حضور تماشاگران خودمان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در این مدت کوشش ها زیادی برای میزبانی بازی مرحله یک چهارم پایانی انجام شد که همین جا از همکاری فدراسیون فوتبال به ویژه آقایان جمالی، رئیس کمیته روابط بین الملل فدراسیون و حامد مومنی قدردانی می کنیم .آن ها نامه نگاری های متعددی را به مقصد کشورهای مورد نظر انجام دادند. ما در آغاز این پروژه عمان را در برنامه قرار نداده بودیم. کشورهایی چون گرجستان، آذربایجان، اوکراین و ارمنستان هم با عضویت در یوفا نمی توانستند در گزینه های ما باشند چون بازی باید در کشوری انجام گردد که عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد.

مدیر روابط عمومی پرسپولیس خاطر نشان کرد: بر همین اساس سراغ گزینه های دیگری در آسیای میانه رفتیم. با توجه به برآورد های اولیه چند گزینه انتخاب شدند. نامه نگاری ورایزنی با اقدام بخش بین الملل فدراسیون صورت گرفت. چند فدراسیون مثل ازبکستان وترکمنستان به چند مرحله نامه نگاری اصلا پاسخ ندادند. در این میان البته باید یادآوری کنم که ازبک ها پیش از این مقابل درخواستی مشابه برای بازی تیم های استقلال تهران وخوزستان پاسخ منفی داده بودند. کشور قرقیزستان تنها گزینه ای بود که نسبت به این امر پاسخ مثبت داد. به این ترتیب من و ترکاشوند برای آنالیز امکانات ومذاکرات راه بیشکک شدیم ودر آنجا شاهد استقبال از این امر بودیم. در جریان بازدید شرایط امنیتی وهتل ها خوب بود اما زمین مسابقه اصلا شرایط مناسب نداشت که فیلم آن نیز موجود است. زمین در برخی نقاط چمن نداشت و بد تر اینکه ناهمواری ها وچاله های زیادی داشت.

خمارلو توضیح داد: زمین برای بازی، باید به شکل جدی ترمیم می شد. در جلسه ای که با نایب رئیس و دبیر کل فدراسیون فوتبال قرقیزستان داشتیم، موضوع را مطرح کردیم وحتی اعلام آمادگی کردیم که یاری کنیم ولی واقعیت این بود که از سوی مقابل تضمین وگارانتی وجود نداشت. ما هم زمان نداشتیم که مثلا یک ماه دیگر بازدید داشته باشیم و تا در صورت احتیاج بتوانیم تصمیم جدیدی بگیریم چون باید جواب قطعی را امروز ، سه شنبه، به کنفدراسیون می دادیم. ما روی گزینه هایی مثل قطر و لبنان هم فکر کردیم. در قطر استادیوم السد که دارای سیستم تهویه است مد نظر بود که عربستانی ها با آنها هم به مشکل سیاسی خوردند و گفتند به قطر نمی روند. در خصوص لبنان هم قبل از این ها گفته بودند که نمی روند و این مسائل را با لابی ها و رایزنی هایی که داشته اند به AFC قبولانده اند. ما حتی روی گزینه امارات نیز فکر کردیم چون حداقل ایرانیان بسیاری در آن جا بودند ولی آن ها هم زمین ندادند که در جریان بازی محبت آمیز تیم ملی هم شاهد مسائل پیش آمده بودیم.

وی افزود: به این ترتیب سراغ گزینه مالزی رفتیم ولی اختلاف ساعت زیاد و پرواز طولانی که تاثیر منفی زیادی روی تیم داشت باعث شد کادر فنی موافق آن نباشد که البته نظر درستی است وما هم بر حسب وظیفه وروی میز بودن پیشنهاد های گوناگون آن را مطرح نموده بودیم. به این ترتیب ما به گزینه عمان برگشتیم. در خصوص عمان به این فکر افتادیم که بازی را در منطقه خوش آب وهوا وخنک صلاله انجام بدهیم که حداقل از این جهت به سود ماهم بود ولی کنفدراسیون با این مسئله مخالفت کرد و اعلام شد استادیوم این منطقه که مسابقات AFC کاپ در آن برگزار شده استاندارد لازم برای لیگ قهرمانان آسیا را به دست نیاورده است. اینگونه شد که ما در نهایت استادیوم سلطان قابوس مسقط را برای این منظور معرفی کردیم. آن ها بار قبل میزبانی خیلی خوبی انجام دادند و کمال همکاری را داشتند. ساعت بازی که 31 مرداد انجام می گردد را هم 22 ،درخواست کردیم که گرمای هوا کمی فروکش کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 465

به "عمان میزبان اجباری پرسپولیس در بازی با الاهلی، هیچ جا به پرسپولیس زمین نداد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان میزبان اجباری پرسپولیس در بازی با الاهلی، هیچ جا به پرسپولیس زمین نداد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید