چرا تمامی روستا ها گاز ندارند؟

به گزارش مرد کوچک، سوال اینجاست که چرا وزیر نفت در حالی که اندازه بهره مندی جمعیت روستایی ایران از نعمت گاز و دسترسی به شبکه سراسری گاز کشور 79 درصد است، این رقم را 84 یا 85 درصد عنوان می نماید. آیا در نوع محاسبات وزیر نفت با محاسبات شرکت ملی گاز و مردم تفاوتی وجود دارد؟

گازرسانی به روستاهای کشور و رشد و موفقیت کم نظیر در این عرصه، نه تنها افتخار دولت ها بلکه افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران است که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، این مهم در دستور کار دولت های مختلف ایران بوده و موفقیت های بسیاری در این زمینه در دولت های مختلف به ثمر نشسته است.

چرا تمامی روستا ها گاز ندارند؟

در دولت فعلی نیز در ادامه کوشش ها در عرصه گازرسانی به روستاها، برنامه ریزی شده تا هر روز در این عرصه موفقیت جدیدی حاصل گردد و گازرسانی به 5 هزار و 305 روستا در دولت فعلی نتیجه و مرهون همین کوشش ها است. بیژن زنگنه، وزیر نفت تیرماه امسال در این خصوص گفت: هر روز هشت تا 9 روستا به شبکه گاز متصل می شوند

روز گذشته با حضور رئیس جمهوری، بعضی وزرای مالی دولت از جمله وزیر نفت گزارش هایی از عملکرد وزارتخانه شان در مورد احداث زیرساخت های روستایی ارائه کردند.

زنگنه در گزارشی، نتیجه کوشش های صورت گرفته در عرصه گازرسانی به روستاهای کشور را ارائه داد؛ اما در بین تمامی آمار ارائه شده از سوی وزیر نفت، یک عدد عجیب و غیرقابل باور وجود داشت.

وزیر نفت در این گزارش خاطرنشان کرد که هم اکنون 84 درصد جمعیت روستایی کشور تحت پوشش شبکه سراسری گاز هستند، در حالی که در واقعیت، مقدار بهره مندی جمعیت روستایی ایران از نعمت گاز و دسترسی به شبکه سراسری گاز کشور، 79 درصد است.

روز گذشته همزمان با ارائه گزارش وزیر نفت در حضور رئیس جمهوری، شرکت ملی گاز ایران با انتشار اینفوگرافی، آخرین اطلاعات گازرسانی در کشور را منتشر کرد.

منبع : تسنیم

منبع: اُکالا
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1868

به "چرا تمامی روستا ها گاز ندارند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چرا تمامی روستا ها گاز ندارند؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا تمامی روستا ها گاز ندارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید