چالشی عظیم برای ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا

به گزارش مرد کوچک، سفیر آلمان در اتحادیه اروپا طی یادداشتی خطاب به صدراعظم و وزارتخانه های مختلف آلمان درباره تأثیرات گسترده شیوع ویروس کرونا بر ریاست دوره ای کشورش بر اتحادیه اروپا در نیمه دوم امسال هشدار داد.

چالشی عظیم برای ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه سیاسی مرد کوچک به نقل از هفته نامه اشپیگل، مایکل کلاوس، سفیر آلمان در اتحادیه اروپا درباره تأثیرات گسترده شیوع ویروس کرونا بر ریاست دوره ای اتحادیه اروپا هشدار داد.

وی در یادداشتی خطاب به صدراعظم و وزارتخانه های مختلف برلین نوشت: دوران ریاست دوره ای ما بر اتحادیه اروپا دیگر نمی تواند طبق روال قبلاً برنامه ریزی شده برگزار گردد.

کلاوس در این یادداشت 6صفحه ای مربوط به 6 آوریل که هفته نامه اشپیگل امروز آن را منتشر نموده است، نه تنها این مسئله را روشن نموده است که موضوعات مربوط به ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا با توجه به بحران کرونا آشکارا تغییر خواهد نمود، همچنین به این مسئله اشاره می نماید که چگونه شیوه سیاست گذاری در بروکسل هم کاملاً در دوران بحران کرونا دستخوش تغییر قرار گرفته است و بسیار دشوارتر می گردد.

سفیر آلمان در اتحادیه اروپا در این یادداشت هشدار می دهد: از این پس شایستگی عمل و تمرکز بروکسل بر مدیریت بحران، خروج از بحران و بازسازی دوران پسابحران خواهد بود و موفقیت ریاست دوره ای ما بر اتحادیه اروپا هم بر همین اساس سنجیده می گردد.

وی همچنین تأکید کرد که موضوعاتی که بر اساس برنامه ریزی های سابق باید مدنظر قرار می گرفت از جمله مبارزه با تغییرات آب وهوایی در این شرایط ناگزیر به حاشیه رانده خواهد شد.

آلمان در نیمه دوم امسال میلادی و از اول جولای (11 تیرماه) ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را به عهده خواهد گرفت. در زمان حاضر این مسئولیت به عهده کشور کرواسی است. برنامه های آلمان برای ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا که برلین از نظر محتوایی به خوبی روی آن کار نموده بود اکنون با توجه به محدودیت ها و پیامدهای بحران کرونا باید کاملاً از نو مورد بازنگری قرار گیرد.

در یادداشت سفیر آلمان در اتحادیه اروپا آمده است که حتی اگر اتحادیه اروپا بتواند فعلاً با یاری تعدیل ها و محدودیت های قانونی و فنی شایستگی عمل خود را حفظ کند، اما توانایی عملکرد آن تا اطلاع ثانونی محدود خواهد شد.

کلاوس بر این عقیده است: علاوه بر اعمال محدودیت ها در سفر همچنین قانون فاصله گذاری اجتماعی بر دوران ریاست دوره ای ما بر اتحادیه اروپا تأثیر خواهد گذاشت.

در این یادداشت همچنین آمده است که تعداد جلسات پیش بینی شده در دوره ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا حداقل در ابتدای کار به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

همچنین از نظر فنی هم دفتر مرکزی اتحادیه اروپا آماده فعالیت های دائمی به وسیله ویدئوکنفرانس ها نیست.

سفیر آلمان در اتحادیه اروپا با اشاره به محدودیت های زیادی که در برگزاری نشست های اروپایی در دوران بحران کرونا ایجاد شده است گفت: در آینده نزدیک هم امیدی به تغییر این اوضاع نیست.

به اعتقاد وی در این اوضاع فرایند قانونگذاری اتحادیه اروپا به میزان قابل توجهی کُند می گردد. کلاوس تأکید کرد که این تنگناها و محدودیت های ایجادشده چالش هایی است که نباید دست کم گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 895

به "چالشی عظیم برای ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالشی عظیم برای ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید