وزارت بهداشت به کنکور دکتری نمره قبولی داد

به گزارش مرد کوچک، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: وزارت بهداشت به برگزاری کنکور دکتری نمره قبولی داد و تذکراتی هم برای بهبود پروتکل های بهداشتی در آزمون ها داد.

وزارت بهداشت به کنکور دکتری نمره قبولی داد

به گزارش گروه دانشگاه مرد کوچک، دکتر ابراهیم خدایی در گفتگوی ویژه خبری درباره موضوع برگزاری کنکور دکتری گفت: همه پروتکل ها و زمان بندی های برگزاری کنکور ها و آزمون های کشوری مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا است. این شیوه نامه هایی که برای کنکور تدوین شده کار مشترک وزارت بهداشت، وزارت علوم و سازمان سنجش بوده است.

وی اضافه نمود: ما سعی داریم که حداکثر پروتکل ها را انجام دهیم. چون شرایط آموزشی کشور نمی تواند گسست داشته باشد. بخشی از پذیرش دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بدون آزمون امکان پذیر نیست و جایگزینی هم برای کنکور نداریم.

رئیس سازمان سنجش در پاسخ به عکس هایی که در زمان کنکور دکتری منتشر شده و بعضی داوطلبان ماسک نداشته اند، گفت: ماسک برای داوطلبان اجباری بود و برای 30 درصد از داوطلبان ماسک پیش بینی نموده بودیم. به هر حال امتحان 5 دقیقه ای نیست و لحظاتی ممکن است که داوطلب آب بخورد یا بیسکوئیت بخورد و عکاسان هم به دنبال سوژه اند و این لحظات را ثبت نموده اند.

وی اضافه نمود: ما از داوطلبان کنکور دکتری نظرسنجی نموده ایم که آیا از تمهیدات بهداشتی کنکور راضی هستید یا خیر. بیش از 85 درصد رضایت داشتند. مسئول نظارت بر پروتکل های بهداشتی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت بود و یک نماینده بهداشت هم در حوزه ها مستقر بود. طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت به سازمان سنجش نمره قبولی دادند و یک سری نکات هم گوشزد کردند که حتماً رعایت می گردد.

خدایی یادآور شد: به مراقبان هم گفته شده بود که اگر داوطلبی ماسک خود را برداشت به فرد تذکر دهند. اما فضای امتحان به گونه ای است که نمی توان به صورتی باشد که تمرکز داوطلب بهم بخورد. مواردی از این دست نادر بود.

رئیس سازمان سنجش اضافه نمود: متوسط افراد در هر حوزه کنکور دکتری 500 نفر بود، ولی در کنکور سراسری به دلیل گستردگی 2 هزار و 800 نقطه داریم و تمرکز کمتری وجود دارد. بیشترین تراکم در گروه علوم تجربی است که حدود 600 هزار نفر هستند و هر حوزه ای 210 نفر است. در یک فضای عظیم 210 نفر را جا می دهیم که به قول دکتر حریرچی ورودی یک روز پاساژ های تهران است.

وی اضافه نمود: ما یک میلیون نفر را زیر یک سقف جمع نمی کنیم بلکه در 2 هزار و 800 حوزه پخش می شوند. پروتکل ها را رعایت خواهیم کرد.

خدایی در پاسخ به موضوعی که در مجلس تعویق کنکور مطرح شده است، گفت: ما تا به امروز بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا پیش رفته ایم و در هر صورت سازمان سنجش مجری است.

وی اعلام نمود: کنکور بیشتر یک موضوع جذاب اجتماعی و سیاسی شده و صدای کنکور بیشتر شنیده می گردد و بعضی علاقه دارند که اظهارنظر نمایند و بعضی هم می خواهند فالوئر جمع نمایند. اما بحث مجلس جدا است. نمی دانم اگر مجلس تصویب کند که کنکور لغو گردد مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا چه می گردد. سازوکار آن چه خواهد بود.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: سازمان سنجش مجری قانون است و ما به عنوان کارشناس نظر خودمان را می دهیم. ستاد ملی مبارزه با کنکور مصوبه ای درباره تأخیر و لغو کنکور نداشته است و کنکور را به چهار روز افزایش داد و پس از آن پروتکل ها و فاصله گذاری ها را مشخص نموده است. سازمان سنجش یک دستگاه اجرایی است و وارد مباحث حاشیه ای نمی گردد.

وی تاکید نمود: اگر به ما بگویند که کنکور را برگزار نکنید، برگزار نمی کنیم. اگر به ما بگویند برگزار کنید برگزار خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1118

به "وزارت بهداشت به کنکور دکتری نمره قبولی داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت به کنکور دکتری نمره قبولی داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید