همه دستگاه ها مشمول محدودیت های کرونایی می شوند

به گزارش مرد کوچک، وزیر کشور با تاکید بر اینکه مصوبه ستاد ملی کرونا حکم قانون را دارد، گفت: همه دستگاه های اجرایی مشمول محدودیت های کرونایی می شوند.

همه دستگاه ها مشمول محدودیت های کرونایی می شوند

به گزارش خبرنگاران از خانه ملت، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست روز سه شنبه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس در جمع خبرنگاران در شرح جزییات طرح ایجاد محدودیت های مهار کرونا اظهارداشت: اقدامی که از شنبه یکم آذرماه اجرا خواهد شد، یک برنامه با 6 جزء است و همه اجزای این برنامه باید باهم اجرا گردد. هر کدام از اجزاء اگر اجرا نگردد یا بد اجرا گردد، به هدف مورد نظر دست پیدا نمی کنیم.

وزیر کشور شناسایی بیماران کرونایی است و تست بیماران که باید تا 100 هزار مورد در روز افزایش داده گردد، ردیابی، قرنطینه و محدودیت سازی اطلاع رسانی، آموزش، تبلیغات مناسب و یاری های حمایتی لازم را از جمله این اقدامات ذکر کرد.

رحمانی فضلی یادآور شد: اجرای محدودیت هایی که مصوبه ستاد ملی کرونا است، حکم قانون را دارد، همه دستگاه های اجرایی باید دستورالعمل های اجرای خود را تدوین نمایند. طی دو هفته گذشته در وزارت کشور روزانه جلسات متعددی داشتیم و میان استانداران، روسای شبکه های بهداشت، فرمانداران و بخشداران هماهنگی وسیعی انجام گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه مردم رکن اصلی در این برنامه هستند، گفت: وزارت بهداشت رکن اجرایی و عملیاتی مهمی است و همه در خدمت وزارت بهداشت هستیم کما اینکه قدردان کادر درمان و وزارت بهداشت هم هستیم و یاری خواهیم کرد. رکن سوم این برنامه رسانه ها و در رأس آنها صدا و سیما است که باید در قانع کردن سازی، اجماع سازی، هماهنگی و همدلی تلاشی بیش از قبل انجام دهد.

رحمانی فضلی گفت: آمادگی لازم را برای اجرای محدودیت های جدید را داریم و از شنبه این کار صورت می پذیرد. طرحی که در این مقطع اجرا می گردد بر اساس طبقه بندی شهرهاست، شهرها به سه سطح زرد (شهرهایی که 4 نفر در 100 هزار نفر فوتی داشته باشند)، شهرهای نارنجی (شهرهایی که 6 نفر در 100 هزار نفر فوتی داشته باشند) و شهرهای قرمز (شهرهایی که10 نفر در 100 هزار نفر فوتی داشته باشند) تقسیم شدند و برای مشاغل و فعالیت های بازرگانی، تجاری و خدماتی شرایطی خاص قائل شدیم و برای امور اداری نیز یک سلسله احکام و برای امور آموزشی و فرهنگی نیز سلسله احکام مجزایی تبیین شده است.

وی اعلام نمود: با رعایت حداکثری مردم می توانیم این بلیه که خسارت های جبران ناپذیری زده و جان مردم را به خطر انداخته است و روزانه شاهد فوت بیش از 400 نفر به دلیل بیماری کرونا هستیم را کنترل کنیم، البته این بلیه جهانی است و امیدواریم با این اقدامات، بیماری را در زمانبندی مناسبی مهار کنیم.

وزیر کشور اضافه نمود: دو هفته محدودیت ها اجرا می گردد و سپس شاخص ها با عملکرد سنجیده خواهد شد و ممکن است بعضی موارد تمدید و بعضی لغو گردد لذا بستگی به تحقق اهداف دارد. شاید طی دو هفته در آمار خروجی قرار بگیریم زیرا اتفاقاتی که رخ می دهد از یک ماه تا 40 روز قبل طرف مریض و بستری می گردد و در دو هفته شاهد نتیجه ناشی از این اقدامات نخواهیم بود اما ظرف سه و چهار هفته اولین طلیعه های فداکاری عمومی مردم تعیین می گردد.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه اجرای این محدودیت ها شامل همه دستگاه ها می گردد، گفت: ستاد ملی تصمیم گیری نموده و حکم قانون را دارد، هر منطقه و شهری وضعیتش تعیین شده و در هر شهری با توجه به شرایطی که دارد، تعیین شده که چه تعداد افراد می توانند در یک مکان حضور پیدا نمایند لذا نه تنها شامل مجلس شورای اسلامی بلکه شامل دولت و کمیسیون های دولت هم می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1294

به "همه دستگاه ها مشمول محدودیت های کرونایی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه دستگاه ها مشمول محدودیت های کرونایی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید