واکسیناسیون افراد 65 سال به بالا تا آخر خرداد

به گزارش مرد کوچک، رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان تا آخر خرداد ماه همه افراد 65 سال به بالا واکسینه خواهند شد.

واکسیناسیون افراد 65 سال به بالا تا آخر خرداد

به گزارش خبرنگاران، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در جلسه امروز کمیته که با حضور نمایندگان دستگاه ها در محل وزارت کشور برگزار گردید با اشاره به اینکه امروز بیماری کرونا در کشور با همراهی مردم و زحمات کادر پزشکی و درمان در شرایط مهار و کنترل قرار گرفته است؛ گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت موج چهارم بیماری از مرحله پیک و فزاینده در حال انتقال به فضای مهار و کنترل است.

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه این توفیق حاصل همکاری همه دستگاه ها و همراهی مردم عزیز کشورمان است؛ گفت: بایستی با ادامه فرایند رو به پیروز جلو بتوانیم زمینه بیماری را در کشور کاهش دهیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید فطر نسبت به افزایش حجم سفرهای احتمالی به خصوص به شهرهای شمالی کشور هشدار داد و گفت: به تجربه دیده شده که افزایش سفرها و مسافرت های برون شهری یکی از عوامل گسترش و چرخش بیماری است.

وی در این خصوص گفت: باید محدودیت سفر بین شهری با نظارت عوامل نیروی انتظامی تداوم گردد و تردد آزادانه سفر در کشور صورت نگیرد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه مقصد بیشترها سفرها به استان های شمالی به خصوص مازندران است، گفت: بایستی در این استان بیشترین تمرکز و دقت را داشته باشیم و اجازه ندهیم که با افزایش سفرها به این استان بیماری دوباره اوج گیری کند.

ذوالفقاری در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: نیروی انتظامی و حوزه مربوطه اش هدایت و رانندگی بایستی به صورت جدی اطلاع رسانی های لازم را در مورد محدودیت ها و ممنوعیت های سفر انجام دهد و مرجع اطلاع رسانی در این خصوص نیروی انتظامی و پلیس راهور می باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به برگزاری آزمون وزارت آموزش پرورش به خصوص برای کلاس های نهم و دوازدهمی ها اشاره نمود و گفت: در این خصوص طبق گزارش نماینده وزارت آموزش و پرورش تمامی اصول و پروتکل های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت و درمان اخذ شده و این پروتکل ها به همه استان ها اعلام شده است.

ذوالفقاری توضیح داد: کوشش آموزش و پرورش بر این اساس است که آزمون ها در مکان های باز و در کلاس ها عظیم با رعایت اصول بهداشتی برگزار گردد. موضوع تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت از دیگر محورهای مهم جلسه امروز بود که قرار شد پیشنهاد آن به ستاد ملی ارسال گردد. مساله واکسیناسیون از دیگر محورهای جلسه امروز بود و در این خصوص طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان تا آخر خرداد ماه همه افراد 65 سال به بالا واکسینه خواهند شد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1623

به "واکسیناسیون افراد 65 سال به بالا تا آخر خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون افراد 65 سال به بالا تا آخر خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید