رئیسی: مهم ترین عامل ابتلا به کرونا دورهمی هاست ، 79 میلیون نفر در شرایط هشدار 3 و 2 و یک قرار دارند

به گزارش مرد کوچک، سخنگوی ستاد ملی کرونا از شروع تست های سریع کرونا از امروز اطلاع داد و گفت: مهم ترین عامل ابتلا دورهمی های خانوادگی است.

رئیسی: مهم ترین عامل ابتلا به کرونا دورهمی هاست ، 79 میلیون نفر در شرایط هشدار 3 و 2 و یک قرار دارند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی کرونا در مورد آخرین تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا شرح داد: مهم ترین عامل ابتلا به بیماری کرونا در حال حاضر دورهمی های خانوادگی است و باید به این موضوع توجه ویژه داشت.

وی با بیان اینکه به دلیل شیوع ابتلا در کشور امروز متاسفانه کسب و کار ها تعطیل شده است و اگر پروتکل ها به دقت انجام نگردد زحمات ما هدر می رود از مردم خواست تا بیش از پیش به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه داشته باشند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه برای اجرای طرح جدید مقابله با کرونا 7 برنامه تعیین داریم اضافه نمود: یکی از آن ها اجرای محدودیت ها و انجام تست های سریع است که از امروز آغاز می گردد، 100 هزار تست به دست ما رسیده که از امروز در مراکز بهداشتی توزیع می گردد و امید داریم روزانه 100 هزار تست رایگان انجام دهیم.

رییسی گفت: این کار حتما در قطع زنجیره بیماری موثر خواهد بود، امروز بسته های حمایتی خوبی برای پشتیبانی از این طرح تدوین شد، و ستاد ملی در راستای حمایت های مالی تصمیمات خوبی گرفتند و امیدواریم این بیماری جدی گرفته گردد.

وی اعلام کرد: در جلسه امروز گزارشی در زمینه 43 شهر که قبلا محدودیت اجرا شده بود نیز ارائه شد. شرایط 41 شهر در فرایند نزولی است و دو شهر دیگر به زمان احتیاج دارند. این نشان می دهد طرحی که در پنجم آبان آغاز شده، موثر بوده است.

رییسی ادامه داد: محدودیتی از امروز برای 160 شهر قرمز کرونا و 208 شهر نارنجی و 80 شهر با شرایط زرد آغاز می گردد. جمعیت مشمول این طرح بالغ بر 53 میلیون نفر است. به طور کلی 79 میلیون نفر جمعیت در شرایط هشدار سه و دو و یک قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: امیدواریم با همکاری مردم و همه دستگاه ها شاهد کاهش ورودی بیمار و ابتلا و سپس کاهش مرگ و میر باشیم. عده ای متاسفانه رعایت نمی نمایند و این موضوع می تواند زحمت همه افراد را به هدر بدهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1303

به "رئیسی: مهم ترین عامل ابتلا به کرونا دورهمی هاست ، 79 میلیون نفر در شرایط هشدار 3 و 2 و یک قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: مهم ترین عامل ابتلا به کرونا دورهمی هاست ، 79 میلیون نفر در شرایط هشدار 3 و 2 و یک قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید