دولت جدید لبنان پیش از بحرانی تر شدن اوضاع تشکیل گردد

به گزارش مرد کوچک، به گزارش خبرنگاران به نقل از لبنان 24، جنبش توحید اسلامی لبنان امروز سه شنبه بیانیه ای را در مورد تشکیل دولت جدید این کشور منتشر کرد. این جنبش خواهان تشکیل هرچه سریع تر دولت لبنان شد.

دولت جدید لبنان پیش از بحرانی تر شدن اوضاع تشکیل گردد

بر اساس این گزارش، جنبش توحید اسلامی لبنان در بیانیه خود آورده است: در حال حاضر کشور با معضلات فراوانی رو به روست و به منظور ممانعت از بحرانی تر شدن اوضاع ضروری است که دولت جدید سریع تر تشکیل گردد.

جنبش مذکور در بیانیه خود همچنین بر لزوم مبارزه با فساد و مجازات مفسدین تأکید کرد. پیش از این روزنامه الجمهوریه لبنان با انتشار مطلبی اعلام نموده بود که رایزنی ها برای تشکیل دولت جدید بی فایده بوده است.

روزنامه الجمهوریه تأکید کرد: تا به امروز گشایشی در جهت تشکیل دولت جدید لبنان حاصل نشده است. میانجی گری ها میان میشل عون رئیس جمهور لبنان و سعد حریری نخست وزیر مکلف ثمری نداشته است.

این روزنامه لبنانی در مطلب خود آورده است: تا به امروز رایزنی های زیادی با رئیس جمهور و نخست وزیر مکلف لبنان برای برون رفت از بحران تشکیل کابینه صورت گرفته است اما تمامی مذاکرات با بن بست روبرو شدند.

روزنامه الجمهوریه همچنین عنوان نموده است: در حال حاضر پرونده تشکیل دولت جدید لبنان با پیچیدگی های زیادی روبرو شده است. نمی توان چشم انداز مثبتی را در جهت تشکیل کابینه جدید به ریاست سعد الحریری مشاهده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1533

به "دولت جدید لبنان پیش از بحرانی تر شدن اوضاع تشکیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت جدید لبنان پیش از بحرانی تر شدن اوضاع تشکیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید