در اعماق این دریا، رودخانه ای در جریان است!

به گزارش مرد کوچک، در شبه جزیره یوکاتان مکزیک، بین دریای کارائیب و خلیج مکزیک، جنگلهای گرمسیری و انبوهی هست که پوشیده از گودال و غارهایی بنام سنوته اند. یکی از حیرت انگیز ترین گودال ها، غار سنوته آنجلیتا است که در داخل آن یک رودخانه زیر آبی در جریان است! تنها راه تماشای این رودخانه غواصی در عمق 60 متری آب است!

در اعماق این دریا، رودخانه ای در جریان است!
در شبه جزیره یوکاتان در مکزیک باید Little Angel را ببینید و سپس آماده شوید تا یک غواصی منحصر بفرد را تجربه کنید. حدود 10 تا 15 دقیقه غواصی شما را به این غار غواصی آبی می رساند که محل قرارگیری یک شگفتی سورئال است: یک رودخانه زیر آبی که در اقیانوس جریان دارد!

چطور چنین چیزی ممکن است؟ ممکن است تعجب کنید، اما وقتی سنگ بستر آهکی فرو می ریزد، پایین می رود و یک گودال را شکل می دهد. این گودال که به عنوان یک مخزن عمل می نماید، با مخلوطی از آب زیرزمینی شیرین و آب شور پر شده است. در نهایت، ماده ارگانیک به ترانشه هتم می گردد و هنگامی که تجزیه می گردد هالکین (ابری از هیدروژن سولفید) فراوری می نماید که آب شیرین را در بالا از آب شور در پایین جدا می نماید. غواصان می توانند واقعا در این ابر شنا نمایند که به طرز جادویی به آب بدن شباهت دارد. با شاخ و برگ هایی که روی رودخانه قرار دارند فکر می کنید که در یک جنگل اسرارآمیز هستید.

از سطح که به پایین نگاه کنید همه چیزی که می بینید آب های عمیق آبی است. ابتدا هیچ چیز به جز رنگ آبی نمی بینید سپس به تدریج در 18 متری هاله عجیبی ظاهر می گردد مثل تنه درختان و شاخه هایی که به هم چسبیده اند. همانطور که واضح تر می گردد اولین تاثیرات خواب آلودگی را احساس می کنید و همزمان مه وسیعی در پایین می بینید. در بالای ابر که می ایستید و به اطراف نگاه می کنید همه چیز به نظر سورئال و وحشتناک می رسد که تاثیرات نیتروژن در مغز شماست. وقتی از ابر عبور می کنید، به مدت یک دقیقه هیچ چیز غیر از نور چراغتان نمی بینید، آب بسیار زلال است، اما چراغ شما چیزی را در پایین روشن نمی نماید. شما اکنون در 33 متری هستید.

منبع: سایت برترینها

منبع: راسخون
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1888

به "در اعماق این دریا، رودخانه ای در جریان است!" امتیاز دهید

1 کاربر به "در اعماق این دریا، رودخانه ای در جریان است!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در اعماق این دریا، رودخانه ای در جریان است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید