درخواست فرافکنانه فرمانده سنتکام از ایران

به گزارش مرد کوچک، فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام بدون اشاره به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و کارشکنی های این کشور در راستا اجرای این توافق خواهان خویشتنداری ایران در شرایطی شد که به گفته او، واشنگتن در حال کوشش برای احیای توافق است.

درخواست فرافکنانه فرمانده سنتکام از ایران

به گزارش خبرنگاران، ژنرال مکنزی، فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکایی در منطقه موسوم به سنتکام در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه از ایران خواست تا در شرایط کنونی که واشنگتن برای حفظ توافق هسته ای 2015 کوشش می نماید، از هر گونه اقدام تحریک آمیز پرهیز کند.

کنت مکنزی که در عمان به سر می برد در ادامه این گفت وگو توضیح داد: من فکر می کنم که اکنون فرصت خوبی برای همه است تا هوشیارانه و محتاطانه رفتار نمایند و منتظر بمانند تا ببینیم چه اتفاقی روی می دهد.

وی بدون اشاره به نقض توافق هسته ای از سوی آمریکا و کارشکنی های این کشور در جهت اجرای آن از سوی دیگر طرف های برجام، تنها از ایران خواست که در کوشش برای اعتمادسازی دست به هیچ اقدام مخربی نزند.

این ژنرال آمریکایی با تکیه بر ادعاهای نخ نما و ساختگی کشورش علیه ایران تاکید نمود: من بر باورم که ما برای هر گونه احتمالی آماده هستیم. از نظر من هنوز هم این خطر وجود دارد که ایرانی ها دست به اقدام (تلافی جویانه) بزنند اما ما برای هر چیزی آماده هستیم.

به گزارش خبرنگاران، دولت جدید آمریکا که بارها از تمایل خود برای بازگشت به توافق هسته ای سخن گفته بود به تازگی اعلام نموده است که آماده حضور در مذاکرات برجامی با ایران در چارچوب 1+5 است. این کشور اما تا به امروز هیچ اقدام موثر و عملی در راستای عمل به این وعده خود انجام نداده است.

این در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ایران تاکید دارند، آمریکا به عنوان طرفی که تعهدات خود در برجام را نقض نموده و از آن خارج شده است ابتدا باید به توافق بازگردد و تمامی تحریم های وضع شده علیه کشورمان را لغو کند.

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در این باره گفت: در صورتی که واشنگتن تعهدات برجامی خود را از سر بگیرد، ایران نیز با برگشتن از اقدامات جبرانی خود پاسخ خواهد داد.

وی توضیح داد: یک راه برای حرکت به جلو، با ترتیبی منطقی، وجود دارد: #تعهد-اقدام-جلسه

ظریف اضافه کرد: ایالات متحده به عنوان طرف تخطی نماینده، باید اقدامات تصحیحی اتخاذ کند:

⁃ به برجام متعهد گردد؛

⁃ به صورت موثر تعهداتش را اجرا کند؛

ایران، با بازگرداندن اقدامات جبرانی اش، پاسخ متقابل فوری خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1473

به "درخواست فرافکنانه فرمانده سنتکام از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست فرافکنانه فرمانده سنتکام از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید