حذف مدارس خشتی و گلی تا اول مهر به جز در سیستان و بلوچستان

به گزارش مرد کوچک، سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت که تا اول مهر مدارس خشتی و گلی به جز در سیستان و بلوچستان برچیده می گردد و بخاری های نفتی نیز از مدارس جمع آوری خواهد شد.

حذف مدارس خشتی و گلی تا اول مهر به جز در سیستان و بلوچستان

به گزارش مرد کوچک، سیدجواد حسینی در همایش مهر خوبان و آیین نکوداشت محمدرضا حافظی، مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز که در باغ موزه هنر ایرانی برگزار گردید با بیان اینکه امروز خوشحالیم ایران در جهت توسعه علم و دانش گام برمی دارد، گفت: علم و دانش و توسعه، سازمانی برای تحقق و مکانی برای رشد و بالندگی احتیاج دارد که بدون شک، این سازمان مدرسه است.

وی اضافه نمود: هرچقدر مدارسمان را باشکوه تر، عظیم تر، سرزنده تر، استانداردتر و کیفی تر بسازیم، جامعه را از نیروی انسانی باشکوه تر و کیفی تری برخوردار نموده ایم. خیرین امکان تحول همه جانبه آینده جامعه را هدف خود قرار داده اند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز فردی از جوار حرم مطهر رضوی توفیق خدمت یافته است، گفت: روزی که مسئولیت اداره کل آموزش و پرورش در خراسان رضوی را با حکم دکتر فانی دریافت کردم، قصد داشتم به دفتر محل کارم بروم که گفتند خیرین در نیشابور جلسه ای دارند که به دفترم نرفتم و به جلسه خیرین در نیشابور رفتم و امروز هم در اولین جلسه کاری، در خدمت خیرین هستم.

حسینی ادامه داد: دکتر حافظی، خیر مدرسه ساز در کنار ما بود و هست، اما بیشتر از آنکه در کنار نظام تعلیم و تربیت باشد در قلب ماست. با نفس های دکتر حافظی انگیزه گرفته ایم و با اندیشه اش جهت گرفته و اراده خود را تقویت می کردیم.

وی با بیان اینکه کار مجمع خیرین از مرقد مطهر رضوی در دهه 70 شروع شد و امروز منشاء برکاتی شده که شاید هیچ تشکلی به این میزان منشاء خیر نبوده است، اظهار کرد: بیش از 130 هزار کلاس درس توسط خیرین ساخته شده است و سرانه فضای آموزشی به 5.2 متر مربع افزایش یافته است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: برای ادامه این جهت به دو کار باید توجه کنیم، نخست برای گسترش هرچه بیشتر این فرهنگ باید خیرین دانش آموزی را برای پرورش کار خیر رشد دهیم که این کار را می کنیم. انواع دیگر کار خیر را نیز باید گسترش دهیم و گسترش خیرین دانشیار، کلاس یار، فنیار و هنریار را نیز در دستور کار قرار بدهیم.

حسینی با اشاره به وعده نوبخت برای تخصیص 2500 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های نیمه تمام خیرساز مطرح کرد: تا اول مهر مدارس خشت و گلی به جز در سیستان و بلوچستان برچیده می گردد و بخاری های نفتی را هم تا اول مهر جمع آوری می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 219

به "حذف مدارس خشتی و گلی تا اول مهر به جز در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف مدارس خشتی و گلی تا اول مهر به جز در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید