جهش 3 درصدی قیمت نفت با وحشت بازار از تحریم ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، به دنبال گزارش کاهش میزان ذخایر نفت آمریکا، با نزدیک شدن به تحریم ایران و انتظار از محددتر شدن عرضه، قیمت نفت که دیشب بیش از 2 درصد جهش نموده بود، به صعود خود ادامه داد.

جهش 3 درصدی قیمت نفت با وحشت بازار از تحریم ایران

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، تا ساعت 10:00 به وقت تهران، 59 سنت یا 0.9 درصد به جهش 2.5 درصدی دیشب خود اضافه کرد و به 69.84 دلار رسید.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، که دیشب 2.2 درصد جهش نموده بود تا این لحظه 28 سنت یا 0.4 درصد دیگر هم بالا رفت و به 79.34 دلار رسید.

قیمت های نفت درحالی جهش کرد که دیشب داده های موسسه سوخت آمریکا نشان داد که میزان ذخایز این کشور کاهش بزرگی داشته اند. این چهارمین جلسه متوالی افزایش قیمت برنت است.

موسسه سوخت آمریکا (ای پی آی) اظهار داشت که در هفته منتهی به 7 سپتامبر میزان ذخایر نفت تجاری آمریکا 8.6 میلیون بشکه کاهش یافته است.

روز چهارشنبه به وقت آمریکا (امشب) داده های رسمی اداره اطلاعات انرژی آمریکا (ای آی اِی) منتشر خواهد شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا، روز سه شنبه اظهار داشت که انتظار دارد فراوری روزانه نفت خام این کشور در بازه 2018-2019 با افزایشی 840 هزار بشکه ای به 11.5 میلیون بشکه در روز برسد و به این ترتیب پیش بینی قبلی خود در مورد افزایش 1.02 میلیون بشکه ای و فراوری 11.7 میلیون بشکه در روز را کاهش داد.

بیرون از ایالات متحده تاجران بر روی تاثیر تحریم های ضد ایرانی آمریکا که صنعت نفت این کشور را هدف قرار داده است تمرکز نموده اند.

وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک هم در مورد عواقب تحریم نفتی ایران هشدار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 41

به "جهش 3 درصدی قیمت نفت با وحشت بازار از تحریم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش 3 درصدی قیمت نفت با وحشت بازار از تحریم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید