تعرض به فعال زن مخالف سعودی، از سرنوشت شاهزاده عربستانی خبری در دست نیست!

به گزارش مرد کوچک، یک پایگاه خبری آلمان در گزارشی با تأکید بر وخیم بودن وضع فعالان سیاسی سعودی نوشت: پدر یکی از فعالان زن عربستان از شکنجه و تعرض به دخترش در زندان های این کشور اطلاع داد و توئیت قابل تأملی در این خصوص منتشر کرد.

تعرض به فعال زن مخالف سعودی، از سرنوشت شاهزاده عربستانی خبری در دست نیست!

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، پایگاه خبری دویچه وله آلمان در گزارشی از سرکوب مخالفان سعودی نوشت: فرایند سرکوب مخالفان و خانواده هایشان در زندان های عربستان از طریق حاکمان سعودی افزایش یافته است. در این راستا چندی پیش نیروهای امنیتی عربستان به بازداشت یکی دیگر از اعضای خانواده سعد الجبری، افسر امنیتی سابق این کشور اقدام کردند.

  • شاهزاده های مطرحی که در دوره ولیعهد سعودی بازداشت شده اند

طبق این گزارش، جبری چندی پیش در دادگاه آمریکا علیه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان اقامه دعوی کرد و گفت بن سلمان میخواهد تا وی را همانند جمال خاشقجی، فعال مخالف سعودی که در سفارت عربستان در استانبول به طرز فجیعی کشته شد، به قتل برساند. وی تأکید کرد که ولیعهد سعودی گروهی را برای قتلش به کانادا فرستاده است تا ماجرای خاشقجی را بار دیگر تکرار نمایند.

همچنین لینا خواهر لجین الهذلول، فعال زن سعودی که در زندان این کشور به سر می برد گفت: اعضای خانواده ام به شدت درباره شرایط لجین نگران هستند، زیرا از 9 ژوئن (20 خرداد امسال) تا به امروز هیچ خبری از وی دریافت ننموده اند. اگر مقام های سعودی چیزی برای پنهان کردن ندارند، چرا اجازه نمی دهند ما با لجین تماس بگیریم.

لجین الهذلول، فعال زن مخالف سعودی

این در حالی است که پیش تر پدر الهذلول، از شکنجه و تعرض به دخترش در زندان های عربستان سعودی اطلاع داد و توئیت قابل تأمل و کنایه آمیزی درباره شیوه های شکنجه و تعرض به وی در زندان منتشر کرد. وی به طور غیرمستقیم شرایط دخترش و فریاد کشیدن او را در زندان به دلیل اعمال انواع شکنجه و تهدید اعلام کرد و به کنایه نوشت: حرف های زیادی درباره علل فریاد زدنش شنیده شده؛ اما به طور قطع شوک الکتریکی نشده، بیش از چهار ماه در انفرادی قرار داده نشده، به او تعرض نشده و به تجاوز و بعد از آن قتل تهدید نشده است!

خانواده هذلول پیش تر اعلام نموده بودند نگرانند سناریوی صالح الشیحی، خبرنگار سعودی که حتی پس از آزادی درد می کشید، درباره دخترشان نیز تکرار گردد.

صالح الشیحی از ماه می (اردیبهشت امسال) که آزاد شده است، از شرایط وخیم جسمی رنج می برد و بعد از آزادی به بیمارستان منتقل شده است. مسئولان سعودی هیچ خدمات پزشکی و بهداشتی به بازداشت شدگان ارائه نمی نمایند، به طوری که سال گذشته چندین مورد فوت زندانیان سیاسی ثبت شده است.

از سوی دیگر عمر عبدالعزیز الزهرانی، فعال مخالف سعودی ساکن کانادا گفت: مسئولان سعودی به طور معین لجین الهذلول را هدف گرفته اند، زیرا او تنها صدای باقی مانده بود که خواستار اعطای حقوق به زنان و آزادی بازداشت شدگان بود. هذلول از خانواده ای ثروتمند است و خواسته هایش شخصی نیست. او در گذشته نیز دوباره به همین دلیل بازداشت شده بود.

دویچه وله در ادامه، شرایط دیگر بازداشتی های سعودی را نیز نگران نماینده خواند و نوشت: سلمان العوده، مفتی سعودی که در سال 2017 بازداشت شده و حکم اعدام برایش صادر شده بود یا بسمه بنت سعود، شاهزاده عربستانی شرایط نامعلومی دارند.

4106/4033/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1166

به "تعرض به فعال زن مخالف سعودی، از سرنوشت شاهزاده عربستانی خبری در دست نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرض به فعال زن مخالف سعودی، از سرنوشت شاهزاده عربستانی خبری در دست نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید