احتمال پخش نشدن دیدار ایران و عمان از تلویزیون؛ فدراسیون حق پخش را فروخته بود

به گزارش مرد کوچک، مسائل اقتصادی سازمان صداوسیما احتمال عدم پخش دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و عمان را قوت بخشیده است.

احتمال پخش نشدن دیدار ایران و عمان از تلویزیون؛ فدراسیون حق پخش را فروخته بود

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

حسین ذکایی، دبیر شورای سیاست گذاری ورزش صداوسیما در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مرد کوچک درباره عدم پخش بازی های تیم فوتبال امید در تورنمنت غرب آسیا بیان کرد: مسائل اقتصادی صداوسیما زیاد است و به همین دلیل نتوانستیم این رقابت ها را پخش کنیم. به خوبی می دانیم تورنمنت غرب آسیا می تواند حداقل از کانال ورزش سیما پخش گردد اما مسائل اقتصادی دست ما را در این راه بسته است.

وی ادامه داد: شرکتی که حق پخش این مسابقات را در اختیار داشت درخواست مبلغ بالایی را نموده بود که پرداخت بالا و به صورت نقدی، آن هم پیش از مسابقات از عهده صداوسیما خارج بود.

دبیر شورای سیاست گذاری ورزش صداوسیما با اشاره دیدار روز پنجشنبه هفته جاری تیم های ملی فوتبال ایران و عمان در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 و جام ملت های 2019 آسیا گفت: فدراسیون فوتبال بدون اطلاع صداوسیما حق پخش 4 مسابقه خانگی ایران در این مسابقات را به یک شرکت خارجی فروخته است. اگر این اتفاق نمی افتاد ما می توانستیم در ازای دادن حق پخش بازی های خانگی مان، حق پخش دیدارهای خارج از خانه را بگیریم. در واقع می شد به صورت تعاملی و تبادلی کار را پیش برد.

ذکایی با بیان اینکه حق پخش این مسابقات را بازی به بازی خریداری می کنیم، گفت: برای پخش دیدار خارج از خانه ایران با هند و ترکمنستان هم مشکل داشتیم اما به طریقی که شده این دو بازی را پخش کردیم. با این حال در آستانه دیدار با عمان دچار مشکل هستیم و احتمال پخش نشدن این مسابقه وجود دارد.

وی توضیح داد: تمام کوشش مان را انجام می دهیم تا حق پخش این مسابقه را خریداری کنیم و مردم مطمئن باشند ذره ای کوتاهی نخواهیم کرد اما مسائل اقتصادی صداوسیما آنقدر زیاد است که احتمال عدم پخش دیدار عمان و ایران وجود دارد. با این شرایط برای پخش بازی گوام و ایران هم دچار مشکل خواهیم شد.

دبیر شورای سیاست گذاری ورزش صداوسیما گفت: بدهی بیش از 50 میلیون دلاری سازمان صداوسیما، ما را برای پخش رویداهای بزرگ مثل المپیک، یورو و مقدماتی جام جهانی با چالش های جدی روبرو می نماید. همچنان منتظر هستیم دولت، پرداخت بودجه صداو سیما را تسریع ببخشد تا بتوانیم خواسته به حق مردم علاقمند به فوتبال برای تماشای مسابقات تیم ملی کشورشان را برآورده کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 471

به "احتمال پخش نشدن دیدار ایران و عمان از تلویزیون؛ فدراسیون حق پخش را فروخته بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال پخش نشدن دیدار ایران و عمان از تلویزیون؛ فدراسیون حق پخش را فروخته بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید