6 باور غلط درباره گیاه خواری

به گزارش مرد کوچک، تحقیقات نشان می دهد که رژیم های گیاهی مبتنی بر کاهش خطر ابتلا به دیابت، کاهش فشار خون بالا، چاقی و بیماری های قلبی هستند.

6 باور غلط درباره گیاه خواری

گیاه خواری اگرچه مزایای زیادی برای سلامت شما دارد، اما از اطلاعات و باور های غلط مصون نمانده است.

اگر تمایلی به مصرف زیاد محصولات حیوانی ندارید و قصد دارید گیاهان را بیشتر وارد رژیم غذایی تان کنید، اولین گام این است که 6 باور غلط در خصوص این نوع رژیم ها دور بمانید:

این یک باور غلط است. تحقیقات نشان می دهد که رژیم های گیاهی مبتنی بر کاهش خطر ابتلا به دیابت، کاهش فشار خون بالا، چاقی و بیماری های قلبی هستند.

اینطور نیست که شما با انتخاب رژیم های گیاهی حق مصرف گزینه های ناسالمی مانند قند و سایر غذا های تولید شده را داشته باشید. رژیم های گیاهی زمانی به تعادل و کاهش وزن یاری می نمایند که از هر گونه عادت غلط غذایی به دور باشند.

این یک باور غلط است. پروتئین های گیاهی سبب از بین رفتن عضلات و ضعف نمی شوند. در حقیقت آن ها همانند پروتئین حیوانی در ساخت عضلات مفید هستند. مطالعات نشان داده کسانی که پروتئین برنج مصرف می نمایندف پس از تمرین، به همان میزان کسانی که آب پنیر دریافت می نمایند، توده عضلانی شان افزایش می یابد.

خوردن آب پنیر باعث توده عضلانی بیشتر می گردد، نه به این دلیل که پروتئین های حیوانی نقش موثرتری در حفظ و افزایش توده عضلانی دارند، بلکه به این دلیل که، میزان پروئتین آب پنیر در هر گرم از پروتئین برنج بیشتر است.

کربوهیدرات های پیچیده موجود در گیاهان نه تنها مضر نیستند، بلکه به شما در حفظ و ذخیره انرژی در طول روز یاری می نمایند. مشکل زمانی ایجاد می گردد که شما کربوهیدرات های تولید شده را که باعث افزایش قند خون و افزایش وزن می شوند، به رژیم غذایی تان اضافه کنید. پس از کربوهیدرات موجود در گیاهان نترسید.

این نمی تواند حقیقت داشته باشد. گیاهان حاوی فیبر هستند که شما را برای زمان طولانی سیر نگه می دارند. علاوه بر این، گیاهان کم کالری هستند و شما مجبور نیستید برای جلوگیری از دریافت کالری بیش از حد، آن ها را در مقادیر کوچک انتخاب کنید و بخورید.

در واقع رژیم های غذایی گیاهی، بهترین روش برای کنترل گرسنگی هستند، قند خون را افزایش نمی دهند و به بهبود فرایند هضم نیز یاری می نمایند.

شما لازم نیست برای دریافت پروتئین کافی از گیاهان، مثلا حتما لوبیا را با برنج مصرف کنید. تحقیقات نشان می دهد که مصرف هر کدام از غذا های گیاهی که حاوی پروتئین هستند، به بدن شما تمام اسید های آمینه ضروری را در طول روز می رساند.

منبع: فرادید
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1464

به "6 باور غلط درباره گیاه خواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 باور غلط درباره گیاه خواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید