3 روش طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با مرغ و پنیر و قارچ

به گزارش مرد کوچک، اسپاگتی یا همان ماکارونی رشته ای اسفناج یکی از غذا های بسیار خوشمزه است که با یادگیری طرز تهیه آن، در مدت زمان کوتاهی یک غذای کامل و خوشمزه خواهید داشت. اسپاگتی اسفناج به روش های مختلفی پخته می شود. در این مقاله طرز تهیه اسپاگتی اسفناج را با پنیر، مرغ و قارچ آموزش می دهیم.

3 روش طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با مرغ و پنیر و قارچ

مواد لازم

ماکارونی: یک بسته 500 گرمی

اسفناج تازه: 200 گرم

پنیر ریکوتا: 250 گرم

پنیر پارمزان: 40 گرم

لیموترش: یک عدد

روغن زیتون: دو قاشق غذاخوری

سیر: یک حبه

نمک و فلفل: به میزان لازم

مراحل تهیه اسپاگتی اسفناج با پنیر

در مرحله اول از طرز تهیه این پاستا اسپاگتی اسفناج با پنیر، در یک قابلمه نسبتا بزرگ آب بریزید و روی شعله گاز قرار دهید. زمانی که آب جوشید ماکارونی را درون آب ریخته و کمی نمک به آن اضافه کنید. سعی کنید ماکارونی ها را هم بزنید تا به هم نچسبند. برای جلوگیری از چسبندگی ماکارونی ها می توانید کمی روغن در ظرف آب بریزید. بیشتر از یک قاشق روغن استفاده نکنید. وقتی ماکارونی ها 10 دقیقه در آب جوشید لازم است تا آن ها را آبکش کنید. پس از آبکش کردن، آب که آب سرد روی آن بریزید. این کار از چسبیدن ماکارونی ها به هم جلوگیری می کند.

در مرحله دوم از طرز تهیه اسپاگتی اسفناج در یک ظرف جدا پنیر ریکوتا و روغن زیتون را با هم ترکیب کنید و کاملا هم بزنید. پس از آن یک حبه سیر را رنده کنید و به مخلوط پنیر و روغن اضافه کنید. پوست لیمو را کمی رنده کرده و داخل این مخلوط بریزید. آب لیمو را هم بگیرید و به مخلوط اضافه کنید. سپس پنیر پارمزان، نمک و فلفل را هم درون ظرف ریخته و کاملا هم بزنید. ترکیب آماده شده یک ترکیب بسیار خوشمزه برای سس اسپاگتی اسفناج است.

در مرحله سوم، نوبت به اسفناج ها می رسد. اسفناج را در مقداری آب بپزید. می توانید اسفناج را بخارپز هم بکنید. زمانی که رنگ اسفناج کمی تیره شد زمان مناسب برای سرانجام پخت است. پس از این مرحله اسفناج را آبکش کنید. ماکارونی های آبکش شده با اسفناج های پخته را با هم کاملاً مخلوط کنید. پس از آن سس آماده شده را به مخلوط در قابلمه اضافه کنید. قابلمه را بر روی گاز با شعله بسیار کم قرار دهید تا سس و طعم اسفناج به خورد ماکارونی ها برود. پس از 20 دقیقه اسپاگتی اسفناج شما آماده سرو است. شما می توانید آن را با کمی پنیر هنگام سرو تزیین کنید.

طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با قارچ و پنیر

مواد لازم

ماکارونی: 500 گرم

اسفناج تازه: 200 گرم

پنیر پارمزان: 50 گرم

قارچ: 150 گرم

لیموترش: یک عدد

روغن زیتون: 2 قاشق غذاخوری

سیر: 1 حبه

نمک و فلفل: به میزان لازم

مراحل تهیه اسپاگتی اسفناج با قارچ و پنیر

در مرحله اول از طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با قارچ و پنیر، ماکارونی ها را در آب جوش بریزید و پس از ده دقیقه آبکش کنید.

در مرحله دوم قارچ ها را خرد کرده و در ماهیتابه با روغن زیتون و سیر رنده شده تفت دهید.

در این مرحله نمک و فلفل و پنیر پارمزان را هم به محتویات داخل ماهیتابه اضافه کنید. کمی پوست لیموترش و 2 قاشق غذاخوری لیمو ترش را هم در ماهیتابه بریزید. پس از ده دقیقه تفت دادن مواد در داخل ماهیتابه، زیر گاز را خاموش کنید و مواد را کنار بگذارید.

در مرحله چهارم از طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با پنیر و قارچ، اسفناج ها را بخارپز کنید. پس از آن به مواد داخل ماهیتابه اضافه کنید. مواد را روی شعله متوسط گاز به مدت 5 دقیقه هم بزنید.

در مرحله آخر از طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با پنیر و قارچ، ماکارونی را به صورت لایه لایه به همراه مواد تهیه شده در داخل قابلمه بریزید. زیر شعله قابلمه را کم کنید تا ماکارونی دم بکشد. پس از 20 دقیقه اسپاگتی با سس قارچ و اسفناج شما آماده سرو است.

طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با مرغ و روغن زیتون

مواد لازم

مواد لازم در تهیه اسپاگتی اسفناج با مرغ و روغن زیتون مانند مواد تهیه اسپاگتی با قارچ و پنیر است. به این مواد تنها 500 گرم گوشت سینه مرغ اضافه کنید.

مراحل تهیه

پس از آن که ماکارونی را آبکش کردید، سینه مرغ را به صورت تکه های ریز در آورید. سپس در روغن زیتون و سیر تفت دهید تا جایی که رنگ مرغ تغییر کند و تقریباً پخته شود. پس از آن نمک و فلفل و پوست رنده شده لیمو و دو قاشق آبلیمو را به مواد داخل ماهیتابه اضافه کنید. کمی پنیر پارمزان هم به مواد اضافه کنید و زیر گاز را خاموش کنید.

در مرحله دوم از طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با مرغ و روغن زیتون، اسفناج ها را بخارپز کنید تا رنگ آن ها تیره شود. پس از آن به مواد داخل ماهیتابه اضافه کنید و کاملا هم بزنید. اسفناج و مواد داخل ماهیتابه را 5 دقیقه روی شعله متوسط قرار دهید.

در مرحله آخر ماکارونی را داخل قابلمه بزرگ بریزید. سس اسفناج تهیه شده در ماهیتابه را به ماکارونی اضافه کنید. ماکارونی و سس را کاملاً هم بزنید و 20 دقیقه روی شعله متوسط گاز قرار دهید تا دم بکشد. اسپاگتی اسفناج با مرغ و روغن زیتون آماده سرو است.

منبع: گردشبان
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1425

به "3 روش طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با مرغ و پنیر و قارچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 روش طرز تهیه اسپاگتی اسفناج با مرغ و پنیر و قارچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید