17 هزار تاکسی فرسوده پایتخت در صف وام 70 میلیونی نوسازی

به گزارش مرد کوچک، معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص نوسازی تاکسی های فرسوده توضیحاتی را ارائه کرد.

17 هزار تاکسی فرسوده پایتخت در صف وام 70 میلیونی نوسازی

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، سید علی محتشمی پور در مصاحبه با ایسنا در مورد تسهیلات بانکی نوسازی به مالکین تاکسی های فرسوده شهر تهران گفت: آورده اقتصادی مورد احتیاج برای نوسازی تاکسی فرسوده به سمند پایه گازسوز 118 میلیون تومان و پژو405 دوگانه سوز 104 میلیون تومان است، موضوعی که از ابتدای آبان ماه امسال با آخرین افزایش قیمت اعلامی از سوی ایران خودرو، موجب کاهش شدید توان اقتصادی مالکین تاکسی های فرسوده برای نوسازی تاکسی شد.

وی اضافه کرد: این رویداد در کنار تبعات بسیار منفی همه گیری ویروس منحوس کرونا بر فعالیت ها، خدمات و درآمد تاکسیرانان شهر تهران، عملا فرآیند نوسازی تاکسی را در کشور با اختلال روبرو کرد.

محتشمی پور در مورد برنامه های شهرداری تهران برای یاری به نوسازی تاکسی های فرسوده، گفت: در حال حاضر آنچه پیش رو داریم ثبت نام بیش از 17 هزار نفر از مالکین تاکسی های فرسوده برای نوسازی است که از نیمه دوم سال 98 تا کنون در سامانه نوسازی ثبت شده است و تمامی تاکسی های مربوطه از مدل 88 به پایین بوده که به دلیل انباشتگی درخواست تسهیلات قرض الحسنه از سوی متقاضیان، ثبت نام های انجام شده به تدریج در صف تخصیص و پرداخت تسهیلات قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: منابع اقتصادی شهرداری تهران برای پرداخت تسهیلات بانکی بسیار محدود بوده و در عمل تا زمان عدم ایفای تعهدات دولت برای تخصیص تسهیلات بلاعوض و یا قرض الحسنه برای نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی، فرایند تدریجی پرداخت تسهیلات فعلی از سوی شهرداری تهران ادامه خواهد داشت و همین موضوع باعث انباشتگی روزافزون درخواست های نوسازی مبتنی بر وام کم بهره می گردد.

محتشمی پور با تاکید بر اینکه تمامی ابعاد نوسازی ناوگان تاکسی فرسوده بصورت روزانه در سازمان تاکسیرانی شهر تهران مورد کنترل و ارزیابی قرار می گیرد، اضافه کرد: به همین دلیل پس از ارائه تحلیل از شرایط درآمدی تاکسیرانان، فرایند ثبت نام ها و تقاضاهای واصله از سوی تاکسیرانان به سازمان، افزایش سقف تسهیلات نوسازی از 50 میلیون تومان به 70 میلیون تومان با موافقت معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به صندوق کارآفرینی امید ابلاغ شد که طی ماه اخیر پرداخت 400 فقره وام 70 میلیون تومانی محقق شد که به امید خدا این فرایند تا خاتمه سال با شتاب روزافزون ادامه خواهد یافت.

معاون فنی و بهره برداری تاکسیرانی شهر تهران در مورد اولویت پرداخت وام، خاطر نشان کرد: اولویت تشکیل پفراینده و پرداخت تسهیلات به متقاضیانی است که با مدل تاکسی پایین تر تا خاتمه سال گذشته در سامانه نوسازی اقدام به ثبت نام نموده و توان پرداخت مابه التفاوت تسهیلات 70 میلیونی تا قیمت پیش فاکتور صادره ایران خودرو برای تاکسی جایگزین را دارند.

محتشمی پور با تاکید بر اینکه برنامه ما ایجاد تنوع در بسته تسهیلات بانکی برای نوسازی تاکسی های فرسوده شهر تهران است، گفت: چرا که احتیاجمندی تاکسیرانان این شهر به تسهیلات بانکی در یک رده قرار نداشته و اعتقاد دارم با طیف گسترده ای از احتیاجمندی ها روبرو هستیم که در صورت برنامه ریزی صحیح و منطبق بر این احتیاجمندی های شتاب نوسازی تاکسی بیش از پیش خواهد شد.

وی ادامه داد: در این خصوص آخرین هماهنگی های انجام شده با سازمان دهیاری ها و شهرداری های کشور منجر به تعریف و ابلاغ تسهیلات 50 میلیون تومانی با کارمزد 9 درصد به وسیله پست بانک شده است که در کوشش هستیم تخصیص این تسهیلات نیز از هفته آینده به تاکسیرانان در شهر تهران شروع گردد که ان شاءالله تا خاتمه این ماه با اخبار امیدوارکننده تری در مورد تنوع بیشتر تسهیلات بانکی برای نوسازی تاکسی های فرسوده، موجبات دلگرمی و افزایش توان اقتصادی تاکسیرانان در شهر تهران فراهم گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1359

به "17 هزار تاکسی فرسوده پایتخت در صف وام 70 میلیونی نوسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 هزار تاکسی فرسوده پایتخت در صف وام 70 میلیونی نوسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید