15 راه آسان برای کاهش وزن در محل کار

به گزارش مرد کوچک، با وجود وسوسه های بسیار زیادی مانند خوراکی های تولد همکاران، غذا های بیرون بر و دستگاه های فروش اتوماتیک مواد خوراکی، به راحتی می توان در حین کار به دام پرخوری افتاد؛ بنابراین اگر در نقطه ای هستید که می خواهید تغییری ایجاد نموده و سبک زندگی سالم تری را دنبال کنید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

15 راه آسان برای کاهش وزن در محل کار

به گزارش خبرنگاران، 15 گام آسان را در اینجا برایتان لیست می کنیم که با دنبال کردن آن ها احتیاجی نیست خود را از خوردن محروم کنید و این اقدامات می توانند به راحتی در برنامه روزانه شما پیاده سازی شوند. 15 راه حل برای کاهش وزن در محل کار را در ادامه بخوانید.

1. ماشین خود را دورتر از اداره پارک کنید

اگر دفترکار شما پارکینگ مخصوص به خود ندارد، بهتر است دورتر پارک کنید و در حین رفت و آمد به دفتر، 10 دقیقه پیاده روی کنید. وقتی هدف رسیدن به محل کار و بازگشت به سمت ماشین را در فکر داشته باشید، حتی متوجه نمی شوید چه میزان ورزش نموده و فعالیت بدنی داشته اید.

2. از پله بالا بروید

در حالی که سوار شدن به آسانسور وسوسه انگیز است، همواره در محل کار از پله ها استفاده کنید. با بالا رفتن از پله ها می توانید متابولیسم خود را ضمن بالا بردن ضربان قلب و افزایش چربی سوزی ارتقا دهید؛ بنابراین اگر دفترکار شما طبقات زیادی دارد، مثلا از سرویس بهداشتی طبقات دیگر استفاده کنید که باعث می شود چند بار در طول روز از پله ها بالا و پایین بروید.

3. یک صبحانه کامل بخورید

خوردن یک صبحانه کامل شما را برای ادامه روز آماده می نماید، به شما یاری می نماید تمرکز داشته باشید و به احتمال قوی در راه رفتن به محل کار شما را از خوردن یک وعده غذایی سریع و ناسالم باز می دارد. جولیا ریس در مطلبی منتشر شده در وب سایت Healthline عنوان می نماید: تحقیقات نو نشان می دهد افرادی که صبحانه ای کامل می خورند در مقایسه با افرادی که شام کاملی می خورند دو برابر کالری بیشتری می سوزانند. آن ها بعلاوه در طول روز کمتر احساس گرسنگی و هوس خوراکی به خصوص شیرینی جات می نمایند.

4. میان وعده های سالم در کشوی میز خود نگه دارید

داشتن تنقلات سالم در کشوی میز شما را از رفتن به سمت دستگاه های خوراکی اتوماتیک یا برداشتن انواع مخلفات از میز سلف سرویس ناهار باز می دارد؛ بنابراین دفعه بعد به جای آنکه از دونات های اداره بخورید، میزانی میوه خشک یا آجیل می خورید. به این شیوه بر سر میز ناهار وسوسه کمتری به سراغتان می آید.

5. جلسات خود را پویا کنید

به جای حرکت از یک جایگاه به جایگاه دیگر، جلسات خود را با تحرک بیشتری برگزار کنید. می توانید در حالی که در خصوص پروژه بزرگ بعدی خود صحبت می کنید، با همکارتان به پیاده روی بروید یا اگر جلسات گروهی دارید، به جای نشستن جلسه خود را ایستاده برگزار کنید تا حداقل بتوانید پا های خود را کمی حرکت دهید.

6. وعده های غذایی خود را از شب قبل آماده کنید

به جای آنکه برای خوردن غذای مورد علاقه تان به بهانه گرسنگی به سمت غذا های حاضری و بیرون بر کشیده شوید، وعده های غذایی خود را از شب قبل آماده کنید. با انجام این کار، می دانید چه موادی در غذایتان وجود دارد و چگونه پخته شده است و می توانید اطمینان حاصل کنید که وقتی زمان ناهار فرا می رسد یک وعده غذای مغذی می خورید.

7. هر 30 دقیقه یکبار چرخی در اطراف بزنید

بسیاری از ما در تله ساعت ها نشستن بدون حتی تکان دادن پا ها می افتیم، اما برای یاری به کاهش وزن باید هر پنج دقیقه یکبار حرکت کنید. معنایش این نیست که کار را رها کنید بلکه تنها کافی است از پشت میز خود بلند شوید و به جای ارسال یک پیغام فوری به سمت میز همکارتان بروید یا برای آوردن یک لیوان آب از میزتان دور شوید.

8.. در استراحت ناهار کمی هوای تازه دریافت کنید

بسیاری از ما از استراحت ناهار صرف نظر می کنیم و در نهایت پشت میز خود غذا می خوریم. با این حال، برای پیشبرد کاهش وزن باید در طول روز فعالیت بیشتری داشته باشید. برای رسیدن به این هدف، در ساعت ناهار خود استراحت کنید و به پارک محلی یا حتی اطراف ساختمان بروید.

9. آب زیادی بنوشید

اگر بدنتان دچار کم آبی باشد، می تواند منجر به ایجاد احساس گرسنگی در شما شود و آغاز به خوردن کالری هایی کنید که احتیاج ندارید. هنگامی که سر کار هستید، یک بطری بزرگ آب روی میز خود داشته باشید و مطمئن شوید که حداقل دو تا سه لیتر آب در روز می نوشید. با انجام این کار از خوردن تنقلات اجتناب نموده، احساس هوشیاری بیشتری می کنید و بعلاوه با خستگی و سردرد هایی که ممکن است از خیره شدن طولانی مدت به صفحه رایانه به وجود بیاید مبارزه می کنید.

10. از مشوق های کاری استفاده کنید

بسیاری از شرکت ها مشوق های کاری مانند عضویت در باشگاه با تخفیف یا یوگا در محل کار ارائه می دهند یا حتی یک محوطه ورزشی در همان ساختمان دارند. اگر به میزان کافی خوش شانس هستید که از چنین امتیازی برخوردارید، حتماً از آن استفاده کنید؛ در این صورت حتی زمانی که در حال تمرین هستید ممکن است یک دوست نو نیز پیدا کنید!

11. یک دوست ورزشکار پیدا کنید

اگر محل کارتان چنین تسهیلاتی ارائه نمی دهد، اجازه ندهید این امر شما را از کار کردن و معاشرت با همکارانتان باز دارد. این احتمال وجود دارد که شخص دیگری در همان قایق باشد و درست مانند شما در حال تقلا برای رسیدن به تناسب اندام است. یک باشگاه ورزشی نزدیک به دفترکار خود پیدا کنید و ببینید آیا یکی از همکارانتان مایل است به شما بپیوندد یا خیر. اگر فرد دیگری با شما همراه شود، انگیزه بیشتری برای رفتن به باشگاه خواهید داشت و احتمال اینکه سست شوید کمتر خواهید بود.

12. آدامس بجوید

جویدن آدامس به طور کلی توصیه نمی شود، زیرا می تواند باعث نفخ اضافه شود، اما برای کاهش وزن، در واقع مزایای بیشتری نسبت به خوشبو کردن دهان برایتان به همراه دارد. علاوه بر کاهش استرس و اضطراب، جویدن آدامس بعلاوه کورتیزول بزاق را کاهش می دهد - هورمون استرسی که سلول های چربی را تقویت می نماید و منجر به افزایش احتباس چربی، به ویژه در اطراف ناحیه شکم می شود.

13. جایگاه خود را با یک توپ بدنسازی تعویض کنید

اگر زمان زیادی مجبور به نشستن هستید، باید جایگاه خود را با یک توپ بدنسازی عوض کنید. اگرچه ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما نشستن روی یک توپ ورزشی فواید زیادی برای سلامتی دارد که به محض استفاده از آن متوجه خواهید شد. با نشستن روی توپ ورزشی، مجبور می شوید از قدرت بدنی خود برای صاف نشستن استفاده کنید و در نهایت هر روز 100 کالری اضافی فقط با نشستن می سوزانید.

14. چای سبز بنوشید

قهوه صبح خود را با یک فنجان چای سبز که سالم تر است جایگزین کنید تا کافئین موجود در آن با خواصی که دارد احتیاج شما را برای چربی سوزی بیشتر برآورده کند. علاوه بر کافئین، چای سبز حاوی فلاونوئیدی به نام کاتچین است که یک آنتی اکسیدان به شمار می رود. تحقیقات صورت گرفته به وسیله دانشگاهی در هلند به این نتیجه رسیده است که این مواد کاربردی پتانسیل ایجاد اثرات قابل توجهی بر اهداف متابولیک مانند گرمازایی و اکسیداسیون چربی دارند.

15. هر چهار ساعت یکبار غذا بخورید

برای جلوگیری از گرسنگی بیش از حد و تمایل به جبران آن با یک وعده غذایی سنگین، باید هر سه تا چهار ساعت یکبار غذا بخورید. با خوردن وعده های غذایی کوچکتر و مکرر، می توانید متابولیسم خود را تسریع کنید و این امر به شما یاری می نماید چربی بیشتری بسوزانید. برای اطمینان از اینکه غذای کافی برای تامین سوخت در طول روز دارید، باید روی آماده سازی وعده های غذایی خود کار کنید تا همه چیز از قبل برنامه ریزی و سازماندهی شده باشد.

با رعایت این نکات ساده و در عین حال موثر، می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن در راستا موفقیت برای کاهش وزن باشید. فقط باید کمی کوشش کنید تا با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و بدون محدود کردن بیش از حد خود وزن کم کنید.

منبع: careeraddict

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2050

به "15 راه آسان برای کاهش وزن در محل کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 راه آسان برای کاهش وزن در محل کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید