گردشگری: آفتاب این سواحل شما را سرحال می آورد

به گزارش مرد کوچک، گوا نام شهری بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است. گوا شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله حدودا 40 کیلومتری آن می باشد. طبیعت گوا با تپه های به شدت سبز در کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل های فراوان و سایر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد.

گردشگری: آفتاب این سواحل شما را سرحال می آورد

گردشگری: آفتاب این سواحل شما را سرحال می آورد

گوا نام شهری بندری و استانی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است. گوا شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله حدودا 40 کیلومتری آن می باشد.

طبیعت گوا با تپه های به شدت سبز در کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل های فراوان و سایر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد. وسیع ترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی هند در گوا واقع شده است و این شهر سالانه از صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی پذیرایی می نماید. سواحل گوا، بی انتها بوده و آفتابی درخشان و فوق العاده زیبا دارند. 451 سال حکومت پرتغال بر این منطقه، باعث شده که تمام شهرها و حتی روستاهای گوا فرهنگی خاص داشته باشند.نام گوا احتمالا تلفظ پرتغالی یک واژه سانسکریت است که در حماسه ماهابهاراتا هم آمده. گوپاراشترا یا گوواراشترا به معنی مردم گاوبان استان گوا در ساحل غربی هند در منطقه کونکان واقع است که از شمال به استان ماهاراشتارا، از شرق و جنوب به استان کارانتاکا و از غرب به دریای عرب محصور است.گوا با مساحت 3،702 کیلومتر مربع کوچکترین استان هند است و از نظر جمعیت با 1،400،000 نفر این استان رتبه چهارم را در کم بودن جمعیت در هند داراست.

مرکز استان گوا شهر پانجی یا پانجیم است که از زمان پرتغالی ها به جا مانده و هنوز ساختمان ها و کلیساهای بزرگی از آن موقع در این شهر به چشم می خورند.

بندر گوا در اغلب سال هوایی گرم و شرجی دارد. که برای استفاده از دریا مناسب است.

بندر گوا منطقه فوق العاده زیبایی است که سواحل شنی وسیع، زیبا، آرام و لذت بخشی دارد.

طبیعت به شدت سبز، نخل های زیباترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی و امکانات مطلوب گردشگری با هزینه نسبتا کم از مهمترین عوامل جذب گردشکران به این منطقه است. افزون بر محیط طبیعی کلیسای بوم ژیزوس همراه با مومیایی زاویر مقدس در منطقه گوای کهنه معروفیت و جذابیت ویژه ای دارد. کار ساخت این کلیسا از سال 1594 میلادی آغاز شده ودر سال 1605 به انتها رسیده است. کل مخارج احداث کلیسا را یک مرد پرتغالی اهدا نموده است.

گوا به خاطر ساحل های وسیع آفتابی در دنیا معروفیت دارد.

پیکر مومیایی شده زاویر مقدس در تابوتی شیشه ای و بر روی یک طاق بلند و در پشت حصار شیشه ای قابل رویت است. پوست سیاه خشکیده که به روی جمجمه کشیده شده، با چشمهای بسته از فاصله نچندان دور قابل تشخیص است سلطه دیرپای پرتغال بر این سرزمین بی اثر نبوده و همین حالا هم بیشتر سالمندان گوا زبان پرتغالی را بلدند. زبان محلی مردم گوا، موسوم به کونکنی هم سرشار از واژه های پرتغالی است. نسل جوان اما بیشتر به زبان انگلیسی رو آورده و کمتر پرتغالی بلدند. در صد افراد مسلط به زبان انگلیسی و پیروان مسیحیت به نحو مشهودی بیش از سایر منطقه ها هند است و از نگاه نخست می توان بی درنگ تشخیص داد که گوا با دیگر منطقه ها هند فرق دارد و بیش از سایر منطقه ها رنگ و بوی اروپایی دارد. نفوذ فرهنگ اروپایی در شبه قاره از این منطقه آغاز شد و ساختمان ها و لباس مردم تشابه زیادی با شهر و روستاهای پرتغال دارد.غذاهای گوا بسیار معروف است و مخلوطی است از غذاهای پرتغالی، جنوب هند و عربی. اما به سبب حضور همیشگی گردشگران غذاهای متنوعی در همه جای شهر در دسترس است. گوا یکی از معدود مکان های هند است که اغلب رستوران های آن هم گوشت گاو و هم گوشت خوک را سرو می نمایند

منبع:برترینها

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :omid-a98

منبع: راسخون
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1863

به "گردشگری: آفتاب این سواحل شما را سرحال می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری: آفتاب این سواحل شما را سرحال می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید