کتاب اهدا کنید بلیت تهران گردی بگیرید

به گزارش مرد کوچک، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از شروع طرح تهران گردی در قبال اهدای کتاب به کتابخانه های روستای با شعار هر گردشگر یک سفیر آگاهی همزمان با 19 دی ماه روز اهدای کتاب اطلاع داد.

کتاب اهدا کنید بلیت تهران گردی بگیرید

به گزارش گروه اجتماعی مرد کوچک، رجبعلی خسروآبادی گفت: اجرای طرح تهران گردی در قبال اهدای کتاب با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران و شهرداری ناحیه یک منطقه 6 و با هدف اهدای کتاب شهروندان به کتابخانه روستای ده خیر از توابع شهرستان ری اجرا خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: اجرای این طرح به صورت پیوسته با برگزاری گشت های گردشگری در پایتخت و شهرستان های استان تهران ادامه خواهد شد.

خسروآبادی اضافه کرد: گردشگری باید توسعه پایدار را در همه ابعاد جامعه به همراه داشته باشد. و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ارزان ترین و در دسترس ترین ابزاری است که گردشگری می تواند با استفاده از آن تأثیر چشمگیری دررسیدن به توسعه پایدار داشته باشد.

خسروآبادی گفت: کتاب نقش اساسی و کلیدی در گسترش فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتی مردم رادار است. با این وصف یکی از راههای جذب مشارکت های مردمی، اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی است. اگر فرهنگ مطالعه ترویج پیدا کند بی شک فرهنگ توسعه گردشگری و حفظ میراث فرهنگی نیز در جامعه پایدار خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در ادامه اضافه کرد: اجرا و تداوم این طرح در بلندمدت اثرات بی شماری در صیانت از بناها و تپه های تاریخی خواهد داشت.

خسروآبادی بابیان اینکه اهدای کتاب، یک حرکت جنبشی و مردمی است، اضافه کرد: در این طرح با مشارکت شهروندان کتاب های مطالعه شده از منازل خارج می گردد و برای استفاده عمومی در کتابخانه های روستایی جهت نشر دانش به اشتراک گذاشته گردد. ما از عموم شهروندان می خواهیم با اهدای کتاب به کتابخانه های روستایی ضمن دریافت بلیت حضور در تورهای تهران گردی ما را در اجرای این طرح کمک نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران توضیح داد: شهروندانی که علاقه مند به مشارکت در این طرح می باشند نام کتاب اهدایی خود را به شماره 5000203000100 ارسال نمایند تا کد هدیه شرکت در تور ری گردی که تاریخ 23 دی ماه برگزار می گردد را دریافت نمایند.

در این گشت همراه داشتن کتاب اهدایی بلیت شرکت در تور خواهد بود و شهروندان ضمن بازدید از آثار تاریخی شهرستان ری در پایان کتاب های خود را به کتابخانه روستایی ده خیر اهدا خواهند کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 823

به "کتاب اهدا کنید بلیت تهران گردی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب اهدا کنید بلیت تهران گردی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید