چند شرکت پتروشیمی در راه بورس

به گزارش مرد کوچک، معاون شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: در پاییز سال جاری چند شرکت پتروشیمی در بورس عرضه اولیه می شوند.

چند شرکت پتروشیمی در راه بورس

اسماعیل درگاهی در گفت وگو با مرد کوچک، در پاسخ به اینکه زمان عرضه اولیه شرکت های آماده از جمله تعدادی از پتروشیمی ها چه زمانی است؟ گفت: زمان دقیق عرضه این شرکت ها هنوز معین نشده است، چراکه برخی از شرکت ها مسائل زیادی در مورد گزارشگری دارند اما می توانیم بگوییم در پاییز این شرکت ها عرضه خواهند شد.

به گفته وی، از جمله این شرکت ها پتروشیمی نوری، بندر امام(ره) و آریاساسول هستند.

درگاهی اظهار کرد: حضور این پتروشیمی ها در بورس قطعی است، چراکه خود شرکت ها دنبال بورسی شدن هستند.

معاون شرکت بورس اوراق بهادار تهران درباره اینکه چقدر به تاخیر افتادن عرضه های اولیه در شرکت بورس بستگی به خواسته سهامدار عمده دارد و آیا شرایط خاص اقتصادی طی هفت ماهه اخیر باعث شده سهامداران عمده برای تامین مالی به وسیله بورس مردد شوند؟ اظهار کرد: تمایل سهامدارانِ عمده کمتر نشده است. علت بیشتر تاخیرها مربوط به مسائلی است شرکت ها در گزارش دهی دارند.

وی اضافه کرد: البته نه اینکه اگر چالش اقتصادی بیشتر گردد مسائل آن ها هم برای عرضه اولیه حتما بیشتر می گردد ولی این موضوعات تاثیر گذار است. بورس همیشه سعی نموده عرضه ها را به موقع انجام دهد اما مسائلی هم وجود دارد؛ به عنوان مثال، شرکت کشت و دام پارس که اخیرا در بورس تهران عرضه اولیه شد، اردیبهشت ماه سال گذشته برای پذیرش و عرضه به بورس آمده بود.

معاون عرضه و پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران در پاسخ به اینکه از سال گذشته که قرار شد شرکت ها به جای پیش بینی سود گزارش تفسیری دهند، آیا شرایط گزارش دهی آن ها بهتر شده است؟ گفت: سودمندی گزارش تفسیری را باید از سرمایه گذارها بپرسیم، چراکه این گزارش ها قرار است خوراکی برای تصمیم گیری آن ها باشد، اما باید بگویم این گزارش های تفسیری جزو گیرهای شرکت ها نیست. بیشتر بحث ها روی گزارش های عملکرد شرکت ها از جمله گزارش های سه ماهه، شش ماهه و 9 ماهه است.

به گزارش مرد کوچک، طی ماه های گذشته چند شرکت در حوزه محصولات شیمیایی و پتروشیمی خواستار تامین مالی به وسیله بازار سهام شده اند. اکثر این شرکت ها قرار است حدود 10 درصد از سهام خود را در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه نمایند. تعدادی از آنها مدارک خود را به بورس تهران تحویل داده اند و اگر مسئله ای در گزارش دهی و افشای به موقع اطلاعات شان نباشد آن ها به زودی عرضه اولیه می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 83

به "چند شرکت پتروشیمی در راه بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند شرکت پتروشیمی در راه بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید