پیشنهاد نامگذاری سالن پردیس سینمایی امید اسدآباد به نام رضا رستمی

به گزارش مرد کوچک، تهران (پانا) - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی گفت بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تاکید ما به شهرداری ها این است که پروژه پردیس های امید سینمایی کشور بر اساس زمان بندی معین شده 6 ماهه اجرا و به بهره برداری برسند.

پیشنهاد نامگذاری سالن پردیس سینمایی امید اسدآباد به نام رضا رستمی

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، رمضانعلی حیدری خلیلی در جلسه انعقاد تفاهم نامه پروژه پردیس سینمایی امید شهرستان اسدآباد با بیان اینکه مدیریت شهری اسدآباد دغدغه فرهنگی دارد و پیگیری ها برای ایجاد پردیس سینمایی امید در این شهر، نشان دهنده این موضوع است، اظهار کرد: سال گذشته بنا بود این پردیس در شهرستان نهاوند ایجاد گردد که به خاطر فراهم نشدن زمینه، بنا بر این شد که جابجایی پروژه داشته باشیم و اسدآباد با توجه به پیشینه فرهنگی درخشانی که داشت و نیز آمادگی و علاقمندی مدیریت شهری و جمعیت دانش آموزی و دانشجویی 25 هزار نفری، به عنوان شهر منتخب در استان همدان برای اجرای پردیس سینمایی امید انتخاب شد.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت های سینمایی کشور یکی از راهبردهای سازمان امور سینمایی و زمینه ساز توسعه و تقویت بازار سینمای کشور است و پردیس سینمایی امید بر اساس این راهبرد در شهرهای فاقد سینما و منتخب استان ایجاد می گردد، گفت: در راستای شعار ایران، تهران نیست حضور جدی تری در استان ها خواهیم داشت که در این پروژه محور اصلی و بنیادی شهرداری ها هستند و تا به امروز در 26 شهر منتخب از 26 استان کشور ، تفاهم نامه به امضا رسیده است.

حیدری خلیلی با بیان اینکه پردیس سینمایی امید در راستای کلان برنامه عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی احداث می گردد، اظهار داشت: افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن که دارای جمعیت بیشتری هستند، هدف دیگر ایجاد این پردیس هاست.

وی با تأکید بر اینکه شهری که به فرهنگ بها داده و به این مقوله مهم توجه داشته باشد، قطعاً آینده بهتری خواهد داشت؛ توضیح داد: شهرستان اسدآباد شرایط نسبتاً خوبی در زمینه زیرساخت های فرهنگی، جمعیتی و مدیریت شهری دارد؛ اما این دغدغه مسئولان استان و شهرستان به توسعه فضای کالبدی فرهنگی و هنری ؛ شایسته قدردانی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی اضافه نمود: احداث پردیس سینمایی امید زمینه مناسبی برای پویایی بیشتر فرهنگی و هنری و کاهش آسیب های اجتماعی را فراهم نموده و می تواند علاوه بر اکران فیلم های روز سینمای کشور ، میزبان برگزاری جشنواره های مختلف باشد.

حیدری خلیلی در مورد پروژه سینمایی امید هم توضیحاتی ارائه کرد و با بیان اینکه تامین زمین پردیس سینمایی امید بر عهده شهرداری اسدآباد است، یادآور شد: این پروژه در خیابان امام خمینی(ره) جانمایی شده و نیازمند حداقل 5 میلیارد تومان اعتبار است و مدت 6 ماه زمان برای اجرا و بهره برداری پروژه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برای این پروژه باید بین 700 تا 1000 مترمربع زمین اختصاص یابد و با حداقل 3 سالن سینمایی و بیش از 300 جایگاه ایجاد گردد. بر اساس برنامه ریزی اجرا شده، سازمان امور سینمایی 750 میلیون تومان یاری بلاعوض به شهرداری پرداخت می نماید.

وی با بیان اینکه ما تفاهم نامه ای هم با سازمان همیاری شهرداری های کشور منعقد نموده ایم؛ گفت: بر اساس این تفاهم نامه شهرداری هایی که مجری طرح پروژه پردیس سینمایی امید هستند، می توانند مبلغ 500 میلیون تومان هم از سازمان شهرداری ها به صورت یاری بلاعوض دریافت نمایند.

حیدری خلیلی با بیان اینکه بیش از 296 سالن سینما با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کشور در حال احداث است، گفت: احداث پردیس سینمایی امید ادامه خواهد یافت و در استان های باقی مانده نیز این طرح اجرا خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی از پیشنهاد نامگذاری یکی از سالن های این پردیس در حال احداث در شهرستان اسدآباد به نام رضا رستمی اطلاع داد و گفت: آقای رستمی که اهل این شهرستان بودند و در همین جا به خاک سپرده شده اند از روزنامه نگاران و خبرنگاران فعال و خوشنام سینما بودند که چند سال پیش ایشان را از دست دادیم و امیدواریم با این نامگذاری یاد این سینمایی نویس فقید را زنده نگاه داریم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1206

به "پیشنهاد نامگذاری سالن پردیس سینمایی امید اسدآباد به نام رضا رستمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد نامگذاری سالن پردیس سینمایی امید اسدآباد به نام رضا رستمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید