پرسپولیس سلطان بازی های خانگی لیگ

به گزارش مرد کوچک، پرسپولیس قهرمان 5 دوره اخیر لیگ در چند هفته گذشته از فرم همیشگی خود خارج شده بود که این به قیمت زیاد شدن فاصله با صدر و از دست دادن جام حذفی تمام شد. پرسپولیس پس از تعطیلات در پی کم کردن فاصله خود با استقلال بود. پرسپولیس در هفته بیست و پنجم میزبان پیکان بود. پرسپولیس که آمار فوق العاده ای در ملاقات های خانگی دارد مقابل حریف دلخواه خود نهاده شد تا با پیروزی در این ملاقات بتواند امیدوارانه تر لیگ را دنبال کند.

پرسپولیس سلطان بازی های خانگی لیگ

تاریخ سازی پرسپولیس با نهمین برد پیاپی برابر پیکان

پیروزی پرسپولیس برابر پیکان، بیست و پنجمین برد سرخپوشان برابر این تیم در لیگ برتر بود. این بیشترین تعداد برد تیمی مقابل تیم دیگری در تاریخ لیگ برتر است. یحیی گل محمدی هم رکورد خوب خود را برابر پیکان حفظ کرد. این مربی با پرسپولیس برابر پیکان رکورد 100 درصد پیروزی دارد و با 12 برد مقابل این تیم هیچ تیمی را بیشتر از این شکست نداده است.

برد پرسپولیس مقابل پیکان، نهمین برد متوالی سرخپوشان برابر خودروسازان بود. پرسپولیس پس از آنکه در لیگ هفدهم در بازی رفت یک بر صفر مغلوب پیکان شد در بازی برگشت همان فصل این تیم را شکست داد و در لیگ های هجدهم، نوزدهم، بیستم و بیست و یکم رفت و برگشت از سد این تیم گذشت.

پرسپولیس با این کارنامه با رکورد تاریخ لیگ برتر شد. پاس هم مقابل سایپا چنین رکوردی دارد. این تیم از دور رفت اولین دوره لیگ برتر تا بازی رفت لیگ پنجم، سایپا را شکست داد. پرسپولیس در صورتیکه در بازی رفت فصل آینده هم پیکان را شکست دهد به تنهایی رکورددارتاریخ لیگ برتر خواهد شد.

رکوردشکنی پرسپولیس با کنار زدن سپاهان

پرسپولیس در این فصل هرچند که صدرنشین جدول نیست، ولی صدرنشین جدول بازی های خانگی است و به عنوان میزبان شکستی نداشته است. سرخپوشان دوره قبل هم چنین وضعیتی داشتند و در خانه متحمل شکست نشدند. آخرین باخت پرسپولیس در خانه به هفته بیست و هشتم لیگ نوزدهم باز می شود که مقابل ذوب آهن در یک بازی تشریفاتی یک بر صفر مغلوب شد. از آن بازی، 29 بازی می گذرد و پرسپولیس همچنان در خانه شکست ناپذیر به جای مانده است.

پرسپولیس با این آمار به تنهایی رکورددار تاریخ لیگ برتر شد. سپاهان از لیگ سیزدهم تا لیگ پانزدهم، 28 بازی بدون باخت را در خانه پشت سرگذاشت و حالا پرسپولیس می تواند آمار خود را بهتر کند. پرسپولیس در این 29 مسابقه به 25 پیروزی و 4 تساوی دست یافته است.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2046

به "پرسپولیس سلطان بازی های خانگی لیگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس سلطان بازی های خانگی لیگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید