بهره برداری از 2 پروژه شاخص گردشگری زنجان در شهریورماه، پرداخت تسهیلات و اشتغال زایی در حوزه ملیله

به گزارش مرد کوچک، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از افتتاح 4 پروژه شاخص سرمایه گذاری در مجموعه های گردشگری، اقامت بوم گردی و پذیرایی سنتی در امسال اطلاع داد.

بهره برداری از 2 پروژه شاخص گردشگری زنجان در شهریورماه، پرداخت تسهیلات و اشتغال زایی در حوزه ملیله

امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان زنجان در گفت وگو با خبرنگار مرد کوچک به ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله در بهمن ماه سال گذشته اشاره نمود و اضافه نمود: یکی از برنامه های امسال و در قالب ستاد جهش فراوری برگزاری جشن ملیله است که هم اکنون در حال برنامه ریزی برای دایر کردن دبیرخانه شهر جهانی ملیله هستیم.

او ادامه داد: تدوین و چاپ کتاب مرجعی درباره ملیله و اشتغال زایی برای 120 نفر به طور مستقیم از دیگر کارهایی است که در این حوزه صورت خواهد گرفت.

ارجمند با بیان اینکه زنجان دارای 55 رشته صنایع دستی است، اضافه نمود: در راستای جهش فراوری و با هدف صادرات برای بازاریابی، تبلیغات و بسته بندی در حوزه های مختلف صنایع دستی استان از جمله مسگری، چاروق، ملیله، انگشترسازی و... برنامه های ویژه ای در حال اجرا است.

مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان زنجان ادامه داد: کلاس های آموزشی با همکاری مرکز فنی حرفه ای و جهاد کشاورزی در حال برگزاری است و اخیرا دو دوره ملیله را برگزار کردیم. همچنین پرداخت تسهیلات کم بهره به هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی و برپایی نمایشگاه ها و بازارچه های موقت صنایع دستی به مناسب های مختلف از جمله اهداف امسال است.

او به تسهیل مراحل سرمایه گذاری و صدور موافقت نامه های مناسب در سه حوزه توریستی، صنایع دستی و میراث فرهنگی اشاره نمود و گفت: مجموعه های سرمایه گذاری که بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند در اولویت امسال قرار دارند. چهار پروژه شاخص سرمایه گذاری در مجموعه های توریستی، اقامت بوم گردی و پذیرایی سنتی امسال به بهره برداری خواهد رسید که افتتاح دو پروژه در دهه فجر و دو پروژه در شهریورماه و هفته دولت خواهد بود.

ارجمند درباره برنامه های معاونت توریستی بیان نمود: آموزش و توانمندسازی فعالان حوزه توریستی جز برنامه های تابستان است. با همکاری اداره امور استان و بنیاد مسکن روستاهای هدف استان را شناسایی نموده ایم. ساخت 70 کلیپ یک دقیقه ای برای معرفی جاذبه های طبیعی، تاریخی و صنایع دستی روستاهای مورد هدف برای بارگذاری در فضای مجازی از جمله کارهای اجرا شده در راستای تبلیغات، بازاریابی و فراوری محتوای دیجیتال است.

او با اشاره به برنامه های پساکرونا برای جذب توریست به استان بیان نمود: برگزاری پانزدهمین جشنواره آش در مرداد ماه، جشنواره بین المللی غدای اکو در آبان ماه، جشنواره تور رالی و جشنواره دستور پخت غذا که از دیروز شروع شد از جمله برنامه های استان طی ماه های آینده خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان زنجان در خاتمه اعلام کرد: متاسفانه شیوع کرونا باعث شد ما فصل خوب و پیک توریستی را از دست بدهیم، اما در تعطیلات اخیر با تجهیز اماکن تاریخی به پروتکل های بهداشتی که توسط وزارت بهداشت اعلام شده استقبال خوبی اجرا شده و طبق آمار بازدیدها از اماکنی مثل گنبد سلطانیه و غار کتله خور رضایتبخش بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1056

به "بهره برداری از 2 پروژه شاخص گردشگری زنجان در شهریورماه، پرداخت تسهیلات و اشتغال زایی در حوزه ملیله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 2 پروژه شاخص گردشگری زنجان در شهریورماه، پرداخت تسهیلات و اشتغال زایی در حوزه ملیله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید