واشنگتن بیش از هر زمان دیگری نگران برجام است

به گزارش خبرنگاران، روزنامه مرکور در یادداشتی با اشاره به سفر هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به ایران نوشت: ماس پس از دو سال و نیم نخستین وزیر خارجه آلمان است که به ایران سفر می نماید. گرچه در برنامه های اعلام شده از سوی وزارت خارجه آلمان به این نکته اشاره نشده که تنها موضوع قابل بحث میان وزیر آلمانی و مقامات ایران توافق هسته ای باشد، اما شواهد و اخبار حکایت از این دارد که مهمترین گفتگوی دو طرف حفظ توافق هسته ای ایران باشد.

واشنگتن بیش از هر زمان دیگری نگران برجام است

در ادامه این یادداشت آمده است: وزیر خارجه آلمان در حالی راهی سفر به ایران می گردد که از مدت ها پیش برآورد هایی برای این سفر به راه افتاده بود. آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که علاوه بر اصرار به حفظ توافق هسته ای ایران، آن را عامل مهمی برای امنیت و ثبات نه تنها در خاورمیانه بلکه برای اروپا می داند.

مرکور با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای ایران نوشت: واشنگتن به طور یکجانبه از توافق هسته ای خارج شده و از آن موقع سعی دارد تا کشورهای امضا نماینده این توافق هم همین جهت را طی نمایند، در حالی که اروپا با جدیت خواستار تداوم این توافق است. اکنون که قرار است وزیر خارجه آلمان به ایران سفر کند، آمریکا بیش از هر زمان دیگری نگران این توافق است. سفر وزیر خارجه آلمان به تهران و گفتگوهای احتمالی درباره روابط ایران- اروپا و بقای توافق هسته ای این روزها به شدت واشنگتن را نگران نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 217

به "واشنگتن بیش از هر زمان دیگری نگران برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن بیش از هر زمان دیگری نگران برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید