نهمین جلسه دادگاه محمد امامی برگزار گردید

به گزارش مرد کوچک، نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم امامی و دیگر متهمان پرونده بانک سرمایه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید.

نهمین جلسه دادگاه محمد امامی برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی مقام از وکیل متهم امامی خواست در صندلی قرار گیرد و باتوجه به اینکه وکیل این متهم حضور نداشت، خطاب به متهم امامی گفت: باید وکیل در دادگاه حضور داشته باشد البته ایشان وقت دارد در صدا و سیما برود یا با دیگران مصاحبه کند، اما در دادگاه حضور ندارد در صورت حاضر نبودن باید از دیگر متهمان آغاز کنیم.

در ادامه این جلسه دادگاه قاضی از وکیل متهم امیرفرزان راد خواست در صندلی قرار گیرد.

وکیل این متهم در صندلی نهاده شد و گفت: اینجانب به عنوان وکیل امیر فرزان راد در تمامی جلسات حضور داشتم و فقط شاهد خطابه گویی از طرف سایر اصحاب دعوی بودم. باتوجه به جرم موکل بنده باید اعلام کنم که من از موکل خودم اطلاع دقیقی ندارم و در حالی که برادر ایشان هم در دادگاه حضور دارند، اما هیچ کمکی به من در این رابطه نشده است.

این وکیل ادامه داد: آیا با برخورد مجرمانه با فعالان مالی آنان را از پذیرش هرگونه ریسک محروم نمی کنیم؟ آیا نظارتی به رفتار بانک وارد نیست؟ نگاه بانک مرکزی بر روی نظام بانکی ما کجا نهاده شده است؟

وکیل متهم فرزان راد گفت: او از سال 91 از کشور خارج شده است.

این وکیل ادامه داد: گفته شده است چمدان های پول از ایران خارج و تحویل فرزان راد شده است و در نهایت او با پیامک گفته است که پول را به فلان کارگردان و فلان بازیگر وارد کنید این را موضوعی برای تفهیم اتهام نمی دانم.

در این بخش از دادگاه نماینده دادستان در صندلی نهاده شد و درباره کلیپ های پخش شده از تیم رسانه ای امامی در فضای مجازی، گفت: در چند روز گذشته مطالبی منتشر شده که ضروری است پاسخ دهم، در ابتدا این سئوال مطرح می گردد که چگونه جلسات دادگاه از طرف بعضی افراد ضبط می گردد، برداشت از مستندات این است که امامی سکانس های نمایشنامه ای که دیگران نوشته اند را اجرا می نماید و آقایان دیگر آن را در قالب کلیپ بعد از دادگاه در فضای مجازی منتشر می نمایند.

قهرمانی ادامه داد: در کجای کیفرخواست آمده است که امامی به خانم شیخی رشوه داده است که آنان در کلیپ آن را منتشر نموده اند همچنین در این کلیپ آمده است که امامی به توسلی رشوه داده است در کجای کیفرخواست چنین کلمه ای وجود دارد حتی سازمان بازرسی نگفته است.

نماینده دادستان خطاب به متهم امامی گفت: آقای امامی شما درباره رشوه هایی که به زاهدی داده اید شرح دهید.

قهرمانی افزود: امامی حرف هایی را به ما منتسب می نماید بعد می فرایند جواب حرف های انتسابی امامی به ما را در کلیپ می دهند.

نماینده دادستان ادامه داد: در ردیابی های پول متوجه شدیم که پول ها به حساب عاشوری رفته است، بعد به ما می گویند شما می دانید عاشوری کیست؛ عاشوری هرکه می خواهد باشد.

نماینده دادستان ادامه داد: یک وکیلی به نام محمودی زاد تمام کارهای شرکت های متهم فرزان را انجام می داده است و با هماهنگی برای همه شرکت ها ورشکستگی گرفته است. وقتی بازپرسی کردیم چند شرکت معرفی کرد یکی از همین شرکت ها پاک تجارت طوس است، اما در رابطه با اقدامات امامی و عاشوری هنوز کیفرخواستی صادر ننموده ایم و در حال آنالیز موضوع هستیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1252

به "نهمین جلسه دادگاه محمد امامی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهمین جلسه دادگاه محمد امامی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید