نجفی: خروج از پیمان مودت نشان دهنده بدعهدی های آمریکا است

به گزارش مرد کوچک، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اعلام آمریکا مبنی بر خروج از توافق مودت با ایران را نشان دهنده عدم پایبندی به آمریکا به تعهدات و بد عهدی اش دانست و گفت: رای دیوان لاهه پیروزی برای نظام حقوق بین الملل محسوب می گردد و نشان می دهد که هیات حاکمه آمریکا به منشور و حقوق بین الملل پایبند نیست.

نجفی: خروج از پیمان مودت نشان دهنده بدعهدی های آمریکا است

علی نجفی خوشرودی در گفت وگو با مرد کوچک در واکنش به اظهار نظر وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر این که به پیمان مودت با ایران خاتمه می دهند ، گفت: این واکنش تدافعی در مقابل شکست آمریکایی ها در دیوان بین المللی دادگستری است. البته این گونه اقدامات تنها به موقعیت و اعتبار آمریکا در صحنه بین المللی ضربه می زند و آمریکا به عنوان ناقض تعهدات بین المللی شناخته می گردد.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و برخی پیمان های بین المللی، گفت: در حال حاضر نیز اعلام خروج آمریکا از پیمان مودت به آن دلیل مطرح گردیده است که دیوان لاهه ضمن اعلام احراز صلاحیت برای رسیدگی به شکایت ایران یکسری قرار موقت صادر نموده است. این خود یک پیروزی برای منطق و قانون در سطح بین المللی است.

نجفی تاکید نمود که این موفقیتی برای نظام بین الملل علیه هنجار شکنی و نقض تعهدات و توافقات بین المللی است که آمریکایی ها به آن پایبند نیستند.

وی در خاتمه گفت: این نشان می دهد که هیات حاکمه آمریکا نه تنها قابل اتکا نیست بلکه به تعهدات نیز پایبند نبوده و دولتی بد عهد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 60

به "نجفی: خروج از پیمان مودت نشان دهنده بدعهدی های آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجفی: خروج از پیمان مودت نشان دهنده بدعهدی های آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید