قاچاق بنزین بسیار کم است، جوانان می توانند در حوزه نفت و گاز کشور کار های بزرگی انجام دهند

به گزارش مرد کوچک، زنگنه گفت: قاچاق بنزین بسیار کم است، قاچاق گازوئیل هم با اینکه وجود دارد، اما عدد آن زیاد نیست.

قاچاق بنزین بسیار کم است، جوانان می توانند در حوزه نفت و گاز کشور کار های بزرگی انجام دهند

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از شانا، بیژن زنگنه در حاشیه آیین گشایش نخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف صنعت گاز در شرکت ملی گاز ایران درباره اینکه چرا بعضی اصرار دارند موضوع قاچاق را که مربوط به نفت گاز است به بنزین ارتباط دهند، گفت: از همان برادران بپرسید دلیلشان چیست؟ واقعیت این است قاچاق بنزین بسیار کم است، گازوئیل هم با اینکه قاچاق وجود دارد، اما عدد آن زیاد نیست و از ارقامی که عنوان می نمایند، خیلی کمتر است.

وی درباره نیت افرادی که این ارقام را اعلام می نمایند، اظهار کرد: نیتشان قربة الی الله است.

وزیر نفت درباره اهمیت استفاده از محصولات داخلی اظهار کرد: مهم تر از محصولات موجود در این نمایشگاه، ظرفیت های ارزشمند جوانان است که وجود دارد. جوانان می توانند در حوزه نفت و گاز کشور کار های بزرگی انجام دهند، اما احتیاج است برای این ظرفیت تقاضا به وجود آوریم.

وی همچنین در مورد منابع صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت اضافه نمود: به زودی این صندوق در صورت تایید از سوی صندوق پژوهش ریاست جمهوری با سرمایه اولیه 100 میلیون تومان راه اندازی می گردد تا به این واسطه از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های این حوزه حمایت گردد.

زنگنه با بیان اینکه تسهیلات این صندوق نه تنها به شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری ری اختصاص می یابد، بلکه به همه شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه نفتی تخصیص خواهد یافت، گفت: این شرکت ها از اجزای زیست بوم فناوری هستند و ما باید شرایط مناسبی را برای آن ها ایجاد کنیم.

زنگنه در پاسخ به اینکه شما عنوان کردید در صورت داشتن وقت به عنوان منتور در کنار تیم ها قرار خواهید گرفت، اظهار کرد: بله حتما این کار را انجام می دهم، زیرا فکر می کنم یکی از وظایف ما یاری به جوانان در حوزه کسب وکار است.

وزیر نفت درباره دغدغه شرکت های دانش بنیان برای خرید محصولات آن ها اظهار کرد: خیلی روی این موضوع فکر و با همکارانم نیز در این زمینه مشورت کردم، خرید تضمینی راهی است که به ذهن مان رسیده است.

وی با بیان اینکه دو مقوله کیفیت و زمان در ساخت محصولات برای ما دارای اهمیت است، در شرح خرید تضمینی گفت: خرید تضمینی یعنی اینکه شرکت های دانش بنیان محصولی را فراوری نمایند و در صورت دریافت استاندارد از مرجعی که صنعت نفت معرفی می نماید، اگر مشتری پیدا نکردند، صنعت نفت با قیمتی که از قبل توافق می نماید، آن محصول را خریداری کند.

زنگنه ادامه داد: این موضوع سبب می گردد سازنده لزوما با خریدار نهایی روبرو نباشد، بلکه فراوری می نماید و ما به خریداران، محصولات داخلی را معرفی می کنیم. این کاری است که باید انجام گردد، البته به آنالیز بیشتر احتیاج دارد.

وی با بیان اینکه دولت تسهیلاتی برای خرید بار نخست در نظر گرفته، اما کفایت نمی نماید و راه چاره آن خرید تضمینی است، گفت: مثلا در دانه های روغنی به این صورت است که دولت می خرد، حتی اگر مازاد احتیاج باشد. این در جهان مرسوم است برای اینکه آن صنعت بتواند فراوری خودش را داشته باشد.

وزیر نفت درخصوص استقرار نخستین استارت آپ های نفتی در پارک فناوری منطقه ری با بیان اینکه راه اندازی این پارک فناوری شروع شده، به طوری که طراحی و معماری داخلی آن در حال اجرا است، توضیح داد: امیدواریم نخستین استارت آپ ها قبل از انتها سال جاری در پارک فناوری منطقه ری مستقر شوند. در این پارک شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه نفتی می توانند فعالیت نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 629

به "قاچاق بنزین بسیار کم است، جوانان می توانند در حوزه نفت و گاز کشور کار های بزرگی انجام دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاچاق بنزین بسیار کم است، جوانان می توانند در حوزه نفت و گاز کشور کار های بزرگی انجام دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید