سطح تازه اجاره بهای مسکن در تهران

به گزارش مرد کوچک، این روز ها مستاجر ها در بازار اجاره مسکن مرکز با سطوح نو، کاملا متفاوت و با فاصله قابل توجهی از سطوح قیمتی سال گذشته در این بازار روبرو شده اند. بررسی های میدانی و تحقیقات اجرا شده در ارتباط با تازه ترین شرایط بازار اجاره مسکن در شهر تهران نشان می دهد، امسال نرخ رشد اجاره بهای مسکن با فاصله قابل توجهی بیشتر از تورم اجاره بها در سال قبل است.

سطح تازه اجاره بهای مسکن در تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، مستاجر ها و متقاضیان این بازار در بسیاری از موارد با مواجهه با سطوح تازه نرخ اجاره بهای آپارتمان های مسکونی شوکه شده و بسیاری از واحد هایی که سال گذشته قادر به تامین اجاره بهای آن بودند هم اکنون از دسترس این گروه از مستاجر ها خارج شده است.

علت این موضوع رشد شدید اجاره بهای مسکن در سال جاری در مقایسه با سال قبل است. این موضوع باعث شده است هم اکنون و در حالی که هنوز فصل اوج جابه جایی ها در بازار اجاره آغاز نشده است برخی از متقاضیان این بازار و مستاجرها، اقدام به جست وجوی واحد در بازار اجاره محلات ارزان تر کنند یا برای جابه جایی به واحد های کوچک تر یا قدیمی ساز و بعضا کم امکانات تر در همان محله محل سکونت خود یا محلات مجاور، تصمیم گیری و اقدام کنند.

در برخی موارد مستاجر ها شاهد افزایش بیش از 50 درصدی نرخ اجاره بها در مقایسه با نرخ های سال گذشته هستند. این موضوع این روز ها به دردسر بزرگ متقاضیان بازار اجاره تبدیل شده است. بررسی ها نشان می دهد سال جاری تعداد بیشتری جابه جایی مستاجر ها از منطقه ها بالاتر به محلات ضعیف تر و ارزان تر شهر را شاهد خواهیم بود. این در حالی است که به احتمال زیاد تعداد زیادی از مستاجر های منطقه ها و محلات ضعیف تر هم به شهر های حومه ای و حاشیه ای مرکز خواهند رفت. با این حال هنوز نسبت بین قیمت و اجاره بها در تهران عددی بالاتر از عدد عرف این نسبت در شرایط عادی است. با توجه به تکمیل ظرفیت بازار اجاره برای رشد بیشتر قیمت ها، کاهش این فاصله باید از محل کاهش قیمت مسکن رخ دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2053

به "سطح تازه اجاره بهای مسکن در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سطح تازه اجاره بهای مسکن در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید